Temat: Atari PC

Nie wiem do końca czy powinno to trafić do 8 bitów czy więcej. Oceńcie sami. Pomijam fakt, że na mój gust jest to Atari 800xl a nie 800 xe i że jest to magnetofon a nie odtwarzacz (chyba,  że głowica kasowania jest zrujnowana lub na głowice zapisu nie przychodzi odpowiednie napięcie co powoduję brak możliwości zapisu). Jednak hitem jest zwrot komputer PC 800 xe http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33394506

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: Atari PC

No doczytałem wreszcie, że poprawił się gość iż jest to 800xl ale cały opis wart jest przeanalizowania i dalej to PC!!!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

3

Odp: Atari PC

oczywiscie jest to PC.  personal computer. w czasach kiedy 'computer' zajmowal co najmniej dwa regaly i pobieral mala elektrownie pradu - takie cos bylo jak najbardziej komputerem osobistym. (w sensie pc vs game-console 2600) :)

(prosze co wrazliwszych o traktowanie powyzszego z przymruzeniem oka)

4

Odp: Atari PC

Wystarczy spojrzeć na ołners maniual. Na moim jest jak najbardziej napisane PERSONAL COMPUTER i ja w to wierzę ;)

Odp: Atari PC

Niemniej jednak ktoś w h..a przygrał z tym PC , skoro mamy 2004r. :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

6

Odp: Atari PC

Nie wiem dlaczego kogoś dziwi nazywanie innych komputerów PC ???
Ja swoje pierwsze spotkanie z komputerami miałem z Amstrad(Schneider) CPC6128 colour PERSONAL COMPUTER czyli też miał w nazwie PC :).
Dziwi mnie dlaczego tylko jeden typ komputera ma być PC a inne nie, a może to ma być TC (Toy Computer) albo OFMC (Only For Maniacs Computer) ?
Dlatego najlepiej wiadomy sprzęt nazywać blaszak, hebel, grzyb, złom, szajs itp itd...
PC zostawmy także innym komputerom :)

7

Odp: Atari PC

rownie dobrze mozna by wszystkie pecety nazywac 'ajbiemami' tak jak to drzewiej bywalo ;)

8

Odp: Atari PC

ROTFL.
Moje OFMC Atari 65XE :D :D :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: Atari PC

Jak byk, na wszystkich pudełkach od modeli XE, jakie posiadałem, jest napis "Personal Computer". W końcu atarka rozszerzana przez Pasia jest sprzętem o wiele bardziej osobistym, niż jakiś tam grzyb.

10

Odp: Atari PC

Jurgi2 powiedział

W końcu atarka rozszerzana przez Pasia jest sprzętem o wiele bardziej osobistym, niż jakiś tam grzyb

No z tym się mogę zgodzić ale gość oferuje nam najbardziej lajtową wersję! Oczywiście jak już skończę swój xe zmieniać wg. porad Pasia i innych kolesi, którzy udostępnili swoje opisy (za co im wielkie dzięki) to też go nazwę PC!!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

11

Odp: Atari PC

Lajtowa? To czego w niej brakuje?

12

Odp: Atari PC

też na pudełku od 65XE mam napisane Personal Computer - białymi literami na czerwonym tle :)

:idea:  A może to XC12 jest napędem COMBO i jednak ma wypalarę taśm  :? Pewnie wykożystuje niebieski laser w technologii BlueRAY i mieści całe 90TB na stronie  :?:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!