1

Temat: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

Proszę o schemat kabla żebym mógł połączyć xe  z tym monitorem
wtyczki din pozdrawiam

2

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

.. polecam experymenty, bo i tak ciężko będzie cokolwiek uszkodzić. Czy wyprowadzenia tego monita są identyczne jak Neptuna 154N (chyba tak się to nazywało... ) - jeśli tak - to moge to sprawdzić - o ile Neptun ruszy po kilku latach postoju w garażu. ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

W Neptunie to wygląda tak
1 - Video (po lewej)
2 - Masa (naprzeciw wycięcia)
3 - Audio (po prawej)

4

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

tak po stronie neptuna to wiem a po stronie atari?

5

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

Cześć. Po stronie Atari w zasadzie tak samo. Te monitory były robione na potrzeby atari 8bit i commodore C64.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

6

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

To ciekawe, bo np w telewizoro-monitorze Helios było to popieprzone, np tu masa na pinie, tam na "kołnierzu". I trzeba było pamiętać, która strona gdzie...

7

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

Ciekawe, miałem możliwość używania Neptuna 156 i cos oparte na Heliosie (z odstającą rączką na górze) i oba monitory działały na tym samym kablu jeden na jeden. No fakt, że Neptuna 150M czy 154N nie miałem możliwości testować.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

8

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

Któryś z tych neptunów miał z tyłu (DIN-5) - także wystarczało miec "stereofoniczny kabel do magnetofonu", czyli DIN-5<------->DIN-5; sam miałem neptuna - takiego "z rączką", przez 2 dni, bo nie było w sklepie działającego, jeszcze pyskowali. Ech, początki lat 90-tych... :P

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

Konkretnie miałem na myśli Heliosa TC 506, Jak inne - nie wiem.

10

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

Sory to nie był Helios, a cos podobnego do Neptuna 150(156), ale nie pamiętam jak to się nazywało. A jeśli chodzi o Heliosa z takim rzadkim wtykiem (6 bolcy w tym jeden po środku) to idzie tak 4-atarka na 2-Heliosa(video), 2-atarka 3-Helios(masa), 3-atarka 4-Helios(fonia). Wszystkie cyferki według oznaczeń na polskich wtyczkach. Nie pamiętam czy Helios ma włącznik wejścia monitorowego, jeśli nie to jeszcze miedzy 3-masa a 1-(+12V).

1088XEL i inne XL, XE, ST.

11

Odp: Monitor Neptun 150 m i atari 800xe

Helios TC506 (i podobne) miał zwykłą wtyczkę, nie tą z dziurką w środku. Ale i tak było pop... Włączenie kompa do sieci lub włożenie wtyczki (na panelu czołowym) powodowało przełączenie tv w tryb "monitor", czyli odcięcie sygnału tv. W instrukcji napisane było coś o "automatycznym wykrywaniu sygnału wizji".

Natomiast takie złącze, jak mówisz, faktycznie znajdowało się, ale z tyłu i nazywała się łączem audio-video. Nie było już wyposażone w żadne tam wykrywanie.

Neptun to Gdańska, Helios to W-szawa, stąd różnice.