Temat: Kompilator C na ST

Zna ktoś jakiś dobry kompilator C an ST ??? (a może nawet wie skąd sciągnąć ?)

2

Odp: Kompilator C na ST

Pure C jest nalepszym na ST kompilator. Zgodnie z jego nazwą jest to C, nie C++. Zgodny z Borland C.
.http://www.reservoir-gods.com/CODE/PURE_C.ZIP

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: Kompilator C na ST

Lizard ma 100% racji. Na ST to tylko Pure C i to ledwo ledwo...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: Kompilator C na ST

Już nie przesadzaj. Kiedys w 1999 roku kumpel zobaczył to to na Atari i był zachwycony, że ładniej wygląda niż taki Borland C++ pod DOS-a i szybciej komplikuje na ST niż BC++ na 486. I maił chłopak rację. :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: Kompilator C na ST

Pure C jest bardzo dobrym kompilatorem. Ściągniesz go z DHS.NU.
Oprócz tego jest jeszcze lattice C, także samo C.
C++ to gnu cpp - ale raczej pod Minta, choć - po kompilacji - programy powinny (w wielu  przypadkach) chodzić także pod TOSem.
Co do Pure C - jest to praktycznie Borland Turbo C na Atari, w dodatku - znacznie lepszy (szybszy, po kompilacji - krótszy kod...).
Pozdrawiam.

Sikor umarł...

6

Odp: Kompilator C na ST

A czy szanowni przedmówcy pisali jakiś większy projekt w PC ? Bo oczywiście 30 linijkowy program na zaliczenie, czy nawet "hellow world" będą się kompilować dość szybko, ale już coś co ma 2000 linii to jest masakra.
Ale generalnie działa. LC na gołym ST to tylko bez optymalizacji kodu, no chyba że piszemy coś naprawde małego, albo finalną wersje optymalizujemy tylko (ale LC ma błędy i kod po optymalizacji w ekstremalnych przypadkach nie działa). GCC też da się chyba na gołym ST odpalić. 4MB i DUŻO samozaparcia to dobry początek.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Kompilator C na ST

4MB to akurat starczy na kompilacje printf("hello world"): ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

8

Odp: Kompilator C na ST

Właśnie odpaliłem sobie tego Pure C :).
Ja mam 4MB i rzeczywiście starcza  :D

Odp: Kompilator C na ST

Jest jeszcze takie cos jak Sozobon C, w dodatku darmowe, ale na oczy tego nie widzialem. Lezy sobie na funecie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Kompilator C na ST

GNU C/C++ działa jak normalny kompilator C, ale ustawianie tego na gołym STku to niezła masakra (pierwszy problem długie nazwy WSZĘDZIE). Pamięciowo to tez nieźle żre (miałem z tym problemy nawet na falconie z 14mb ST-RAM).
No i GNU C/C++ nie generuje za bardzo wydajnego kodu (w dokumentacji jest wyraźnie napisane, że najważniejszą rzeczą nie było optymalizacja kodu, ale przenoszalność między platformami.)

PureC rządzi najlepszy help system na świecie, ale ten edytor to mnie delikatnie wkurza. (ale tak delikatnie tylko ;) ). Widziałem jakieś alternatywne edytory do PureC (z kolorowaniem składni etc.), ale za bardzo stabilne to one nie są.
Szkoda, że ten cholerny PureC debugger nie chce chodzić z CT60 i zostaje tylko printf do testowania wszystkiego błeeeee.

pzdr
Saulot / [kurde ale ja dzisiaj postów puściłem, jak nigdy dotąd ;] ręka już mnie boli ]

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

11

Odp: Kompilator C na ST

Khm, że się wtrącę. gcc faktycznie winszuje sobie bardzo dużo pamięci i już na 14 MB mogą być problemy, a co dopiero na 4 MB. Ale to gcc 2.95.2, a kto powiedział, że koniecznie trzeba używać właśnie tej wersji?  Z tego co pamiętam dobrze działające wersje gcc to 2.7.2, 2.6.5 oraz 2.3.3. (było jeszcze 2.8.1 ale to pomyłka). Wszystkie trzy życzą sobie dużo mniej RAM-u niż 2.95.2, są nowsze niż Pure C (tak mi się wydaje - ale może ktoś sprostuje) no i kompilują C++, o ile to komuś robi.

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Kompilator C na ST

PureC rządzi najlepszy help system na świecie, ale ten edytor to mnie delikatnie wkurza. (ale tak delikatnie tylko ;) ). Widziałem jakieś alternatywne edytory do PureC (z kolorowaniem składni etc.), ale za bardzo stabilne to one nie są.

Ja używałem qed do pisania programów, potem otwierałem je w edytorze PureC i stamtąd kompilowałem. Jest jeszcze jeden dobry sposób: z linii poleceń odpalić kompilator z odpowiednioustawionymi opcjami.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.