1

Temat: Atari 65 lub 130 XE

Może jest ktoś kto by chiał nawrócić starego commodorowca  na nową plaforme dotując go wyżej wymienionym sprzętem za dość przystępną sumę? Gwoli wyższych celów i ideałów by raz na zawsze skończyć ze wszelakimi sporami i niech pokój wreszcie nastanie. Amen :)

2

Odp: Atari 65 lub 130 XE

myśle, ze za najkorzystniejszą cenę kupisz atarke na allegro.
a jak już taka nabędziesz wtedy proponuję się zaanonsować tu o pomoc w założeniu wszelakich rozszeżeń ( przynajmniej 256kb dodatkowego ramu no i stereo) przyda się też kabelek SIO2PC.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

3

Odp: Atari 65 lub 130 XE

Oraz któryś z interfejsów twardziela.
Covox nie jest już tak potrzebny jak kiedyś. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

4

Odp: Atari 65 lub 130 XE

a jak już taka nabędziesz wtedy proponuję się zaanonsować tu o pomoc w założeniu wszelakich rozszeżeń ( przynajmniej 256kb dodatkowego ramu no i stereo) przyda się też kabelek SIO2PC.

ano włacha. bo w sumie to ja mam 65xe juz czas spory... i parę rzeczy doń bym chciał dołożyć. w zasadzie do od awan marzy mi się stacja, ale fundusze.. więc tak myślę, ze takie sio2pc byłoby w miarę suplementem tegoż. ale mniejsza
takie mam małe offtopiczne pytanie: jaka jest skala trudności wykonania takich rzeczy jak właśnie sio2pc, stereo, dodatkowy ram. w takiej właśnie kolejności, że tak powiem, chciejstwa. bo osobiście to co do grzebania w elektrnice jestem lama jak 150. ale jakby co, nająłbym do rbót mojego tatę. on tam z lutownicą zawsze wymiatał. więc takie pytanko, jaki sprzęt, w sensie lutownica czy jakaś profesjonalna musi być, żeby grzebać w okolicach atari. i kto wie, może w samym atari
pozdrawiam, i sory, że ten post pewnie jest zagmatwany, dzisiaj już nie udaje mi się wysłowić lepiej

5

Odp: Atari 65 lub 130 XE

wykonanie sio2pc jest proste jak konstrukcja cepa i wielkich umiejetnosci nie wymaga. co do reszty, to jednak z uwagi na koniecznosc dosc mimo wszystko mozolnych operacji bezposrednio na atarce, nie radzilbym bez uprzednich cwiczen na jakiejs starej, niepotrzebnej plytce (glownie z zakresu wylutowywania/lutowania ukladow).

zajrzyj na hardware.atari8.info, tam Pasiu opisuje oba interesujace cie rozszerzenia.

--
= krap.pl =

6

Odp: Atari 65 lub 130 XE

okejor, będę patrzył
dzięki wielkie, natchnąłeś mnie nadzieją tymi słowy, ze sio2pc nie jest bardzo trudne. tylko jakoś upoluję wtyk sio i będziem myśleć
a co do wylutowywania, to oczywiście, trening obowiązkowo. mam nawet na oku obiekt. kiedyś dostałem od kumpla c64, w którym podobno jego brat grzebał. i nawet nie wiem, czy działa. jakby nie działało, to poćwiczę nań.

7

Odp: Atari 65 lub 130 XE

znajdz lepiej jakis stary telewizor. :>
czesci z c64 szkoda chyba...

--
= krap.pl =

8

Odp: Atari 65 lub 130 XE

rozglądam sięjuż za atarką, na razie upolowałem magnetofon na bazarze za 5 zł :P Od czegoś trzeba zacząć, a jak nabedę komputerek i go odpale na pewno się zgłoszę o rady w jego rozszerzeniu. Dziękuję za informacje :)