Temat: NEO + sux....

Widzieliscie co ta pier....a TPsa zrobila dała na wszystkie pakiety limity transferowe ;/
http://www.tp.pl/dom/co_nowego/szybsza_neostrada/
http://neostrada.dmkproject.net/

Mam ten shit w dwie osoby i normalnie ten limit w kilka dni juz bylby zalatwiony ;]
Dobrze ze mam podpsiana umowe na czas okreslony to narazie do maja przyszlego roqu nic mi nie grozi...ale poznie to juz ......trzeba bedzie sie odlaczyc no chyba ze zmadrzeja....

Co o tym sadzicie ?? bo chyba duzo osob kozystalo z tej opcji 640 / bez limitu ;] na kilka osob ....

Hehe Gep. chyba skanczy sie te twoje sciaganie z warezow....

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: NEO + sux....

Neostrada jest przeznaczona dla pojedynczego uzytkownika tak jak wiekszosc rozwiazan xDSL na swiecie. W wiekszosci krajow UE sa limity na domowe DSL-e - nawet wiele bardziej restrykcyjne niz te tepsy. Tepsa wg mnie postepuje bardzo slusznie segmentujac rynek swoich uslug. Wiem ze to boli :) ale coz - dopiero teraz tepsa postapila slusznie .. miedzy innymi obnizajac koszty uslugi InternetDSL - czyli uslugi dla 'ssaczy' i jakichs malych sieci. ;) powodujac ze stanie sie ona dostepna dla tych ktorzy jej naprawde potrzebuja zostawiajac caly segment neostrad dla uzytkownikow domowych. Proste.

ps. innymi slowy - chcesz ssac - kup lacze do tego PRZEZNACZONE

3

Odp: NEO + sux....

nie łam sie Stryker, po osiagnięcu 15MB limitu w przypadku 640kb/s nadal bedziesz mogl ssac z zawrotna szybkoscia 32kb/s ;)

o planach tepsy, mozna bylo duzo wczesniej poczytac na boardzie http:// www.twojepc.pl i pewnie innych tego typu stronach

Netia pewnie w odpowiedzi na ruch TEPSy, wprowadzila usluge net24h, bez limitow itp, tylko czy w Twojej okolicy jest Netia ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

4

Odp: NEO + sux....

z tego co sie orientuje, to bedziesz mogl wybrac miedzy stara oferta a nowa... wiedz nie widze problemu mozesz zostac przy starej umowie, ale wtedy nie dostaniesz bonusow ;)

ja tam sie ciesze bo w mojej sieci jest DSL 1MB i teraz za free bede miec 2MB ;)

5

Odp: NEO + sux....

HA Tebe i tu cie zaskocze mam Netie i to od 3-4 lat ;] tyle ze radiowo ...i jakos od tamtego czasu sk.....y sie nie chwapili do pociagniecia kabli ;/ i z Netu u nich nici ;/ podobna sytuacja w kablowce mam UPC tyle ze na niezmodernizowanych kablach ..powiedzieli ze musi byc kabel światłowodowy ....a takiego niestety u mnie na tym zadupiu niema ...a kiedy go wymienia tego to niewiadomo ;/ i z Chello tez dupa...
co do Netu osiedlowego to jest takich u mnie kilka ale w blokach ktore sa niestety oddalone odemnie okolo kilkometra...
I niestety narazie zostaje mi tylko te neo+ z kumplem ktorego i tak bylo ciezko namowic na nia ...
Innych historii juz niebede opowiadac bo szkoda gadac ;]

pozdro. 4all

UPDATE:
pr0be to ze moge wybrac oki ale chyba tylko do konca umowy czy jak sie skonczy moge ta przedluzyc ???? na starych warunkach..
w pracy to mam tez neta 2Mbps tylko dla siebie....(w sobote, niedziele)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: NEO + sux....

łeee tam!!!
da się z tym "żyć"...

-chociaż osobiście wolałem swoją neo z przed 1 maja...
miałem 128k i niegdy nikt mi nie ograniczał transferu... 8O
( działało to tak pare ładnych miesięcy )
a po 1 maja dostałem 320k i 5giga limit który nawet działa :?

7

Odp: NEO + sux....

Lepsi są lokalni providerzy. U mnie w Bydgoszczy kilku oferuje stały dostęp do netu (256kb/s) za jedyne 59 zł brutto. Ostatnio El-Net oferuje w specjalnej promocji (szkoda, że tylko do końca marca 2k5) 320 kbps za jedyne 30 zeta + VAT ! (przez kablówkę). Jest nieźle.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: NEO + sux....

32kb/s to kilobity czy kilobajty ?

9

Odp: NEO + sux....

kilobity ->kbits

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: NEO + sux....

32kb/s to kilobity czy kilobajty ?

Prędkość łącza telekomunikacyjnego *ZAWSZE* podaje się w [przyrostek]bitach na sekundę.
Generalna zasada:
- mała litera b np. w skrócie Kb/s (Kbps) oznacza bity, np 115Kb/s (115Kbps)
- duża litera B w skrocie KB oznacza bajty, np. plik dupa.c64 ma pojemność 20KB.
Podsumowując:
Bity są mniejesze więc oznaczamy je małą literą b, bajty jako większe oznaczamy przez B.
Równoważne są:
kb = Kb
kB = KB
:o

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: NEO + sux....

Z tego co slyszalem, jesli masz 640 bez limitow, bedziesz mogl zostac na takich warunkach na nowej umowie, ale chyba musisz sie o to upomniec przy koncu umowy.

12

Odp: NEO + sux....

A ja dodam nowe fakty z (rz)yćia NEO.

Proszę uważnie przeczytać cytowany fragment zawartości tego czegoś:

"Telekomunikacja Polska wprowadza nowe opcje tej usługi o szybszej transmisji danych: opcję 512 i 1024. Z oferty handlowej TP zostaną wycofane opcje neostrady tp 320 oraz 640.

      (...)

Neostrada w opcjach 128, 512 i 1025 posiadała będzie miesięczny transfer danych do komputera Klienta w wysokości 5 GB. Po jego przekroczeniu zmniejsza się szybkość transmisji danych do 32 kb/s w kierunku do komputera Klienta...

Czyli jak jasno z owej wypowiedzi wynika LIMIT DANYCH JEST WYŁĄCZNIE NA NEOSTRADE 1025, OPCJA 1024 NIE POSIADA ŻADNEGO LIMITU. Może ktoś ich oficjalnie zapyta o ccczooo tu chodzi.

NIECH KTOŚ SPRÓBUJE ZAMÓWIĆ OPCJE 1025!!!!! RÓÓLEZ!

ALBO DLACZEGO PRZY OPCJI 1024 MA LIMIT??? CO TO MA DO KUJA ZNACZYĆ??

PODAJE NUMER: 0801-321-123 - TU MOŻNA SKŁADAĆ ZAMÓWIENIA NA NEOSTRADE 1025!!

TANIO!!!, OKAZJA!!! SKARPETY POLECAM!!!!!!
SPIRYTUS, SPIRYTUASSSAA, SKARPETY, KALAFIOR, CIKOLADAA ..

RUMUNIA RULEZ!

A TEN VOT?

:D  :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: NEO + sux....

hehe TP , to odlamek France Telecom i ta sama polityka !!!
" sodomja i gomorja " jednym slowem ,
tylko ze u konkurentow we Francjii mozna smigac na 6 mb za jedyna 30 eur
( telewizja " okolo 100 kanalow " i darmowe rozmowy telefoniczne " telefonia IP " za friko )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

14

Odp: NEO + sux....

hehe TP , to odlamek France Telecom i ta sama polityka !!!
" sodomja i gomorja " jednym slowem ,
tylko ze u konkurentow we Francjii mozna smigac na 6 mb za jedyna 30 eur
( telewizja " okolo 100 kanalow " i darmowe rozmowy telefoniczne " telefonia IP " za friko )

ty, bitman ! lepiej mi wystaw zalegly komentarz na allegro.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: NEO + sux....

a jaka ksywa ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

16

Odp: NEO + sux....

za atari 800xe + sio2pc ...

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

17

Odp: NEO + sux....

tylko ze u konkurentow we Francjii mozna smigac na 6 mb za jedyna 30 eur
( telewizja " okolo 100 kanalow " i darmowe rozmowy telefoniczne " telefonia IP " za friko )

Bitman, wez nie doluj ! :D

18

Odp: NEO + sux....

A ja mam pytanko w zwiazku ze związkiem...  nie bardzo mogę sie tego doczytać, ale czy limit obejmuje in + out ?  czy może tylko in (bo raczej nie tylko out...)?
..............

po paru minutach:

sorki za pytanie ... w sumie cycat Pina mówi wszystko ...

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

Odp: NEO + sux....

gRzEnIu szukam i szukam  no i nic ,  dawno to bylo ?
wal na priva : bitman@free.fr

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

20

Odp: NEO + sux....

Za oceanem zazwyczaj nie ma limitow na trasfer, czy to DSL czy to z kablowki. My mamy 3.5 Mb z kablowki i chula sobie niezle. Nie wiem tylko jaki jest upload, bo nie ja zalatwialem ta umowe i nikt z obecnych "fachowcow" nie jest w stanie powiedziec jak to dokladnie jest. Firma ISP w ktorej pracowlaem w Polsce, jak uruchamiala ADSL'a nie dawala ograniczen na ilosc przetransmitowanych Kb, ale nie wiem jak jest teraz. Ja procowalem w firmie Dialog (operator nie tylko lokalny, bo chyba w 6 wojewodztwach teraz jest).

21

Odp: NEO + sux....

[ciach]
np. plik dupa.c64 ma pojemność 20KB.
[ciach]

czy to echo swiezej jeszcze dyskusji na komodorowskim forum??

[ciach]
Równoważne są:
kb = Kb
kB = KB
[ciach]

moze rownowazne, jesli dotyczy predkosci lacza telekomunikacyjnego. jednak ztcp:
- k = 1000
- K = 1024

pozdr

drac030: znam dwa dema na komodora. jedno jest fajne a drugie ma fajna muzyke.

22

Odp: NEO + sux....

info z oficjalnej stronki TPSA (tu pluć>.<) :

"Od 1 września użytkownicy neostrady tp będą jeszcze szybciej niż dotychczas surfować po Internecie. Telekomunikacja Polska wprowadza nowe opcje tej usługi o szybszej transmisji danych: opcję 512 i 1024. Z oferty handlowej TP zostaną wycofane opcje neostrady tp 320 oraz 640. Opcje będą nadal dostępne dla dotychczasowych Abonentów tych usług, którzy nie będą mieli obowiązku zmiany wariantu usługi na jedną z opcji obowiązujących od 1 września 2004.

Od tego momentu usługa dostępna jest w wariantach: neostrada tp opcja 128 (dotychczasowa wersja), neostrada tp opcja 512 oraz neostrada tp opcja 1024.

W ramach nowej oferty użytkownicy neostrady tp otrzymują:

    * w opcji 1024 - 50 MB przestrzeni dyskowej do publikacji własnych stron WWW i zakładania kont pocztowych
    * w opcji 512 - 20 MB przestrzeni dyskowej do publikacji własnych stron WWW i zakładania kont pocztowych
    * w opcji 128 - konto pocztowe o pojemności 5 MB
    * bezpłatny dostęp do Serwisu Multimedialnego i Strefy Gier
    * stałą i bezpłatną pomoc techniczną pod numerem 0 800 102 102

Neostrada w opcjach 128, 512 i 1025 posiadała będzie miesięczny transfer danych do komputera Klienta w wysokości 5 GB. Po jego przekroczeniu zmniejsza się szybkość transmisji danych do 32 kb/s w kierunku do komputera Klienta.

W promocji do 31 grudnia 2004r. wysokość limitu zostaje zwiększona dla neostrady w opcji 512 do 10 GB, natomiast dla opcji 1024 do 15 GB w danym okresie rozliczeniowym.

Do końca 2004 roku wszystkie warianty usługi można aktywować za 1 zł netto. Poza okresem promocyjnym koszt aktywacji opcji 128, 512 i 1024 wynosi 92,52 zł netto."

teraz wszystko jasne...więc Stryker możesz przestać drżeć:)

gep/lamers^dial

23

Odp: NEO + sux....

Elo, Gep;; a nie wystarczyło linka wysłać?  :D  :D  (na priva)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: NEO + sux....

No to luz:> Do konca roku beda trwac testy DIALOG DSL, a od nowego roku maja zaczac szybki rozwoj w wiele rejonow (np. cale dolnoslaskie). A ceny ? Haha:)

99zl z miech przy umowie na rok za:

1Mbit, 256kbits upload, stale IP, bez limitow

jest tez 2Mbit + 512upload+ip ale nie pamietam za ile (ok. 40-50% drozsze).

Pozdrawiam i osobiscie czekam z niecierpliwoscia jak doi mnie dojdzie:)

25

Odp: NEO + sux....

Dobra, ja opowiem cos, ze swojego punktu widzenia.

Jesli wrzuca limit 5GB na przesyl danych na miesiac to troche kiepsko mi sie to kalkuluje bo jesli slucham Nectarine 8 godzin dziennie to obliczylem sobie, ze juz wychodzi 450MB na dzien :|.

Co do pomocy technicznej 0800 to juz szkoda mi slow. Od roku proboje zalatwic u tych gniotow, zebym mogl sie zalogowac w panelu administracyjnym (dzwonilem ok. 10 razy). Oczywiscie nie zrobili NIC w tym kierunku. Zadzwonilem dzisiaj, odebrala kobieta, probowalem jej wytlumaczyc o co chodzi, ale po tym jak zapytala czy sie juz zarejestrowalem w serwisie i po tym czy przypadkiem nie mam problemow z polaczeniem (przepraszam za okreslenie) glupia pinda poprostu ROZLACZYLA SIE!!! Powiem Wam, ze ja juz nie mam sily do tych debili....

Pozdrawiam,
Black Dot

:: Falling Man Games :: http://fmg.servegame.com :: Macroh Masheen :: http://www.macrohmasheen.com ::