Temat: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

Czy komuś działa prawidłowo taka konfiguracja jak w tytule?
Ew. bez wewnętrznego dysku SCSI, tylko same MegaFile+USatan?
Przy czym jako "MegaFile", umówmy się, że może być dowolny inny dysk ACSI z epoki.

Mi w obydwu ww. konfiguracjach wali różnymi błędami, mimo że każde z urządzeń osobno działa prawidłowo w tym samym komputerze.
Wewnętrzny SCSI + (MF60 lub MF30 lub SH205), bez US też prawidłowo.

Do testów używany sterownik i pakiet ICD 6.5.5 Pro - IDCHECK, HDPART, ICDFRMT.

Dopiero gdy w łańcuchu pojawia się UltraSatan, to zaczynają się albo 3 bomby przy bootowaniu, albo błędy typu "<MSense: $FE (0,0)>" w prawym górnym narożniku ekranu, na ramce, nad desktopem (to chyba komunikaty sterownika ICD?), albo "Data on the disk in drive C: may be damaged", albo na karcie SD widać tylko 1. partycję, mimo że są dwie... Tego typu "kwiatki".

Uprzedzając pytanie/sugestię - nie, nie mam konfliktów ID na urządzeniach urządzeń. Na pewno! :-)
Wewn. dysk SCSI= ID0
Megafile = ID1
US = ID 2,3, albo 3,4 - testowałem w obydwu kombinacjach.

Sam US też wydaje się działać dobrze.

Czy ktoś z posiadających MSTE oraz USatana i jakiś dysk ACSI z epoki, mógłby to sprawdzić? Tylko sugeruję użyć jakichś testowych kart SD w USatanie i testowych HDD (albo wcześniej zrobić kopie zapasowe), żeby nie stracić "produkcyjnych" danych. Nie chcę mieć na sumieniu takiego wypadku :-)

P.S. TOS 2.06 UK.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

1. Szwarzeneggery są założone na ostatnie urządzenie? (terminator)
2. Nie wiem jak w Mega STE, ale w TTce ważne jest ID sterownika (chyba ID7, przynajmniej w SCSI), coś mi sie kiedyś obiło o uszy, że przy wielu urządzeniach w St powinno być ID0 wolne?

Sikor umarł...

3

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

Ad1. 'Ostatnie', czyli z z najwyższym ID? To poka gdzie się w UltraSatanie 'zakłada' terminator.
Ad2. Masz na myśli ID kontrolera? W MSTE, to jak ja rozumiem, fabryczy "Hard Disk Conroler C103561-001 REV.3" nie rezerwuje osobnego ID dla samego siebie. Ustawione na nim ID (DIP-Switchami "SW1") staje się w łańcuchu ACSI numerem dysku, nie?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

@uicrobee,
Nie mam za dużego doświadczenia, dodam tylko to co u mnie działa/działalo. Dlatego, że w MSTE mam tylko na wewnetrznym ACSI, US i wiadomo zę w takiej konfiguracji napewno każdemu smiga.
Jedynie co  pamietam to w TT mam wewnetrzny dysk SCSI, a do złacza ACSI (zewnetrzne) podłaczałem US i wtedy wszystko działalo, lecz to troszke inna kombinacja, nie posiadam żadnego fizycznie dysku MF czy innego na ACSI, a takze nie mam płytki(adaptera) ACSI2SCSI w przypadku MSTE żeby podłaczyć dysk SCSI.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

W MSTE, USatana na wewnętrznym ACSI? Wewnątrz to jest złącze SCSI 50-pin... znaczy na fabrycznym HARD DISK CONTROLLERze.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-06-20 18:31:35)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

uicr0Bee napisał/a:

Ad1. 'Ostatnie', czyli z z najwyższym ID? To poka gdzie się w UltraSatanie 'zakłada' terminator.

Nie, ostatni w łańcuchu, być może wewnętrzny. Nie gra tu roli numer ID.

uicr0Bee napisał/a:

Ad2. Masz na myśli ID kontrolera? W MSTE, to jak ja rozumiem, fabryczy "Hard Disk Conroler C103561-001 REV.3" nie rezerwuje osobnego ID dla samego siebie. Ustawione na nim ID (DIP-Switchami "SW1") staje się w łańcuchu ACSI numerem dysku, nie?

I akurat w TTce musi być to ostatni numer, gdzieś czytałem, ze w ST pierwszy (czyli ID0), ale mogę się mnylić - nie mam megi (ani ST ani STE).
Zasadniczo próbowałem coś podpowiedzieć, ale niestety organoleptycznie tu nie pomogę :/

Sikor umarł...

7

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

Sikor napisał/a:

Nie, ostatni w łańcuchu, być może wewnętrzny. Nie gra tu roli numer ID.

Racja, ale tu akurat USatan zarówno był ostatni, jak i miał najwyższe ID, no i nie bardzo można na nim założyć lub zdjąć terminator, ani fizycznie, ani w programie konfiguracyjnym.
A firmware oczywiście najnowszy: 1.20 (2014-01-28)

Nikt nie ma takich gratów żeby to sprawdzić?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

To może ktoś używa prostszy konfig... MSTE z wewn. dyskiem SCSI + zewn. UltraSatan?
Jaki HDD?
Jaki UltraSatan (DIY, seryjna produkcja - czyja?)
Jakie karty SD?
Jaki sterownik (software)?
Były jakieś problemy? Jak rozwiązane?

Ja do tej pory tak nie używałem, ale ostatnio zacząłem i na dwóch różnych UltraSatanach (różnych producentów) i z różnymi kartami SD, mam różne problemy. O szczegółach może kiedy indziej, ale pytanie czy komuś taka konfiguracja działa dobrze?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-06-25 12:02:43)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

A czy usatan wspiera więcej niż jedno urządzenie na ACSI? Na atari-forum jest wątek gdzie autor i użytkownicy o tym dyskutują. I o ile dobrze pamiętam, były problemy i autor był proszony, żeby coś z tym zrobić. Sam nie testowałem. Nie wiem.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

Autor pierwowzoru - Jookie? Podaj link proszę.

Sam USatan jest już dwoma urządzeniami - ma dwa ACSI ID, po jednym na każdy slot SD. Czy wspiera pracę z innymi? Ja mam dwa USatany. Starszy wg pierwotnego projektu Jookiego, na 9V, gdzie sloty kart SD są jeden nad drugim, w plastikowej czarnej obudowie. Nowszy - w szarej metalowej obudowie, na 5V microUSB, gdzie sloty SD są jeden obok drugiego. Starszy działa np. z Megafile20. Nowszy nie - przy bootowaniu 3 bomby.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

11

Odp: Mega STE + wewn. HDD SCSI + zewn. ACSI MegaFile+UltraSatan

sqward napisał/a:

Na atari-forum jest wątek gdzie autor i użytkownicy o tym dyskutują.

@sqward daj linkę pliiiiiizzzzz.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.