26

Odp: Baza plików

Spieszę przypomnieć, że istnieją takie twory jak logi i statystki, z których łatwo odczytać co zostało zassane i dokąd. A to, że nie ma wyraźnie napisane, że Montezumę po raz piąty zassał Lizard, bo mu się nie chce pogrzebać w pudle z dyskietkami, nie powinno być problemem.

Dely, na razie piszesz, że nie będzie "bez(za)logowego" pobierania, ale nie przetstawiłeś do tejo pory żadnych argumentów. Czy się ich wstydzisz? Ochrona własności intelektualnej? Czy po prostu jest to Twoje widzi mi się, którego nie potrafisz wytłumaczyć?

Nie podoba mi się opcja typu sec=download&id=495, bo wolę wejść do bazy i kliknąć, a nie przypominać sobie jak sie pisze download. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

27

Odp: Baza plików

z tym  sec=download nie za bardzo dobre: chodzi o to żeby ludzi co chcą jeden plik ściągnąć "na szybko" nie musieli się rejestrować. a tak to ich i tak to odstrasza. dely - wstyd mi za twoją postawę:/

28

Odp: Baza plików

Nie kumam. Jeśli osoby niezarejestrowane będą mogły ściągać pliki, to coś złego stanie się z serwerem? Obawiasz się, że Czeczeni podłożą bombę?

Obawiam sie masowego linkowania z innych stron, leecherow i innych sposobow niepotrzebnego obciazania lacza. Wiem, ze zaraz mnie wysmiejecie i powiecie ze to malo prawdopodobne, ale jest to mozliwe. Nie chce po raz kolejny stracic serwera.

Jak za kilka lat będziesz miał 5 odwiedzin na stronie w tygodniu to nie miej do nikogo pretensji.

Zastanawiam sie czemu w Twoich postach jest tyle zacietrzewienia ostatnio Jaskier. Mam nadzieje, ze to tylko przez tzw. złe dni i niedługo staniesz się znów pogodnym Jaskierem, którego znam ze zlotów!

IMHO znajdujemy się w takiej sytuacji, że trzeba raczej każdemu ułatwiać a nie utrudniać zabawę z Atari.

Nie przesadzaj, ze przez logowanie utrudniam zabawe z Atari.

Zastanawiam sie tylko czemu dopiero po 2 latach zaczęło to komuś przeszkadzać. Czemu nie czepiacie się, że żeby skomentować newsa trzeba się zalogować tylko tak do biednej bazy plików się przyczepiliście :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

29

Odp: Baza plików

Bo dobiero teraz pojawił się jedyny Sprawiedliwy, który nie boi się wystąpić przeciwko kierownikowi. :)

Nie odwracaj kota ogonem. Anonimowe komentarze newsów kończą się masowymi wpisami typu "jestes glupi", a tego nie ma przy ciągnięciu.

Czy zdażył Ci się już jakiś mass download? Poza tym, zawsze któremuś z nas może odbić i też spróbuje pociągnąć całość, a wtedy logowanie i tak nic nie pomoże.

Właśnie przyszło mi do głowy, że mógłbyś zrobić jakiegoś backdoora. To znaczy standardowe wejście byłoby przez pliki.php, a od dupy strony np. strona_dupy.php, na której byłoby automagiczne logowanie na jakiegoś anonymousa. Oczywiście plik strona_dupy.php nie byłby nigdzie podlinkowany i trzeba by było podać go ręcznie w adresie. Nie muszę chyba dodawać, że o furtce wiedzieli by tylko zaufani szkodnicy AA. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

30

Odp: Baza plików

Czy rozwiazaniem problemu nie byloby zrobienie usera anonymous, z ograniczeniem transferu i kolejka? (w danej chwili moze sciagac tylko jeden ludz)

A mozeby tak zrobic chociaz na probe? Dely masz przeciez statystyki lacz, jesli ruch za bardzo wzrosnie mozesz to zawsze wywalic.

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

31

Odp: Baza plików

Dołączam się do większości przedmówców:
UWOLNIĆ BAZĘ PLIQF !!!
:mrgreen:

32

Odp: Baza plików

Bo dobiero teraz pojawił się jedyny Sprawiedliwy, który nie boi się wystąpić przeciwko kierownikowi. :)

Sprawiedliwość na tym świecie? Chyba żartujesz, odpowiedni winni zostali już zgładzeni ;)

Właśnie przyszło mi do głowy, że mógłbyś zrobić jakiegoś backdoora. To znaczy standardowe wejście byłoby przez pliki.php, a od dupy strony np. strona_dupy.php, na której byłoby automagiczne logowanie na jakiegoś anonymousa. Oczywiście plik strona_dupy.php nie byłby nigdzie podlinkowany i trzeba by było podać go ręcznie w adresie. Nie muszę chyba dodawać, że o furtce wiedzieli by tylko zaufani szkodnicy AA. :)

Na to jestem w stanie się zgodzić, i tylko na to - nic więcej. Z mojej strony koniec polemiki.  Szczegóły podam w tym topiku jak wprowadze "wejscie od dupy strony".

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

33

Odp: Baza plików

Hmmm, no w sumie nie chodziło o wejście od "dupy strony" dla bywalców AA pierwotnie w tej dyskusji tylko raczej o ułatwienie (nie)bywalcom dostępu by mogli zobaczyć co i jak, po przeczytaniu paru komentarzy do gry czy proga od razu ściągnąć i odpalić np. Numena i zobaczyć po latach co Atarka potrafi  ;) A moim zdaniem dotąd nie było problemu, dopóki nie wyszła sprawa z PlaySID'em i betoniarzami z c64.pl  :) Któryś z nich po prostu zachodził w głowę "jak ja to mam sobie ściągnąć". I wydaje mi się, że o takie ułatwienie raczej by chodziło.

Ale z drugiej strony rozumiem i popieram Dely'ego: my możemy jedynie coś zasugerować, zrobić ankietę, zapytać. Natomiast ciężko wymagać skoro to jego trud i wysiłek, to ostateczne zdanie również powinno do niego należeć. Z tym, że podobnie jak chyba większość ja bym się przychylał do "uwolnienia bazy plików"  ;)

34

Odp: Baza plików

Rejestracja jest darmowa i zajmuje 5 minut.

pewnie zawsze to miło zobaczyć jaką ogromną ilość osób ma to forum (półgigamega?  ;) ), choćby miały sie one rejestrować tylko po 1 rzecz... ;)     Tylko potem i tak jest robota - tzw. czyszczenie bazy nieaktywnych użyszkodników... wraz z ich niekiedy cennymi postami (de jet, itd.)   :lol:   :D  :)   :P

35

Odp: Baza plików

Hmmm, no w sumie nie chodziło o wejście od "dupy strony" dla bywalców AA pierwotnie w tej dyskusji tylko raczej o ułatwienie (nie)bywalcom dostępu by mogli zobaczyć co i jak, po przeczytaniu paru komentarzy do gry czy proga od razu ściągnąć i odpalić np. Numena i zobaczyć po latach co Atarka potrafi

Nie rozumiem o co Ci chodzi, przeciez komentarze i opisy mozna czytac bez logowania.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

36

Odp: Baza plików

ja już kiedyś napisałem komentarz, do któregoś z plików. czemu się nie da ściągać bez logowania. sorry ale w bazie nawet nigdzie nie pisze że trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikem atariarea żeby pobrać pliki. jak widzę w sieci stronę pobrania, bez linka do pliku, to myślę, że ktoś skopał stronę i szukam dalej.

pomysł typu sec=download&id=495 jest pomyłką. dla kogo niby ma być ta zmiana. chyba nie dla ludzi którzy pierwszy raz wchodzą na stronę ;)

jeśli jest problem ze zwiększeniem transferu ze strony, czemu nie zrobić prostej rzeczy i przenieść pliki na jakiś serwer ftp np. na ftp.atari.art.pl. tam można już ustawić prosto limity połączeń.

37

Odp: Baza plików

Zasadniczo wszyscy macie racje :) Powaznie. Ja znam troszke net od strony zdobywania uzytkownikow serwisu, propagowania, rejestracji itp. i powiem ze:
- metoda "zarejestruj sie zeby..." jest bardzo czesto wykorzystywana ale tylko po to aby stworzyc sobie baze danych ludzi (_emaile_ + dane do personifikacji reklam) a nastepnie odsprzedac ja lub wykorzystac do wysylania reklam (kaska). Tu jak rozumiem nie ma takich intencji. Nie potrzeba nam wrecz "martwych dusz"!
- AA jest w tej chwli centrum Atarowskiej sceny w Polsce. Kazdy kto nawet przelotnie zainteresuje sie Atari czy emulacja musi tu trafic. Jego sprawa czy bedzie chcial sie zarejestrowac czy nie.
- Wszystkim nam zalezy aby milosnikow Atari bylo jak najwiecej. Ograniczenia w sciaganiu plikow dzialaja na niekorzysc tego celu. To jasne. Ale to Dely decyduje czy moze pozwolic sobie na zdjecie ograniczen aby ten cel realizowac. On zna uklady/ceny/warunki. Trzeba mu ZAUFAC. Myslicie ze uparl sie bo jest osiol bo ma  takie widzimisie?
- Absolutnie konieczne jest aby wszedzie tam gdzie logowanie jest potrzebne byla o tym jasna i przejrzysta informacja.

A poniewaz, jak powiedzialem wszyscy macie racje ;), to ja glosowalbym aby zniesc ograniczenia ale jednoczesnie w pelni zaufalbym dely'emu. Wszelkie podzegania sa bezzasadne i szkodliwe.

38

Odp: Baza plików

pomysł typu sec=download&id=495 jest pomyłką. dla kogo niby ma być ta zmiana. chyba nie dla ludzi którzy pierwszy raz wchodzą na stronę ;)

Zresztą to i tak nie działa, jeśli się nie zalogowałeś :lol:

Czy rozwiazaniem problemu nie byloby zrobienie usera anonymous, z ograniczeniem transferu i kolejka? (w danej chwili moze sciagac tylko jeden ludz)

Cóż, na wszystko się znajdzie rozwiązanie. Ale Dely'emu pewnie się nie chce.
I wiecie co? Nie dziwię mu się. Mając na głowie rodzinę, pracę itd., mnie też by się nie chciało.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

39

Odp: Baza plików

piszac o "personifikacji reklam" mialem oczywiscie na mysli PERSONALIZACJE :D
nadmiar pepsi tez widac szkodzi...

40

Odp: Baza plików

Obawiam sie masowego linkowania z innych stron, leecherow i innych sposobow niepotrzebnego obciazania lacza. Wiem, ze zaraz mnie wysmiejecie i powiecie ze to malo prawdopodobne, ale jest to mozliwe. Nie chce po raz kolejny stracic serwera.

no i w tym momencie chyba musze Ci przyznac racje, panie kierownik ...

41

Odp: Baza plików

... hehe;- i jak nigdy; cała ekipa w ramach testów przez dzień cały będzie ciągnąć MONTEZUME - tak dla jaj, a nie sportu. I tak upalił się kabel zasilający od serwera - 380V 25A. :lol:  :twisted:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

42

Odp: Baza plików

Co do downloadu - mozna przeciez zrobic aby strona sprawdzala skad ktos kliknal na download - czy byl juz na stronie AA czy referer_host jest inny. i po sprawie, zaden leecher i inny laps nie przejdzie. moge pomoc jak cos. pa:>

ps. a co do serwera to w razie gdyby Ci kiedys robili problemy to daj znac : )

43

Odp: Baza plików

dely cos sie nie odzywa :) widac rzeczywiscie skonczyl watek TWARDZIEL ;D