1

Temat: [K] Atari 850

Najchętniej działający, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo go przetestować. Może być bez zasilacza.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: [K] Atari 850

Czołem,
mam jedną z dwóch sztuk Atari 850 do pozbycia się.  Napisałeś, że nie będzie łatwo go przetestować, bardzo proszę o podpowiedź jak to zrobić, aby była pewność, że jest sprawny.  Wg mnie po podłączeniu interface 850 kablem SIO i zasilania do niego, atari po włączeniu wydaje znajomy dźwięk. To jest tylko informacja, że interfejs jest rozpoznany. Natomiast pełna funkcjonalność jest wtedy gdy porty działają poprzez dołączone urządzenia.  Po przetestowaniu dogadamy się co do ceny.
Miałem cztery sztuki Atari 850 przysłane od kolegi Jacka z UK, który zamilkł lat temu tu na forum oraz na allegro, najprawdopodobniej z powodu wypadku komunikacyjnego.

3

Odp: [K] Atari 850

Najprościej będzie sprawdzić, czy jest komunikacja. Jeśli masz SpartaDOS X, to po prostu napisz w linii poleceń RS232.COM.

Jeśli nie działa, to dostaniesz "Device does not respond".
Jeśli działa, to powinno wyglądać to mniej więcej tak:

R: handler loaded
COM: 0.2 installed

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: [K] Atari 850

Uzyskałem taki  komunikat jak poniżej:

Post's attachments

850.jpg 923.67 kb, liczba pobrań: 4 (od 2024-01-26) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

5

Odp: [K] Atari 850

No to wygląda, że przynajmniej urządzenie żyje :) Ile w takim razie sobie Kolega wyobraża za jedną sztukę?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: [K] Atari 850

W poniedziałek dam odpowiedź.
Skompletuję całość i poślę fotkę czyli kabel SIO, zasilacz i oryginalną instrukcję.

7

Odp: [K] Atari 850

Jeśli Ci są potrzebne i nie chcesz się z nimi rozstawać, to mogę być zainteresowany tylko urządzeniem (bez kabla SIO, zasilacza i papierów). Dziękuję za info.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: [K] Atari 850

dely napisał/a:

Jeśli Ci są potrzebne i nie chcesz się z nimi rozstawać ....

Interface był sprawdzany na kablu i zasilaczu z fotki. Instrukcja ma ponad 100 stron.
Zasilacz ma tę zaletę, że jest na 240V, bo z UK.
Nie chcę się rozstawać z jakimkolwiek sprzętem, ale muszę ;) Niestety.
Życzyłbym sobie za całość 350 zł.

Post's attachments

851-1.jpg 975.09 kb, liczba pobrań: 1 (od 2024-01-29) 

851-2.jpg 974.37 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

851-3.jpg 879.76 kb, liczba pobrań: 1 (od 2024-01-29) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

9

Odp: [K] Atari 850

Transakcja zakończona. Polecam tego allegrowicza.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.