1

Temat: Litery, czcionki, fonty dla Atari Ste (1st word plus)

Ciekawi mnie jak ściągnąć z netu, gdzie szukać ??? wzorniczo, kaligraficznie ładnych fontów do edytora tekstu 1st word plus, którego używam. Bardziej chodzi mi o wygląd, o jakość i piękno czcionki niż o bazy ilościowe.
Może też pytanie skąd ściągnąć ładne grafiki *.img do połączenia z tekstem ?
Bardzo poszukuję pism : gotyckie, średniowieczne, szwabacha, starołacina estetycznie wykonanych...
Dzięki za wskazówki !

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

2

Odp: Litery, czcionki, fonty dla Atari Ste (1st word plus)

Czcionek nie ściągniesz, bo to fizyczny odlew jest :)

Sikor umarł...

3

Odp: Litery, czcionki, fonty dla Atari Ste (1st word plus)

Oj tam... sam widziałem, jak zecer ściągnął całe pudełko czcionek z maszyny. Czyli da się. ;)

Wiedziałem, kurde, wiedziałem, że to zadziała na Sikora jak wabik na kaczki. Pewne rzeczy są niezmienne... ;)

4

Odp: Litery, czcionki, fonty dla Atari Ste (1st word plus)

Proszę mnie z kaczkami ani innymi kaczorami nie porównywać :D

Sikor umarł...

Odp: Litery, czcionki, fonty dla Atari Ste (1st word plus)

Żeby użyć innych czcionek, najpierw potrzebujesz GDOSu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Litery, czcionki, fonty dla Atari Ste (1st word plus)

Fontów na litość poligrafa...

Sikor umarł...

7

Odp: Litery, czcionki, fonty dla Atari Ste (1st word plus)

Hahaha:-) Zobaczyłem temat wątku i pomyślałem sobie w głowie, że jak wejdę do środka, to pierwsza odpowiedź będzie na bank od Sikora:-) Nie zawiodłem się:-) Dzięki Sikor, zrobiłeś mi dzień:-)

8

Odp: Litery, czcionki, fonty dla Atari Ste (1st word plus)

Polecam się :D

Sikor umarł...

9

Odp: Litery, czcionki, fonty dla Atari Ste (1st word plus)

Ja tak samo jak Mq :)