Temat: Przenoszenie danych na dysk SCSI MEGA STE

Kolejna sprawa z moim nowym nabytkiem jakim jest Mega STE z dyskiem SCSI 100MB. Dysk pięknie działa, co prawda mówi do mnie po niemiecku co musze jak najszybciej zmienić stawiając nowy system - ale działa.
Rozważam wymianę na wewnętrzny adapter z kartą SD, ale kusi mnie tez używanie takiego klasyka :)
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to podłączyłem ACSI2STM, ale chyba się pogryzł z wewnętrznym kontrolerem bo nie odpalił wtedy żaden. Czy wiecie jak namówić je do współpracy?
Generalnie z Atari i dyskami nie miałem wiele wspólnego więc postawienie systemu od nowa też wydaje mi się trochę egzotyczne, czy macie jakieś rady od czego zacząć?

Odp: Przenoszenie danych na dysk SCSI MEGA STE

O jakim systemie mówisz? TOS? MagiC? Geneva?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Przenoszenie danych na dysk SCSI MEGA STE

Adam Klobukowski napisał/a:

O jakim systemie mówisz? TOS? MagiC? Geneva?

Domyślnie sądziłem że rozmawiamy o TOS, i taki chciałbym od podstaw zainstalować na dysku SCSI, a potem przenieść oprogramowanie.
Ale sam temat z Geneva też jest ciekawy.
Mam Mega STE z wspominanym dyskiem 100mb oraz Mega 4 z Megafile 60, więc chętnie zainstalowałbym na jednym TOS na drugim Geneva.
Jeśli masz jakieś wskazówki, rady lub źródła, będę wdzięczny za informację.

4

Odp: Przenoszenie danych na dysk SCSI MEGA STE

przem0c napisał/a:

Kolejna sprawa z moim nowym nabytkiem jakim jest Mega STE z dyskiem SCSI 100MB. Dysk pięknie działa, co prawda mówi do mnie po niemiecku co musze jak najszybciej zmienić stawiając nowy system - ale działa.
Rozważam wymianę na wewnętrzny adapter z kartą SD, ale kusi mnie tez używanie takiego klasyka :)
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to podłączyłem ACSI2STM, ale chyba się pogryzł z wewnętrznym kontrolerem bo nie odpalił wtedy żaden. Czy wiecie jak namówić je do współpracy?

Uruchamiajac sam dysk SCSI przy ładowaniu sterownika pokazuje Ci ID urzadzenia. Podejrzewam że jesli nic nie robiłes to masz ID ustawione na 0. Nastepnie podłaczyłes ACSI2STM, ktore także masz na ID0 i ID1. Mam takie urządzenie na dwie karty.
Dlatego nastapil konfilkt.
Dlatego fizycznie dysk SCSI musialem ustawić na wyzej najcześciej robi sie to na zworce na dysku. Do zmiany ID ASCI2STM uzywalem oprogramownaia z UltraSatana.

Ostatnio edytowany przez Kroll (2024-03-11 12:49:37)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Przenoszenie danych na dysk SCSI MEGA STE

przem0c napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

O jakim systemie mówisz? TOS? MagiC? Geneva?

Domyślnie sądziłem że rozmawiamy o TOS, i taki chciałbym od podstaw zainstalować na dysku SCSI, a potem przenieść oprogramowanie.
Ale sam temat z Geneva też jest ciekawy.
Mam Mega STE z wspominanym dyskiem 100mb oraz Mega 4 z Megafile 60, więc chętnie zainstalowałbym na jednym TOS na drugim Geneva.
Jeśli masz jakieś wskazówki, rady lub źródła, będę wdzięczny za informację.

TOS jest w ROMie i jest zawsze, zmiana na inny to wydłubanie scalaków i zamiana ich na inne. Na dysku możesz mieć wiele różnych rzeczy zainstalowanych równocześnie i przełączać się pomiędzy nimi prze pomocy jakiegoś managera, tu polecam XBOOTa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio