Temat: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki? Pewnie "LOAD" ale z jakimi parametrami?
Ściągnąłem emulator i pliki z obrazami dyskietek, ale nie wiem, jak ładować z nich poszczególne pliki. Atari miałem dawno temu, w dodatku nigdy nie miałem flopa.

________________
"Atari. Power without the price"

2

Odp: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

a pliki z obrazami dyskietek zazwyczaj sa bootowalne..  podlaczasz taki plik (attach) i reserujesz atarke.

3

Odp: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

a z emulca - to podpinasz plik *.atr jako Drive 1 i dajesz w Shift+F5

ewentualnie jeśli jest to plik *.xex lub *.bin to ładujesz go odpowiednią komendą z menu File i nie musisz już nic wciskać...

Pokombinuj! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

jak uzywasz total commandera - zrob sobie na gornej belce ikonke i przeciagnij plik z dyskietka n aikonke emulator a- uruchomi automatycznie ten obraz. mozesz zrobic tez ikonke na dolnym "pasku syzbkiego uruchamiania" itp.

5

Odp: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

albo ewentualnie normalne skojarzenie rozszerzenia w windzie

6

Odp: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

Moja odpowiedz chyba nie doszla, wiec jeszcze raz:
Dzieki za odzew, ale chodzi mi wlasnie o dysk niebootowalny. Na to wygląda, bo się nie uruchamia i dołączono do niego plik *.txt z listą plików (różne demka).

________________
"Atari. Power without the price"

7

Odp: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

a ile zajmują te pliki z obrazami ?
bo jeżeli są to obrazy takich dużych dyskietek (ponad 1MB) to ładuje się je troszkę inaczej.
ja to robię tak: do jednej stacji (w emulcu) wkładam loader (dosmenu.atr) a do drugiej ten obraz. no i cała lista demek, gier itp. wczytuje się.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

8

Odp: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

Każdy obraz zajmuje dokładnie 1 MB. Jeśli ten loader ułatwia zadanie, to byłbym Ci wdzięczny za przesłanie go na marteenez@poczta.onet.pl , bo niczego takiego nie mam.

________________
"Atari. Power without the price"

9

Odp: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

dokładny opis i plik dosmenu.atr znajdują się tutaj:
http://atarigry.w.interia.pl/krokpo.html
jeśli dalej będziesz miał problemy przyślę Ci wszystko na maila jutro (teraz nie mam mojego kompa pod ręką).  ewentualnie możesz w goglach wpisać dosmenu.atr. te duże pliki .atr to są megaimages ;)
pozdrawiam

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

10

Odp: Jaką komendą ładuje się pliki z dyskietki?

Dzięki za pomoc! Ściągnąłem i teraz działa!

________________
"Atari. Power without the price"