1

Temat: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

Czesc wszystkim!
Pamietacie taka gierke Hacker? Jesli tak, to moze znajdzie sie jakas dobra dusza, ktora podpowie mi chociaz poczatkowa kolejnosc miast, ktore trzeba odwiedzic i co dawac szpiegom w zamian za czesci planu. Bo mnie juz trafia cos takiego, ze lepiej nie mowic. :D  :D

Pozdrowka

Nazywam sie Milijon, dla przyjaciol banka ;)

2

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

Mam pytanie, na końcu gry, kiedy wciskam Return aby "zobaczyć się w gazecie", mój emul sie "kreszuje"( rozumiem, że z powodu braku atarowskiej drukarki), czy ktoś ma tę stronę, która miałaby się wydrukować, aby pokazać takim ciekawskim ludziom jak ja :P, jakiś skanik bo mnie skręca z ciekawości... , thanks from mountain :)

3

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

Buster napisał/a:

Czesc wszystkim!
Pamietacie taka gierke Hacker? Jesli tak, to moze znajdzie sie jakas dobra dusza, ktora podpowie mi chociaz poczatkowa kolejnosc miast, ktore trzeba odwiedzic i co dawac szpiegom w zamian za czesci planu. Bo mnie juz trafia cos takiego, ze lepiej nie mowic. :D  :D

Pozdrowka

Bądź cierpliwy i kombinuj. Ja przy tej grze wysiadłem:-)
Mnie trafiło coś więcej, coś o czym nawet lepiej nie myśleć.
Jeżeli uda mi się na coś wpaść to Cię poratuję i z drugiej strony liczę na to samo

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

4

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

Buster napisał/a:

ktora podpowie mi chociaz poczatkowa kolejnosc miast, ktore trzeba odwiedzic i co dawac szpiegom w zamian za czesci planu.

leniwosc ludzka nie zna granic :), wpisz w googlach fraze: atari hacker kolejnosc miast
i 1 ( slownie pierwszy ) link ktory sie pojawi nalezy kliknac lewym przyciskiem myszy :)
powodzenia

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

Jury, nie kazdy ma zainstalowanego Googla ;), wiec podam sznurek do opisu. "Zdjecie" gazety tez tam jest:
http://atari.online.pl/v01/index.phtml? … p;ct=opisy

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

6

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

kryptoreklama :P

btw. fajny serwis, tylko ludzie udzielający się tam chyba jakoś do końca nie stąpają twardo po ziemi ;]

7

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

A widzisz tutaj kogoś, kto stąpa twardo po Ziemii :D ? Zapytaj jak to możliwe, że pojawiają się nowe gry i programy na komputerki, które przestały być produkowane 20 lat temu. Pooglądaj takiego CP/M, którego Trub odkrył niedawno. Popatrz na rozszerzenia, które ludzie projektują do tych komputerków - np. projekt VBXE. Nikt tu nie stąpa twardo po Ziemii. No i zresztą bardzo dobrze :D

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

8

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

Krzysztof (Kaz) Ziembik napisał/a:

Jury, nie kazdy ma zainstalowanego Googla ;), wiec podam sznurek do opisu. "Zdjecie" gazety tez tam jest:
http://atari.online.pl/v01/index.phtml? … p;ct=opisy

kurczę, jakoś przegapiłem tego screena, choć korzystałem z twojego opisu :) btw, jest mały błąd w opisie:w Grecji trzeba dać GOLDEN STATUETE OF TUT, a w Indiach EMERALD SCARAB...dzięki za info.... stronka KAZa jest rzeczywiście świetna :)

Ostatnio edytowany przez odislaw (2008-05-02 16:28:48)

9

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

switch napisał/a:

btw. fajny serwis, tylko ludzie udzielający się tam chyba jakoś do końca nie stąpają twardo po ziemi ;]

Nic w tym dziwnego! Nawet jest informacja:
Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

10

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

odislaw: nic dziwnego ze przegapiles screena - bo Kaz ma schrzaniona konfiguracje serwera www - bardzo czesto musisz kilkukrotnie zaczytac strone (ctrl-r), aby sie cala zaladowala. limit polaczen jakis? pierwszy raz sie spotkalem z takimi problemami...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

jellonek napisał/a:

bo Kaz ma schrzaniona konfiguracje serwera www

To nie moj serwer, ani nie moja konfiguracja. Problemy pojawily sie po przeniesieniu przez providera serwerow z Polski do Niemiec (?). Problemy mialy zniknac po zainstalowaniu nowych kompow i softu, ale jak widac, dalej jest nie tak jak bylo.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

12

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

soft jest "nieco" archaiczny, a jego konfiguracja - pierwszy raz widze takie problemy...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

jellonek: przeczytaj jeszcze raz posta ponad twoim, tym razem uważnie....

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

miker: nie mikeruj...
to, ze kto inny konfigurowal ten serwer www nie zmienia faktu ze apacz jest archaiczny i dzieki niewiadomojakiej konfiguracji sypie 503 co chwile...

kaz: widac ta chwila trwa i trwa, bo te problemy z niedociaganiem obrazkow (wlasnie przez te bledy 503) ludzie odczuwali m.in. podczas graficznego końkursu. mi to wyglada na to ze dla twojego serwera przeznaczone jest bardzo malo ramu - a apacz skonfigurowany jest do obslugi przy uzyciu tylu procesow, ze sie w tej waskiej ilosci pamieci nie mieszcza (gdybym zajrzal do logow wiecej moglbym powiedziec).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

Kontaktowalem sie z Zyga, a on z adminem serwerow i mamy obiecany (mam nadzieje, ze nie "obiecany") wlasny, osobny serwer. Alternatywnie mam tez oferte od xxla i Shaqwesta, ktorzy zaoferowali miejsce u siebie. Tak wiec, bez paniki :)

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

16

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

Powracając do tematu(nie chciałem zakładać nowego), jak się włącza grę to komputer prosi o wpisanie hasła które ponoć nigdzie nie jest podane. To skąd mogę wiedzieć co wpisać, najpierw zasugerowałem się tytułem i stwierdziłem że metoda prób i błędów jest nie na miejscu więc postanowiłem ściągnąć Hexecutor zacząłem szukać jakiś wskazówek w samym programie. Miałem pare pomysłów jednak okazały się błędne. Później mam pokazać gdzie są poszczególne części robota. Jak mam na to wpaść. (teraz to mogę Google się zapytać ale jak to zrobić bez oszukiwania).

Ostatnio edytowany przez Fok (2008-05-18 20:38:28)

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

W poscie #5 masz odpowiedz na wszystkie swoje pytania i watpliwosci.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

odislaw napisał/a:

btw, jest mały błąd w opisie:w Grecji trzeba dać GOLDEN STATUETE OF TUT, a w Indiach EMERALD SCARAB...dzięki za info....

Wszystko sprawdzilem dwa razy, bo byly to czasy, gdy mialem jeszcze sporo czasu :), wiec nie sadze, zeby byl tam blad, chociaz oczywiscie jakies prawdopodobienstwo bledu jest. Wyglada raczej na to, ze gra dopuszcza wiecej niz jedno rozwiazanie i rozne kolejnosci przedmiotow, o czym wspomnialem w samym opisie.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

19

Odp: Hacker - jak przebrnac przez to ustrojstwo

Krzysztof (Kaz) Ziembik napisał/a:

W poscie #5 masz odpowiedz na wszystkie swoje pytania i watpliwosci.

No nie do końca. Jest na tej stronce podane co trzeba wpisać i co wskazać (co już wcześniej wiedziałem bo przeczytałem treść stronki) ale nie znalazłem jak mogłem na to wpaść.
Jak grałem na emulatorze to nigdzie nie było wzmianki o tym że robot był testowany w australi, no fakt że jest podpowiedź że jakieś miejsce testowania systemu ale jak dla mnie to może być jakieś miasto w ameryce albo Teheran. Może była wzmianka o testach w opisie gry zwykle dołączanym do kasety lub dyskietki(którego nie mam bo jak mówiłem mam tylko wersję na emulator). Można by było cierpliwie wpisywać po kolei państwa, ale znam lepsze zajęcia.

Co do urządzeń robota to można by i było spróbować metodę prób i błędów ale jak dla mnie to byłaby droga pełna frustracji i rozczarowania, więc musi być jakaś też podpowiedź.