1

Temat: jaki model wybrac?

Witam! Jestem tu nowy i mam zamiar zakupic Atari, ale nie wiem jaki model wybrac? Czy gry z a 600 dzialaja na 1200? i czy da sie podpiac bezproblemowo atari do televizorka????
z gory dzieki! POZDRO :lol:

szkola jest jak media markt powinni tego zabronic!!!!!!!!!!!11

2

Odp: jaki model wybrac?

600?

1200???

i to ATARI???

eee...

lukaj tutaj: http://www.allegro.pl/search.php?string=atari

1) 65/130/800XE oraz 800XL są w 100% kompatybilne

2) 600XL oraz 400/800 - w zasadzie po dołożeniu pamięci też (chociaż niektóre rzeczy i tak nie będą chodzić.

Najbezpieczniej kupić coś z punktu 1) a potem zajrzeć na http://hardware.atari8.info/ i zwrócić się do kompetentnych osób o uzdatnienie rzeczonego sprzętu.

Tyle ode mnie - lecę sztabować! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: jaki model wybrac?

Czy gry z a 600 dzialaja na 1200? :

A moze ci chodzi o Amige ?  :?

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: jaki model wybrac?

nie pomyliles sie z amiga? a600, a1200 ;-)

jesli chodzi o atari polecalbym serie xe z rozszerzeniem pamieci
optymalny sprzecik na poczatek.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: jaki model wybrac?

no właśnie chyba gość samfink pomylił, ale mogę się mylić... :D

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: jaki model wybrac?

Biorac pod uwage, ze ten post jest w 16/32 bit to moze chodzi o ST 520/1040?

W kazdym razie jesli na prawde chodzi o Atari 16bit to jest tu taki jeden ;) co poleci Atari Mega STE.. a w nim:
- wiecej kolorow
- blitter
- pamiec na simmach
- stereo
- sprzetowy scrolling
- zewnetrzna klawiatura

Poza tym godne uwagi sa rowniez 1040STf (ze wzgledu na wbudowany flop i stosunkowo duzo ramu). i modele STE (chociaz nieco klopotliwe) niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.

7

Odp: jaki model wybrac?

8O  O kurde - nie popatrzyłem, że to w tym dziale, hehe... :lol:

No cóż - moja kulpa!  :oops:

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: jaki model wybrac?

Ja polecam Falcona tylko że trudny ostatnio do dostania.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: jaki model wybrac?

Ja polecam Falcona tylko że trudny ostatnio do dostania.

No i drogi zdeczko  :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: jaki model wybrac?

No nie przesadzajmy że aż taki drogi tyle co Falcon kosztuje teraz średniej klasy karta graficzna do pieca.... dla chcącego nic trudnego (odrobina cierpliwości i pewnie będę musiał niebawem powiększyć swoje biurko ..... )

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: jaki model wybrac?

Ja polecam (jeśli chodzi o 16-bit) 1040STE :). A do tv to się to da podłączyć

Odp: jaki model wybrac?

No nie przesadzajmy że aż taki drogi tyle co Falcon kosztuje teraz średniej klasy karta graficzna do pieca.... dla chcącego nic trudnego (odrobina cierpliwości i pewnie będę musiał niebawem powiększyć swoje biurko ..... )

tylko ze goly Falcon to dobry dla kolekcjonera  ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: jaki model wybrac?

i modele STE (chociaz nieco klopotliwe) niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.

A czemu niby to klopotliwe? Ma o samo co MegaSTE (stereo, blitter) i takze pamiec na SIMMach....

14

Odp: jaki model wybrac?

Zgadzam się z Adamem - lepiej kupic Falcona niż cokolwiek z ST/STE - no chyba, że ktoś chce mieć je tylko po to, żeby ładnie na biurku wyglądało, do tego wystarczy sama obudowa :P

STRYKER: jeżeli uważasz, że Falcon jest drogi to policz, ile trzeba wsadzić w ST(e), żeby miało chociaż trochę zbliżony komfort pracy :P