26

Odp: NEO + sux....

Debilem mozna okreslic kogos o niskim wspolczynniku inteligencji badz kogos niedouczonego, natomiast oni doskonale wiedza co robia. Jak dla mnie to bardziej podchodzi pod s***wysynstwo

27

Odp: NEO + sux....

a mi dzis o 6.00 wylaczyli net'a ...i musze teraz czekac do poniedzialku az laskawie go wlacza....ehh
Update: juz wlaczyli ;-) ufff

"wszystko się kiedyś kończy......."

28

Odp: NEO + sux....

Co do pomocy technicznej 0800 to juz szkoda mi slow. Od roku proboje zalatwic u tych gniotow, zebym mogl sie zalogowac w panelu administracyjnym (dzwonilem ok. 10 razy). Oczywiscie nie zrobili NIC w tym kierunku. Zadzwonilem dzisiaj, odebrala kobieta, probowalem jej wytlumaczyc o co chodzi, ale po tym jak zapytala czy sie juz zarejestrowalem w serwisie i po tym czy przypadkiem nie mam problemow z polaczeniem (przepraszam za okreslenie) glupia pinda poprostu ROZLACZYLA SIE!!! Powiem Wam, ze ja juz nie mam sily do tych debili....

Dzwonisz, na wstępie prosisz o nazwisko pracownika, jak cię nie zadowala jego obsługa, prosisz o rozmowę z przełożonym. Zawsze notuj nazwiska, daty i godziny. Czasami bardzo pomaga - Tkacz sprawdził.

29

Odp: NEO + sux....

Wszelakie blekitne linie sa jakie sa i spisywanie nazwisk nic raczej nie da - odbierajacy tam telefony de facto tylko przekazuja zgloszenia. To juz dalsza procedura stwarza problemy.
Tak przynajmniej pokazuje moje 2 letnie doswiadczenie w sprawie kontaktowania sie w sprawie wszelakich dzierzawek...

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

30

Odp: NEO + sux....

Analizując ofertę TPSA w sprawie Neo+ postanowiłem przeprowadzić małą kalkulację ile miesięcznie jest w stanie ściągnąć użytkownik danej usługi.
Po przekroczeniu limitu, gdy prędkość spadnie do 32 kbit/s uzyskujemy prędkość na poziomie 4kB/s co daje dziennie około 345000 kB czyli około 337 MB w ciągu doby. Zatem policzmy po jakim czasie uda nam się przekroczyć limit dla każdej z wersji Neo+:

1. Dla Neo128 - mamy 5GB przy transferze 16kB/s czyli dzielimy 5*1024*1024/16 = 327680 sekund = 3,8 dnia (czyli 26,2 dnia w okresie limitowanym)

2. Dla Neo512 - mamy 10GB przy transferze 64kB/s czyli dzielimy
10*1024*1024/64 = 163840 sekund =  1,9 dnia (czyli 28,1 dnia w okresie limitowanym)

3. Dla Neo1024 - mamy 15GB przy transferze 128kB/s czyli dzielimy
15*1024*1024/128 = 122880 sekund = 1,4 dnia (czyli 28,6 dnia w okresie limitowanym)

Zatem policzmy ile użytkownik konkretnej wersji Neo+ ściągnie w okresie "limitowanym" w ciągu jednego miesiąca:

1. Dla Neo128 - 337MB*26,2/1024 = 8,6 GB
2. Dla Neo512 - 337MB*28,1/1024 = 9,2 GB
3. Dla Neo1024 - 337MB*28,6/1024 = 9,4 GB

Sumując:

1. Neo128 może miesięcznie ściągnąć: 13,6 GB
2. Neo512 może miesięcznie ściągnąć: 19,2 GB
3. Neo1024 może miesięcznie ściągnąć: 24,4 GB

Są to oczywiście wartości wyliczone przy warunkach idealnych, kiedy to w 100% wysycamy pasmo, czyli dla kolejnych szybkości ciągłe transfery na poziomie odpowiednio 16kB/s, 64kB/s i 128 kB/s.
Osobiście jestem posiadaczem SDI i kiedyś zastanawiałem się nad przejściem na Neo+, więc postanowiłem przeprowadzić kalkulację:
teoretyczna prędkość SDI to 115200 bit/s czyli 112,5 kbit/s co teoretycznie powinno dawać prędkość na poziomie 14 kB/s, jednak wszyscy użytkownicy potwierdzą, że rzeczywista prędkość SDI to na maxa  11 kB/s, jednak przyjmijmy średnią prędkość 10kB/s, jako prędkość przy ciągłym transferze. Z kalkulacji wynika jasno: 10kB/s * 3600 * 24 * 30 / 1024 = 25312.5 MB = 24,7 GB.
Jasno wynika, że użytkownik SDI przy rzeczywistym transferze ściągnąć tyle, ile użytkownik najszybszej neostrady W TEORII !!! (nawet minimalnie więcej). Mało tego - ZTCP najszybsza Neostrada jest droższa od SDI (chodzi o opłaty miesięczne), więc mamy piękny przykład jak TPSA robi z ludzi balona :)

Zaznaczam, że wyliczenia dla Neo+ są czysto teoretyczne i raczej wątpie, żeby ciągły maksymalny transfer przy ściąganiu plików na Neo+ osiągał wartość prędkość w kbit/s dzielone przez 8, no ale mogę się mylić, nie miałem okazji testować zbyt intensywnie Neo+, dlatego proszę o informacje użytkowników Neo+ na jakim poziomie im się trafiają transfery dużych plików - jeżeli chcecie sami to zbadać to polecam na próbę ściągnąć plik o rozmiarze 50 MB ze strony http://noc.gts.pl/

31

Odp: NEO + sux....

ˇ h**p://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=108
ˇ Dla NEO 128 został podniesiony transfer do 160Kbps.
ˇ Transfer ciągły poziomie 16KB/s (testowane na trzech stronach - podanej przez MacGyvera i dwóch poniższych). Powinno być 20KB/s, ale XP rezerwuje sobie 20% przepustowości łącza nie wiadomo na (nie pamiętam, gdzie to sie zmienia :oops: ) co, czyli wygląda tak jakby było ok.
ˇ h**p://www.numion.com/YourSpeed/
h**p://www.dsl.cz/index.php

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

32

Odp: NEO + sux....

Mam dla posiadaczy neo (starych klientów) dobrą wiadomość.

W przyszłym miesiacu konczy mi się stara umowa, wiec poszedłem do BOA (do 30 dni rzed koncem umowy nalezy to zrobic) z myslą już ze biore opcje 1024 z limitem, myśl ta troche mnie  mnie przytłaczała...
Jednak po krótkiej rozmowie z miłym panem okazało sie, że ci co maja już starą neostrade moga sobie przedłużyc umowę na starych warunkach czyli podpisalem aneks na kolejny rok i mam to co mialem czyli 640kbps za 140zł  (bez VAT) mam nadzieje tylko, ze utrzyma się jeszcze trochę stawka 0% vat, no ale to juz inna para kaloszy.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

33

Odp: NEO + sux....

1.właśnie o tym sygnalizowałem Stryjkowi pare postów wyżej :)
2.żeby nikt sie nie zabierał do sciągania ze http://noc.gts.pl/ mass downloaderami bo będą "benchmark-fiction" wyniki 8)

gep/lamers^dial

34

Odp: NEO + sux....

Powinno być 20KB/s, ale XP rezerwuje sobie 20% przepustowości łącza nie wiadomo na (nie pamiętam, gdzie to sie zmienia  )

Nie przypomniales sobie przypadkiem? Moze u mnie tez blokuje... Z checia bym sobie transfer przyspieszyl  :D

35

Odp: NEO + sux....

Już sobie przypomniałem. :)

Otwórz gpedit.msc (standardowo: Menu Start; Uruchom) i w gałęzi: Konfiguracja komputera; Szablony administracyjne; Sieć; Harmonogram pakietów QoS kliknij dwa razy na Ogranicz rezerwowalną przepustowość. Zaznacz Włączone, a w polu poniżej wpisz 0 (standardowo jest 20).

Niestey, u mnie to nie pomogło. W wyjaśnieniach napisane jest, że ustawienia rejestru mają wyższy priorytet nad ustawieniami w konsoli (prawdopodobnie tę przepustowość trzeba ustawić w dwóch miejscach :? ).

Doświadczenie ostatniego tygodnia wskazuje, że to jednak wina nie leży po stronie Windowsów, a najprawdopodobniej samej technologii ADSL. Łączę się z Internetem prze router, który nie powinien stwarzać żadnych ograniczeń, a transfer nie podniósł się w ogóle.

[ Dodano: 06.12.2004 05:19:39 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.