1

Temat: xControl

Gdy uruchamiam control panel z aktywnym modułem lock.cpx system pyta się o hasło. Niestety nie jest mi ono znane (nie ustawiałem, może poprzednik/poprzednicy?). Po kolejnych próbach czas na odpowiedź się wydłuża (pomaga skasowanie pliku .lock.wat), ale nie usuwa hasła. Wie może ktoś jak usunąć hasło? Zresetować?

2

Odp: xControl

Potrzebny Ci ten moduł? Jak nie, to zmień mu rozszerzenie na CPZ i zapomnij. :-)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: xControl

Lizard napisał/a:

Potrzebny Ci ten moduł? Jak nie, to zmień mu rozszerzenie na CPZ i zapomnij. :-)

Nie, nie jest.
Stałem się posiadaczem 1040stf i "bawię się" / testuje różne programy, sprzęt, itd. To mój pierwszy sprzęt Atari.
Wiem, jak wyłączyć moduł. Chodzi mi o samą możliwość resetu/wyłączenia hasła. Z czystej ciekawości. A poza tym irytuje mnie sam fakt że- jest, a ja nie potrafię usunąć/zmienić :)
Próbowałem znaleźć jakież programy, ale to co znalazłem nie pomaga (Atari-Reset-NVRAM-RESETNVR.PRG). Nawet nie bardzo wiem gdzie jest zapisane hasło, w jakieś pamięci nieulotnej? Odłączenie komputera i wszystkich peryferii od zasilania też nie odniosło pożądanego skutku.

Ostatnio edytowany przez seth (2023-08-08 18:37:19)

4

Odp: xControl

ST nie ma NVRAM-u, więc hasło jest zapisane pewnie w jakimś pliku.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: xControl

sqward napisał/a:

ST nie ma NVRAM-u, więc hasło jest zapisane pewnie w jakimś pliku.

Raczej nie, a może nawet na pewno.
Odłączyłem dysk (ACSI2STM), uruchomiłem system z dyskietki (xControl + moduły CPX) i efekt jest ten sam :)

Tak sobie pomyślałem, może w ogóle nie ma hasła, tylko moduł CPX z pakietu zContro działa niepoprawnie z systemem single task

"In this version zControl runs as ACC only under multitasking systems.
As soon as you try to start it under Single-TOS, such as TOS 3.06, as
a ACC you get some bombs"