76

Odp: Ograniczenia kontrolerow HDD

pisząc "podmieniłem" - miałem na myśli to, że w jej miejsce jest procka, która doczyta jeszcze pare sektorów "z poza" wszystkich partycji - czyli sektory zaraz za tabela partycji, a przez 1-sza partycją, która jest poprostu przesunięta troszke dalej. Po "doczytaniu" kilku sektorów jest uruchamiany IDE BIOS Extension, o którym pisałem wyżej oraz Twoja procka, dopiero wtedy jest boot systemu, więc poprostu przesunąłem ją do tych kilku sektorów, abym mógł je sobie doczytać. A jak pisałem u góry, to chyba się nikt nieobrazi, że zjadłem mu pare kilo z początku dysku, jeśli ma ileśtam mega ponad 144MB (czyteż ponad 256MB) jeśli  dotychczas to miejsce się marnowało - lepiej poświęcić pare kilo niż ileśtam megabajtów nie?

Ps. wiem, że to nie jest miejsce do tego, ale może ktoś wie jak przestawić, abym mógł dodać tu jakiś załącznik (np. opisy FS-u HiDOS) - na dole ekranu mam coś takiego:

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum

i to by było na tyle....

[ Dodano: Wto Lis 09, 2004 21:21 ]
dobra. dely poprawil forum i mozna dodawac i obrazki i załączniki  :lol:  :lol:  :lol:

zapraszam panowie na lekturę Filesystemu przeznaczonego głównie dla IDE KMK/JZ  :D

http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?t=2364

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!