Temat: XASM - problemy, pytania !!!

Chciałbym założyc taki o to link, forum itp... na temat XASM i pisania programików. Od kilku dni próbuje swoich sił, ale napotykam różne problemy, byc może wymyślone, ale pojawiające się wg mnie.
Próbowałem używac EditPlus, CodeGenie.
1. W EditPlus wczytałem np. listing z QA - TACOPY pojawiały się problemy w lini gdzie wystąpiło OPT cośtam+cośtam
2. Wczytanie pliku - czy można prawidłowo odczytać znakikońca wiersza? U mnie pojawiają się ">" i linie nie są przenoszone do następnego wiersza.
3. Utworzył mi się program TACOPY.OBX . W jaki sposób można go otworzyć? próbowałem otworzyć go w Emulatorze Atari800Win40 i nic się nie pokazało. Po prostu czy są osoby które mogłyby krok po kroku pomóc w obsłudze tego programu?

Pozdrawiam
Marcin

2

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

Komende OPT mozesz skasowac, a generowanie pliku pod XASM i tak nastapi. Jedynie wlasnie instrukcje OPT z listingow spod QA koniecznie trzeba zmienic - zwykle mozna skasowac, natomiast cala reszta moze zostac bez zmian. XASM radzi sobie tez ze znakami konca linii. Jesli jednak zalezy ci na konwersji, np. w celu dalszej obrobki programu pod jakims edytorem na pc, uruchom program AtrUtil. Jest tam mozliwosc podejrzenia pliku, po jego wyborze wystarczy zapisac skonwertowany juz tekst pod jakas nazwa (najlepiej z rozszerzeniem .asx).
Wygenerowane pliki .obx nadaja sie do uruchomienia pod emulatorem. Wystarczy kombinacja alt+X. Jednak w niektorych przypadkach, jesli program korzystac ma z funkcji dosowych - tak jest w przypadku TACOPY, dzialanie programu bedzie nieadekwatne do jego rzeczywistych mozliwosci. Stad w takich przypadkach nalezy umieszczac takie pliki do ATR'ki (np. tez AtrUtil) i wczytac w dosie.

3

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

To mi poddaje pomysł na rozszerzenie emulca - można by zrobić coś takiego, że z .XEX (lub .OBX) robi 'wirtualny' ATR który podpina pod daną stację.
Innymi słowy, pod D1 można by było podpiąć nie tylko .ATR ale też .XEX (i wtedy system w locie sam by zrobił read-only ATR'a).
EDIT: ofkorz chodzi o to, żeby ten ATR zawierał plik jako taki, widoczny w standardzie DOSa, a niekoniecznie był bootowalny.

: 404. Stopka not found

4

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

:D no widzisz ERU. Wszyscy mówia ze mam w sobie to coś, co innych mobilizuje do działania. To może być super zmiana emulca.
Powodzenia

Pozdrawiam
Marcin

5

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

To mi poddaje pomysł na rozszerzenie emulca - można by zrobić coś takiego, że z .XEX (lub .OBX) robi 'wirtualny' ATR który podpina pod daną stację.
Innymi słowy, pod D1 można by było podpiąć nie tylko .ATR ale też .XEX (i wtedy system w locie sam by zrobił read-only ATR'a).
EDIT: ofkorz chodzi o to, żeby ten ATR zawierał plik jako taki, widoczny w standardzie DOSa, a niekoniecznie był bootowalny.

do odpalania binarek via sio2pc tez fajne by bylo :)

6

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

do odpalania binarek po sio2pc jest przecież xload ;)

: 404. Stopka not found

7

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

pod linuxa? ;)

8

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

o bosze, powiem krótko...
NAPISZ SE! :)

: 404. Stopka not found

9

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

o bosze - nawet juz napisalem dawno temu - drocze sie ;)

ps. wujek Eru mordko ;) nie zlosc sie ;)

10

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

no :)
ps. boże, jak ja dalej tak będę dyskutował, będę musiał lada dzień zmienić logo :)

: 404. Stopka not found

11

Odp: XASM - problemy, pytania !!!

do odpalania binarek pod sio2pc polecam używać R5... Chyba wygodniejszy od Xload !

pomidor