1

Temat: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Bo ja zamierzam, w Warszawie. Można się jakoś spiknąć - wreszcie ponownie produkcja Toho w kinie będzie ;) Premiera 01.12, ale pewnie będę musiał na przyszły tydzień przełożyć jakoś...

Sikor umarł...

2

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Obejrzałem kilka recenzji i kurcze kusi, ale tak charczę i warczę (powikłania płucne po zapaleniu oskrzeli), że sam bym siebie wywalił z kina :D
Zostało mi liczyć, że z jakiejś okazji powtórzą lub będzię w tv.

Swoja droga 15 baniek produkcja, a zarobili już podobno ponad 40... amerykanie mogą buty czyścić.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-12-09 17:12:28)

3

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Zgrd napisał/a:

amerykanie mogą buty czyścić.

I to jak zasłużą ;) Ja będę dopiero w sobotę za tydzień, bo tak mi się też nieco sytuacja powikłała, a nie mam innego terminu, który by pasował.

Sikor umarł...

4

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

To jest tydzień, no zobaczymy może leki coś pomogą, bo inaczej to sam siebie wyprowadzę z sali:D

5

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Z tego co na szybko ogarnąłem to kanał generalnie roastuje gnioty i pojawiła się Głodzia Minus One:

https://www.youtube.com/watch?v=F4Xyblbw_ak

"...i wielkie, mięsiste uda jak u Salmy Hayek..."

ciekawa recka :D

6

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Ja będę w sobotę na Ursynowie na 14:20 - wszystko przynajmniej na to wskazuje...

Sikor umarł...

7

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

ccwrc napisał/a:

"...i wielkie, mięsiste uda jak u Salmy Hayek..."

ciekawa recka :D

Trochę ryzykowna w dobie furrasów. Może u takich odblokować nowy fetysz... ;)

8

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Sikor napisał/a:

Ja będę w sobotę na Ursynowie na 14:20

Ja niestety odpadam, może będzie lepiej jak okolica skończy palenie w piecach i moje płuca odetchną.

9

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Ok, dam znać jak odczucia po filmie.

Sikor umarł...

10

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Ok, czekam na recenzje fana....... ja pewno zobaczę w TV jak jakaś stacja zdecyduje się kupić, chyba że jakieś kino na wiosnę zdecyduje się zrobić ponowne wyświetlenia.

11

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Film jest super, niwątpliwie Godzilla nr 2 jak dla mnie ;P (nr 1 - niezmiennie oryginał). Nagrałem krótką recenzję - muszę dodać grafikę i leci na YT ;P (jako podcast w sumie)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2023-12-16 19:56:45)

Sikor umarł...

12

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Kurcze i moje szczęście dało o sobie znać. Trzeba żyć nadzieją, że chociaż w TV będzie lub może na jakimś strimingu i kumpel hasła użyczy.

13

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Tak może kogoś jeszcze zachęcę: jest to drugi film o Godzilli, który jest nominowany do Oscarów (pierwszy to Godzilla z 1954 roku, ale nie załapał się na korzyść innego filmu z tego samego stiudio - Siedmiu Samurajów.
==================================================================
Aaa, jeszcz ejedno. Ciekawe, czy gdziekolwiek poza Japonią będzie dostępna wersja "Godzilla -1/C" (Godzilla Minus one Minus Color) - wersja czarno-biała. Jest taka zapowiedziana na styczeń w Japonii. Chętnie bym obejrzał w tej odsłonie też...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2023-12-22 11:15:03)

Sikor umarł...

14

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

A nie wystarczy suwak nasycenia kolorów przesunąć w lewo na minimum? :P

15

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

To byłoby niezgodne z wizją artystyczną twórców, no i byłoby także wyrazem nieposzanowania dla pracy kolorystów ;)

A tak serio, to na przykład Nolanowi na potrzeby Oppenheimera Kodak wyprodukował specjalny film do ujęć czarno-białych, bo nie istniał wcześniej film w formacie wystarczającym dla kin IMAX.

Albo twórcom Lighthouse skonstruowali specjalne filtry, aby zdjęcia wyglądem przypominały stare filmy ortochromatyczne.

Jednemu wystarczy suwak, innemu nie :)

W Toruniu nie grają Godzilli, ale jak trafi na bluraye, to pewnie obejrzałbym dwie wersje niezależnie.

16

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Dalton napisał/a:

W Toruniu nie grają Godzilli

To jakieś lokalny zakaz jest? Lista filmów zakazanych? ;)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-12-23 09:48:55)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

17

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Byłem i mogę napisać, że wart jest obejrzenia. Choć fanem tego zwierza nie jestem, podobało mi się. Pewnie dlatego, że to film japoński a nie amerykański i oprócz efektów znalazło się miejsce na fabułę :)

Było miło :) Do widzenia.

18

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

uicr0Bee napisał/a:

To jakieś lokalny zakaz jest? Lista filmów zakazanych? ;)

Na to wychodzi ;)
A tak serio, film grają w Multikinie, a tu mamy tylko Cinema City.
Liczę na to, że Godzilla Minus One pojawi się w jakimś mniejszym kinie za jakiś miesiąc.

19

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Obawiam się, że suwak to za mało ;) Poza tym - ja chciałbym taką wersję obejrzeć w kinie ;)
A film polecam. Warty obejrzenia. Widziałem już dwa razy (udało mi się pójść z młodzieżą na koniec roku ;) )

Sikor umarł...

20

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

artik-wroc napisał/a:

i oprócz efektów znalazło się miejsce na fabułę :)

Jakże znakomite podsumowanie kinematografii usia ostatnich lat... trafione idealnie w punkt ;)

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-12-25 12:52:21)

21

Odp: Godzilla Minus One - ktoś się wybiera?

Trailer inny od wersji kolorowej: https://www.youtube.com/watch?v=PShgB-ielBI - oj, obejrzałbym...

Sikor umarł...