1

Temat: Jaki model kupić ?

Witam
Jestem posiadaczem c64. Od niedawna zainteresowałem sie Atari. Jaki model najlepiej kupić ? Czy jest tam jakiś system okienkowy jak contiki dla c64 ? I czy atari zadziała no monitorze commodore 1802 ?

2

Odp: Jaki model kupić ?

Witamy na forum! :)

Pokrótce odpowiadam na pytania:

1. 800XL,65XE,130XE lub 800XE - wszystkie mają po 64kB z wyjątkiem 130XE, która ma ich 128. Parę doróbek, dzięki którym będą działać najnowsze produkcje scenowe opisane (i oschematowane) są na stronce http://hardware.atari8.info

2. Contiki jest, ale na razie bidny i nie wiem, czy ktoś to rozwija, jest jeszcze tzw. "Diamond GOS", ale coś też projekt utknął w miejscu (a nie wiem, czy chłopaki jeszcze coś z tym kombinują)

3. Zadziała - z tego co pamiętam, commodorek ma podobne (takie samo?) wyjście monitorowe (DIN-5) - [chociaż tu nie jestem pewien do końca].

Tyle! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Jaki model kupić ?

dzieki za info zaraz lookne na ceny na allegro

4

Odp: Jaki model kupić ?

najpredzej zakupie Atari 65XE, ale musze poczekac na dobra oferte

5

Odp: Jaki model kupić ?

.. najdroższa to będzie z całości stacja - chyba, że odpalisz sprzęta ze SIO2PC.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Jaki model kupić ?

Monitorek od Commodorac pojdzie bez problemu. Jesli msz jeszcze kolorowy, to bedzie miodzio. Tak jak jum kolega Miker wspomnial Contiki jest, ale w wersji podstawowej na atarynke no i w chwili obecnej to niestety nie dorownuje wersji z commodore.