1

Temat: Nowe gry na 2600

Hej,

niedawno zacząłem robić własne carty do 2600. Czuję, że tu, na Forum, 2600 nie cieszy się jakimś szczególnym zainteresowaniem, ale poza Forum zgłosiło się do mnie kilku ludzi, abym im zrobił kompilację starych gierek albo klona 128-in-1. Pomyślałem, że może dałoby radę trochę rozkręcić rynek 2600 w Polsce i wpadłem na pomysł - na razie bardziej hobbistyczny niż zarobkowy - aby dogadać się z autorami co lepszych gier typu homebrew, zapłacić im działkę i wydawać ich gry oficjalnie, legalnie.

Głównym założeniem projektu jest utrzymanie możliwie niskiej ceny pojedynczego carta. W USA wydawane są (np. przez AtariAge) piękne, kolekcjonerskie wydania, z pudełkiem, instrukcją, ale cena takiego wydania wraz z kosztami przesyłki, cłami itp. sprawia, że prawie nikt w Polsce ich nie kupi. Ja chcę wydawać edycje dla graczy, nie dla kolekcjonerów. Na pewno bez pudełek, i (przynajmniej na początku) też bez instrukcji. Chcę jednak, aby jakość samego kartridża i naklejek na nim była jak najwyższa.

Rozmawiam z kilkoma autorami gier i rozmowy z jednym z nich sa tak daleko posunięte, że wkrótce wydam pierwszą grę, a będzie to "Invaders from Andromeda". Prototyp kartridża wygląda tak (górna naklejka jeszcze nie jest naklejona, bo obudowa jest jeszcze pusta):

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=10927&download=1
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=10928&download=1

Gra trafi na Allegro w cenie 80 PLN. Cena zawiera VAT, za zakup wystawiam fakturę. Wszystko w pełni legalnie, odprowadzam od tego podatki itp.

Nie mam pojęcia, czy sprzedam 1 egzemplarz, 10 czy 50, ale bardzo chcę się dowiedzieć :) I tu dochodzimy do zasadniczego pytania. Czy wśród Was są jacyś chętni na taki cart? "Po znajomości" dałbym niższą cenę - 72 PLN. Niestety nie mogę zejść tak nisko, aby zrekompensować koszt wysyłki Inpostem i w efekcie użytkownicy Allegro z aktywnym SMARTem i tak mieliby taniej, ale wszystko jest do przeskoczenia i tak bym wykombinował, aby Forumowicze także na Allegro mogli skorzystać z rabatu.

EDIT: no nie umiem załączyć obrazka, a na podglądzie mi działały... Obrazki w załączniku w takim razie :)

Ostatnio edytowany przez Dalton (2024-04-09 10:30:48)

Post's attachments

andromeda1.jpg 725.8 kb, liczba pobrań: 26 (od 2023-10-23) 

andromeda2.jpg 123.82 kb, liczba pobrań: 26 (od 2023-10-23) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Nowe gry na 2600

Super inicjatywa :)

Nie mam 2600, ale z chęcią pooglądam sobie nowe wydania, vlepka wygląda fajnie.
Jakiś nick na allegro, który mógłbym dodać do subskrypcji?

3

Odp: Nowe gry na 2600

https://allegro.pl/uzytkownik/daltonlabs

4

Odp: Nowe gry na 2600

Biorę ;)

Sikor umarł...

Odp: Nowe gry na 2600

Ja też :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Nowe gry na 2600

Super, czyli jakieś zainteresowanie jednak jest :)
Uruchomiłem przedsprzedaż na Allegro. W ten sposób chcę oszacować, ile egzemplarzy wyprodukować, żeby nie narobić za dużo "na zapas", ale też aby nie zrobić za mało.

7

Odp: Nowe gry na 2600

A ja póki co zakończyłem wszystkie swoje aukcje na allegro - ucięli mi bezprawnie dwie, zmotywowało mnie to do tego, aby nie dotować tego złodzieja. Wkrótce oferty na wszystko.pl - dla przedsiębiorców, więc tam może też warto dać im szanse, zobaczymy. W razie czego mam 60 dni na wznowienie, ale mocno muszę się nad tym zastanowić.

Sikor umarł...

8

Odp: Nowe gry na 2600

Czytałem wątek o Allegro w "Bałaganie" i jako kupujący nie czułem, o co chodzi. Jako sprzedający zaczynam czuć, chociaż na razie jestem zadowolony. Przy czym pewnie będzie jak z sieciami GSM - zachęcają na start, a potem się zaczną schody. Ale może się pozytywnie zaskoczę :)

9

Odp: Nowe gry na 2600

Wiesz, allegro to dobry portal na własną reklamę, ale współpraca z nimi ostatnio dobija do granic absurdu (jako firma). W każdym razie - powodzenia, gdzie mnie znaleźć wiadomo na szczęście.

Sikor umarł...

10

Odp: Nowe gry na 2600

Obiecałem zniżkę dla Forumowiczów także na Allegro. Okazało się, że "kampanie kuponowe" działają zupełnie inaczej, niż się spodziewałem i nie jestem w stanie włączyć zniżki tak, jak chciałbym, aby działała - żeby aktywowała się po podaniu jakiegoś hasła.

Poza jednym przypadkiem nie potrafię powiązać kupujących z Allegro z użytkownikami Forum. Dlatego jeśli kupiliście grę na Allegro odezwijcie się na PM, a ja zwrócę kwotę zniżki blikiem na telefon albo jakoś inaczej :)

11

Odp: Nowe gry na 2600

Racing game by LowFuel:
Www.LowFuel.Cz

DogWalk by Nooly:
https://forums.atariage.com/topic/29540 … -dog-walk/

^Elanek
7x130XE + 3xAtari Falcon030 + 1xTT03 + 2xST-ATX

12

Odp: Nowe gry na 2600

Muszę wypróbować te gierki. Ale widzę, że pierwsza z nich została już wydana w formie fizycznej, więc pewnie autor nie będzie chciał konkurencji :)

13

Odp: Nowe gry na 2600

Kolejną grą, jaką wydam, będzie właśnie "Dog Walk". A obrazek z załącznika, wygenerowany przez AI, posłuży za bazę do naklejki.
Konkretnej daty jeszcze nie ma. Chciałbym zdążyć w tym roku, ale może wyjść styczeń przyszłego.

14

Odp: Nowe gry na 2600

Jak tylko autor gry otrzyma swój egzemplarz autorski, startuję ze sprzedażą:

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=11423&download=1

Ostatnio edytowany przez Dalton (2024-04-09 10:29:24)

Post's attachments

dogwalk.jpg 782.35 kb, liczba pobrań: 25 (od 2024-04-09) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

15

Odp: Nowe gry na 2600

Ten, tego... Ty i tak wiesz :D

Sikor umarł...