Temat: JAki sprzet kupic ?

Witam
Planuje kupic jakas St-ke :)
CZy moglibyscie mo powiedziec ile kosztuja poszczgole modele i podstawiwe soprzet do nich. no i czym sie roznia.
Szukalem jakiejs porzadnej strony o ST ale poslkich nie ma , a z angola jestem cienki bo 12 lat niemca mam ;)
POzdrawiam

2

Odp: JAki sprzet kupic ?

Cze

No wiec przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie do czego bedziesz chcial uzywac steka. Jak do demek, muzyki i grania to smialo kupuj STE lub megaSTE. Wlasciwie to modele stf i stfm warto kupic w ramach "jakby cos nie chcialo ruszyc na STE". Model 1040STE kosztuje w okolicach 100zl, tutaj musisz upolowac sobie w dobrej cenie. Latwo dorzucisz mu pamieci 4MB itp. Monitorek SM124 to czesty dodatek, lecz jesli nie uda sie upolowac lub masz zbedny VGA to duza szansa na to, iz bedziesz smigal na nim (tryb mono!). Wystarczy odpowiedni kabelek.
Podstawowym sprzetem bedzie zapewne HDD. Skrzynie na allegro chodza okolo 100zl na allegro (wszystko zalezy od zawartosci). Ze swej strony polecam kontrolerek paskudowski za ok 150zl dzieki czemu z latwoscia podepniesz do swojej atarki hdd i cd.

Pytaj smialo, i sprecyzuj swoje potrzeby ;)

ślamk!

3

Odp: JAki sprzet kupic ?

narazie mi chodzi o podstawe sam komp . monitorek... potem cos z tego zrobie :) kwestai funduszy czyz nie ?
i prpsze mi powiedziec czym sie rozni wersja STE od STF ?
nio i gdyby trafila mi sie 520st to tez daloby sie z tego cos zrobic ?

4

Odp: JAki sprzet kupic ?

No pewnie, ze kazdy STek zjadliwy ;)

STE to nowsza wersja serii STF/STFM. Posiada wbudowany blitter przyspieszajacy operacje graficzne, wbudowane stereo, nowszy tos, latwiej dodac pamieci gdyz wystarczy dolozyc kilka kostek SIMM.
Coby sie nie dzialo, z kazdego bedzies zadowolony. Dodatkowy sprzet dojdzie z czasem ;>

ślamk!

5

Odp: JAki sprzet kupic ?

AY nadal gra mono. Stereo jest na przetwornikach cyfrowo/analogowych, na których można posłuchać 8-bitowych sampli z częstotliwością 50kHz. (np. moduły). STE posiada paletę 4096 kolorów, a ST(fm) - 512 i 2 złącza joysticków analogowych (choć to nie jest aż tak istotne).

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

6

Odp: JAki sprzet kupic ?

Mam na sprzedaz jeszcze jedno STE w wersji niemieckiej. Stan niezly. Moge fotki przeslac na priva. Jesli ma trafic w dobre rece to za 70 zlociszy puszcze (tyle ze bez myszy - musialbys jakas znalezc albo amigowska przerobic (zmina polozenia jednego kabelka we wtyczce) albo kupic nowa w lodzkiej firmie matt).