Temat: XF551 5.25->3.5

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30766788
LOL

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: XF551 5.25->3.5

He, he. EPROM (2 zeta) + napęd FDD (30 zeta) = 120 zeta + 14 dni stary czasu.

Niezła arytmetyka. Te 2 zeta też można pominąć, bo w XFkach są EPROmy, więc nic tylko przepalić. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: XF551 5.25->3.5

Sorry, lecz za usługe to gość liczy jak by tak złote jajca zakładał. W cene wchodzi FDD 1.44MB, eprom, kawalek taśmy i wkład w dziure po 5,25"

niech to bedzie 60 zeta - a reszta? ... za godzinke roboty...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: XF551 5.25->3.5

Mnie tam wymiana scalaka i przełożenie napędu zajęło jakieś 15 minut bez specjalnego pośpiechu. Ciekawe czemu ten gościu potrzebuje na to dwóch tygodni. Nawet z przesyłką w dwie strony nie powinno zająć więcej niż tydzień. Pewnie obawaia się, że nie wyrobi z zamówieniami. :twisted:

Ok. Nie ma co się gorączkować. Zobaczymy za dwa tygodnie ile znajdzie się jeleni.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

Odp: XF551 5.25->3.5

Zazdrosc przemawia przez Was kochani... Jak mozna taniej + macie czas, to juz montowac za 29,90 :)

6

Odp: XF551 5.25->3.5

No tak; dyscyplina grupowa nakazuje mi powiedzieć:

"TAK!"

:D  :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: XF551 5.25->3.5

Chyba "Jahwohl!"

8

Odp: XF551 5.25->3.5

Jak pisze Vasco - mozna taniej, zrobcie konkurencje i zarobcie. nie chce sie - to sie nei dziwcie ze za 120zl leci. A jak znajdzie kupcow do dorbze dla niego - sobie chlopak zarobi.

9

Odp: XF551 5.25->3.5

Myśle mimo wszystko (o ile myśle w ogóle), że ten sposób zarabiania na życie (rzyć-e) spowodował by śmierć głodową. Więc prosze nie atakować sprzedawcy.  :lol:  :lol:  :lol: (usługi)
acha.;- PMWD

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: XF551 5.25->3.5

Pinek, nie kazdy robi drugiemu kompa za friko i jeszcze placi odbiorcy za przyjazd po niego  :lol:

11

Odp: XF551 5.25->3.5

Witam wszystkich!!!

Widzę, że moja aukcja spowodowała niezłą reakcję na forum. Macie rację - 120 PLN to sporo. Ale weźcie pod uwagę, że poza wspomnianym flopem, EPROMem, taśmą, sankami i złączami, których koszt to ok. 70 PLN, trzeba wylutować złącze z płyty głównej (za krótki kabel), przerobić wtyk zasilania itd. Serwis RTV za samą diagnozę sprzętu krzyczy 80 PLN + 140 PLN roboczogodzina. Więc nie dziwcie się, że ja policzyłem 60 PLN za 1 rh... :) Oczywiście ta cena pewnie spadnie po jakimś czasie,tak jak ze wszystkim. A jeśli ktoś chce taniej, niech przyniesie własne graty, policzę tylko za robotę. :) A co do 14 dni.... Czas mam tylko w weekendy, dlatego termin asekuracyjny.

Pozdrawiam,
Duddie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

12

Odp: XF551 5.25->3.5

to jeszcze można dorzucić zmiękczacze do twardego dysq, coby głowica nie trzeszczała...

:lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: XF551 5.25->3.5

A moim zdaniem istnieje zapotrzebowanie na kogoś, kto będzie zakładał różne takie przeróbki do ataraka, szybko i bez gadania... zarabiając na tym. Nie każdy umie/chce sam sobie zakładać. A cena to kwestia konkurencji. Przydałoby się ciut więcej takich osób (wtedy i cena spadnie).
Nie widzę w tym nic złego.

Inna rzecz, że w wielu przypadkach wypadałoby zapytać autora danej przeróbki o zezwolenie (przy zakładaniu komercyjnym, oczywiście), odpalić mu jakieś tantiemy...

14

Odp: XF551 5.25->3.5

..no dobra, dobra - już nie krzycze.  :D . Ja zakładam za free;- jeśli tylko użyszkodnik nie jest nierobem - w dziedzinie Atarki. A terminy mam przeciętnie nieco dłuższe.  :D  :D  :D .

..poza tym - do aukcji; 2880 sektorów- katalog i takie tam - w zależności od stosowanego dos'a :twisted:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: XF551 5.25->3.5

Dobra to ja szukam wszelakich schematów i opisów co mozna wstawic do tej stacji , Pin licze na ciebie ;)
ps. (z Pasiem juz gadalem odnosnie schematow ...beda ale pewnie dopiero po nowym roqu ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: XF551 5.25->3.5

.. wiem, że XF551 dało się ożenić z TOMS'em; widziałem (u Pasia) wielki zajefajny wyświetlacz z licznikiem ścieżek, no ostatnia rzecz - to jest dual drive, lub wymiana napędu (i romu) na 3,5" 720kB. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba podłącznie dwóch napędów na przełączniku. 5,25" 360kB / 3,5" 720kB. R0l0 rzecz... ciekawe, czy dało by się to połączyć z TOMS'em..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: XF551 5.25->3.5

Standardowa XF551 pracuje z max szybkością 38400bodów, ale pewien osobnik z tego forum ma (miał) lekko przerobioną na 70000 bodów. Było to przyczyną mojej nerwicy, kiedy po sformatowaniu na jego stacji dyskietki czytały się u mnie jak by stacja racowała nz 9600. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

Odp: XF551 5.25->3.5

sevice Duddie-go ocenie na 9/10
naprawde solidna " firma " , polecam

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

19

Odp: XF551 5.25->3.5

ja mam swoja firme ;) ktora oceniam na 2+ ;) hehe cos tam slyszalem o tej zmianie epromu na taka co udaje toms'a a autorem jest draco ?? tylko pytanko cos tam jeszcze trzeba na plycie zmieniac ??

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: XF551 5.25->3.5

A ja pamiętam, że u mnie kiedyś na osiedlu w klubie komputerowym gostek miał XF-kę z założonym TOMS-em TURBO, z tym że w ROM-ie stacji był sam TOMS, a "loader" był już na pyskietce. No chyba, że init włączał sam turbo (np. SPEED 5.0) to wtedyt loaderka nie trzeba było...

Ale jazdy były z tym niezłe, pamiętam... :D

I Ty zostaniesz big endianem...

21

Odp: XF551 5.25->3.5

ja to bym najchetniej przyjal od kogos taki serwis - mam sf314, a chcialbym miec w srodku elektronike od xfki, czyli w efekcie estetyczny i funkcjonalny naped 3.5" w stylistyce xe.

--
= krap.pl =

22

Odp: XF551 5.25->3.5

cos tam slyszalem o tej zmianie epromu na taka co udaje toms'a a autorem jest draco ?? tylko pytanko cos tam jeszcze trzeba na plycie zmieniac ??

No nie zupełnie. Nie słyszałem, by Draco bawił sie komputerami jednoukładowymi i to w dodatku Intela. :) Owaszem, to w jego posiadaniu była wspomniana przeze mnie stacyjka, ale to jeszce o niczym nie świadczy.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

23

Odp: XF551 5.25->3.5

A mnie interesuje jeszcze jedna rzecz, czy robiąc taką przeróbkę ( plik do zaprogramowania dostałem od Lizarda - dzięki mu za to) muszę użyć stacji 720 np z atari st czy może to być zwykła z PC ??? Czy ma to jakieś znaczenie ???

Żyję bo Bóg tak chciał.

24

Odp: XF551 5.25->3.5

Ja do XFki podłączyłe grzybowy napęd 1,44MB i śmigał bez problemów. Z dyskietkami też nie kłopot, bo nadają się zarówno DD (720 KB), jak i HD (1,44MB). Przynajmniej dla gęstych napędów. Dla napędów DD tym bardziej nie powinno być różnicy.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.