Temat: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Powiedzcie mi bo mam taki problem.Tym razem nie temat podłączenia do tv.
Moja jedna z atarynek ma kilka małych ubytków..widać że ktoś wcześniej kiepsko się obchodził z tą konsolą.
Potrzebowałbym informacji czym uzupelnić ubytki w plastiku obudowy atari 2600? Jest jakaś pasta/plastelina coś co jest skuteczne i dobre?
Potrzebowałbym też kleju do plastiku ale solidnego.No i na końcu po uzupełnieniu ubytków w plastikowej obudowie atarynki musiałbym te miejsca pomalować no i teraz pytanie jaki oryginalny kolor czerni według symbolu katalogowego. RAL ma Atari 2600?

Dziękuję za wszystkie informacje

2

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Co do uzupełniania ubytków to nie wiem ale kiedy muszę coś skleić używam kleju w rodzaju super glue i popiołu z papierosów w miejscach niewidocznych.  Trzyma super. Popiół robi taką twardą warstwę, że trzeba to pilnikiem szlifować, właściwie ubytki też by to załatało ale na pewno trzeba pomalować. Nie wierzyłem w tą metodę ale od kiedy spróbowałem uważam, że jest najlepsza.

3

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Nie palę więc zamiast popiołu polecam sodę oczyszczoną. Można żonie z kuchni zwinąć lub kupić w sklepie spożywczym.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Ja też nie palę ale zawsze można zlecić jakiemuś palaczowi pozbieranie trochę. Widziałem filmik na YouTube gdzie ktoś próbował wytrzymałości tej metody z różnymi proszkami, oprócz tego co napisaliśmy jeszcze mąka, cement. Wyszło na to, że nie wszystko jest równie wytrzymałe ale każdy proszek się nadaje.

5

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Co do klejenia, to trzeba by ustalić conto za rodzaj tworzywa. Ostatnio obudowę Amigi kleiłem acetonem, bo jest z ABSu. Pięknie złapało (Aceton zmiękczył/nadtopł brzegi)

grzybson/SSG^NG

6

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Popiół generuję w ilościach hurtowych w zimie :) Ale drzewny, może być zamiast tytoniwego? :D
A tak naprawdę, to trzeba w acetonie rozpuścić czarny ABS aż to takiej średnio lepkiej kleistej lejkiej masy. A fakturę robią ludzie z silikonu. Leją silikon tam, gdzie nieuszkodzone i po zsieciowaniu nakładają tam, gdzie klejone. Tak robił Drygol ze słynnym zdeptanym Atari 800XL.

7

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Są też aktywatory w sprayu do SuperGlue.
Aktywator, popiół czy soda działają na tej samej zasadzie, przyspieszają sieciowanie kleju cyjanoakrylowego które nastepuje w środowisku lekko alkaicznym.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

8

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Skąd wziąć dobry aceton? Kiedyś w bardzo odległych czasach kiedy nie było komputerów a telewizory były tylko czarno-białe i tylko dwa kanały w telewizji ludzie mieli inne rozrywki np. mój tata czasami kleił modele samolotów i robił klej z acetonu tylko, że wtedy to był Aceton a nie to ekologiczne, zdrowe badziewie, które można kupić teraz. Podobnie sytuacja ma się np. z rozpuszczalnikiem nitro albo naftą - to co mamy teraz to są jakieś siki. Kupiłbym jakiś dobry, sprawdzony aceton.

9

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Klej do rur PCW to w zasadzie czysty aceton, jeśli dobrze pamiętam. Mogę się mylić bo kupowałem 5 lat temu a do teraz to się mogło pozmieniać.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

A w jakiejś Castoramie nie da się kupić?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

11

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Klej do rur to roztwór pcv w acetonie zapewne. To lejkie jest.

12

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Nie wiem jak z acetonem w Castoramie ale moje doświadczenia z naftą i nitro są właśnie z tego sklepu. To się do niczego nie nadaje.
Klej do rur można by wypróbować, interesujące.

13

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Można by jeszcze wypróbować klej modelarski rozpuszczalnikowy. Miałem to w planie, ale właściciel sklepu leciał sobie w kulki (czyt. 3 razy odwiedzałem sklep i trzy razy był zamknięty w deklarowanych godzinach otwarcia).

Aceton z Dragona jest w Casto, Obi, itp... Na ile jest warty, nie wiem. Można poszukać w jakimś mniejszym sklepiku z farbami.

grzybson/SSG^NG