1

Temat: LPF w sid playerze!

Wczoraj po 2 dniach eksperymentowania udało mi się zaemulować filtr dolnoprzepustowy (coś jak w sidzie) który filtruje w czasie rzeczywistym sample ale tylko na 1 kanale. Niestety zła wiadomość jest taka że nie wiem czy mi się uda to upchnąć do sid playera bo zaadoptowałem to do wersji bardziej pamięciożernej ale szybszej. Zatem mam pytanie czy jest sens dalej nad tym pracować ???? (i poświęcać temu kupę czasu) Może ktoś by to wykożystał w jakimś trackerze na samplach ???

Jak są pytania to je zadawać  :D

2

Odp: LPF w sid playerze!

to moze w atr jakies demko mozliwosci ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: LPF w sid playerze!

Sam najlepiej rozpoznasz sytuacje i zadecydujesz. Natomiast jesli uwazasz, ze jakis nowy tracker muzyczny wykorzystujacy istote dzialania opanowana przez Ciebie do emulowania SIDa by sie przydal, to niestety nie sadze aby ktokolwiek mogl sie za to zabrac bez dokladnego zapoznania sie z owocami Twojej pracy. Najlepiej jesli dyponowalby playerem do analizy. Wowczas moze ktos by sie pokusil, choc jak wiadomo niewielu jest aktywnych i chetnych do ciezkiej pracy koderow w swiatku atari.

ps. SID player jest naprawde ekstra.

4

Odp: LPF w sid playerze!

a co to jest filtr dolnoprzepustowy ??

jakis przyklad ??

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: LPF w sid playerze!

"zwrotnica" która "tnie" np. -12db pow.  np. przy częstotliwości 200hz 8)

dodam że "spotykane" są zwrotnice aktywne, pasywne np. tak wymieniona pow. "najlepsze" są -24db przy 80hz.....

-co 2gi "umca umca bum bum bum" ma taką w swoim aucie ;)

*tebe nie wiedziałeś ;)
loww passs

6

Odp: LPF w sid playerze!

Jeśli istnieje możliwość storzenia playera - szybszego, lecz bardziej pamięciożernego - jestem za. I tak stosunkowo mało kompów ma gołe 64k. - a filtrów brakuje..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: LPF w sid playerze!

8O

Tak jest - jestem za! może być i na dodatkową pamięć - ale bez przesady (tak do 320k styknie, a myślę że i 128k wystarczy z powodzeniem)!

Przy okazji - gratulacje za wytrwałość! :)

Greetz!

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: LPF w sid playerze!

Tu może być problem z przełączaniem banków - odtwarzanie + filtrowanie i przełączanie banków , ale może się udać.

Tebe: filtr dolnoprzepustowy jest w sumie regultorem tonów wysokich - dokładnie tak to działa - reguluje się częstotliwość powyżej której wszystkie dźwięki są tłumione z jakąś dynamiką (6db, 12 itd.) w zależności od typu filtrów. Z reguły taki filtr działa od 4-12 khz w sprzęcie muzycznym , w sidzie z tego co pamiętam z dokumentacji od 30 Hz do 11 kHz

Przykłady może podeślę dziś Delemu tak żeby każdy mógł posłuchać!
Niekiedy różnice są kolosalne !!!!

Zresztą filtr miał być w end-parcie w Reditusie ale z czasem się nie wyrobiłem i g..no z tego wyszło :(

Nie wiem czy się da szybko zaemulować filtr górnoprzepustowy(choć czy jest sens to sam nie wiem bo im wyższa częstotliwość próbkowania tym lepiej a tu może być za mała) ale o pasmowym to trzeba chyba zapomnieć  :?

9

Odp: LPF w sid playerze!

.. cóż - specjalistą od nowych trackerów to z czego widze jest: Jaskier / Epij  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: LPF w sid playerze!

A pokey to już nie ma filtra górnoprzepustowego sprzętowo?

Dżozef / Altair
- the laziest coder in the Universe

11

Odp: LPF w sid playerze!

coś tam ma - zapewne chodzi o tzw. "synth" - ale na JIL filtry to "przełączniki", a nie "potencjometry" (jak na komodzie), choć i tak namieszać można nieźle - dodawanie kanałów, miąchanie częstotliwością co ramkę itd. :D

I Ty zostaniesz big endianem...