Temat: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

Wiem że ostatnio was zamęczam ale....... mam problem - w trakcie ładowania gry z magnetofonu(tylko ładowania, jak gra działa to jest OK), prócz zwykłych odgłosów jest jeszcze dziwne buczenie, głośniejsze od standardowych odgłosów. W czym tkwi problem?

2

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

Magnetofony Atari są stereo, ale w taki dziwny sposób, że na jednym kanale są dane, a na drugim towzaryszący dźwięk: owo dżit dżit. Mozna jednak nagrać tam cokolwiek: np muzykę (podobno oryginalne Atari Logo grało przy  ładowaniu, właśnie w ten sposób). Więc kaseta mogła być kopiowana na czymś, itp, może przy nagrywaniu kasety magnet miał jakieś przebicie, albo ma teraz. Jeśli gra się ładuje, to nic Groznego.
Z drugiej strony systemu turbo mogą mieć jakieś inne, dziwne dźwięki. I zwykle mają.

3

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

Gra się ładuje ale.... te dźwięki  :evil: . Jak zbliże rękę do pokrywy magneta w trakcie ładowania to cichną, jak poruszę kabelkiem to też (rzadko, bardzo rzadko), ale co zrobić żeby to buczenie wyeliminować?Magnet NIE POSIADA systemu Turbo

4

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

siakies przebicie być musi...Pin to by Ci pewnie poradził: przesłuchaj kasete od tyłu a usłyszysz przesłanie od Sz(m)atana:)

gep/lamers^dial

5

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

heh dobre, ale nie spróbuję; myślę że to wina magnetofonu właśnie, spróbujęw nim cóśik poszperać, jakby ktoś wiedział o co chodzi to niech napisze

6

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

Nie słuchaj od tyłu - bo proboszcz nałoży ex-komunike 666  :twisted: :_ proponuje magnetofon zaopatrzyć w odgromnik - w niektrych przypadkach działa lepiej  :lol:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

O, widzę że Pinek co chwila zmienia avatara  :P

Sikor umarł...

8

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

O ile sie nie myle, to gra CHESS dostarczana razem z 800XL na drugim kanale miala jakas muzyczke...

pozdrawiam,

thePink

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

9

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

Nie tylko - bo zdarzało się to i z piratami z Mapasoftu.. heh - ul. Kościuszki 12. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

hehe

Pin, czy w tym zlomie co zwiozlem z Mapasoftu wlasnie nie bylo jakis kaset?
Bylem u niego ostatnio, ale mowil, ze juz wszystko co mial z Atari to mu wywiozlem :-)

pzdr,

thePink

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

11

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

jeśli te odgłosy są po naciśnięciu PLAY, nawet gdy nie ma kasety, przy włączonym silniku (np. w BASIC'u napisz POKE 54018,52 [RETURN]), spróbuj przesunąć magnetofon tak żeby leżał koło portów joysticka. ja takie zakłócenia miałem przy podłączaniu komputera do telewizora przez kabel antenowy.

12

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

Tak, wystarczy że nacisnę Start+Opition a poźniej Return, Atari jest połączone z telewizorem zwykłym kablem antenowym.

13

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

mialem to samo ;] i byl czesto klopot z wgraniem gier w normalu bo tak szumialo ze ledwo co dzwiek wgrywania slyszalem ... ale znalazlem sposob wyjmowalem klapke i byla tam taka blaszka co dociskala kasete ..ta balszka to byla inaczej masa ktora trzymalem przy wgrywaniu gry i gierki wchodzily a dzwiek juz niebyl tak slyszalny ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

Podłącz chociaż przez euro, albo czinczę - znacznie lepszy obraz. Modulator TV w atarkach jest fatalnej jakości?

15

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

Niestety nie posiadam takich kabelków  :cry:

16

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

E, zlutować nawet coś takiego to pikuś. Zresztą w sklepie można bez problemu kupić. Rozkłąd sygnałów w gniazdku atarki jest taki sam, jak w c64, jakby ktoś pytał.

17

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

a co jest winą tego buczenia?

18

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

To buczy twój komputer, bo się nudzi przy wolnej transmisji z magnetofonu. Chociaż w większości znanych mi przypadków w takiej sytuacji buczy nie komputer, ale użytkownik.

Żeby zapobiec buczeniu trzeba wywalić magnetofon, a zaopatrzyć się w dobrą stację dysków tudzież dysk twardy. Buczenie mija wtedy jak ręką odjął.

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: Dziwne dźwięki przy ładowaniu gry

heh - gdybym chciał i kasę miał :), na poważnie to nie mam od kogo kupić tej stacji a magnet jest całkiem, całkiem (niedługo będzie XC11 :D )