1

Temat: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Tiaaa. Nie ma co, nienormalny jestem, w końcu nie na darmo zwią mnie Otaku :> A co niby jest powodem mojego porąbania? Otóż POSTANOWIŁEM ZAKUPIĆ ATARKĘ!!! 'No i się zaczęło... ten wariat znowu coś wykąbinował - bawi się starymi komputerami... żałosny jest - niby dorosły, a jednak dziecko.' I pewnie, że dziecko BUAHAHAHAHA kurcze, czuję się jak dziecko. BĘDĘ MIAŁ ATARKĘ, BĘDĘ MIAŁ ATARKĘ TRALALALALA!!!<1/2 paczki szlugów i 3 browce później>Eee... chyba już troszkę ochłonąłem. Tak - zimne piwo i brak świeżego powietrza pomaga :] No... teges, jak już mówiłem postanowiłem zakupić atarkę. No... więc w wieku emerytalnym postanowiłem rozpocząć swoją przygodę z atari. Życie mi się jakoś tak zyepało, że nie miałem nigdy okazji dotknąć tego cudu óczesnej techniki CZEGO NIEJEDNOKROTNIE ŻAŁOWAŁEM. No, więc pod wpływem znajomków atorowców <mastah frasunek ziomale> postanowiłem rozdrapać stare rany i powrócić do czegoś co mnie ominęło. Wiem jedno - znajac świat Atari od zwenątrz wiem, że napewno nie będę tego żałował.

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

2

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Wilkommen na pokładzie  8)

3

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Hi. My name is Tristesse. Jurgi/Tristesse.

4

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Przyjedź na party - to zobaczysz jak wygląda życie prawdziwego ATAROWCA !!!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  - wrażenia gwarantowane. A sprzęt - Allegro + obawiam się, że owy sprzęt należało by lekko "zmodyfikować". To jak - dalej chętny?? Ale widze, że browarki waść mość preferujesz - więc problemów nie będzie. Willkomen Sie - Bitte! :D:D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

> waść mość

O ja p*.*, ales mnie rozbawil...

6

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Jako żywo, nie bardzo kojarzę jakiegokolwiek normalnego atarowca. Będziesz pasował do reszty :F

A pamiętasz Pin taniec z wieszakami w Taklamakanie?

7

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Nie... nie poyepało Cię, chociaż ludzie tutaj przebywający są zdrowi... inaczej :D

No cóż - witamy na pokładzie! - tak gwoli ścisłości jak kolegę zaklasyfikować: coder, grafik, muzyk, writer, watcher...

...a może snail-swapper??? :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

za 2 miechy i tak słuch o nim zaginie :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

9

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

A pamiętasz Pin taniec z wieszakami w Taklamakanie?

... szczerze - nie pamiętam. Zapewne był jakiś czynnik - który chwilowo skrócił mi możliwość pamiętania czegokolwiek - "znajomi mówili mi - że bawiołem się świetnie"  :twisted: .. ale pamiętam za to eskapade do lokalnej pizzerii z mównicą na pokładzie :D:D:D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Pinek czy ty cokolwiek pamiętasz? ;)


Witamy witamy...
Na party zapraszamy :twisted:

11

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

No to jestem w domciu. Hehs... zaklasyfikować mnie będzie ciężko, bo moje umiejętności są dość ograniczone. natomiast ogólnie powiedzmy, że będę dążył w stronę kodera <hi Jaskier>.
<<<tatqoo:za 2 miechy i tak słuch o nim zaginie>>>
Miło jest czasem spotkać jakiegoś pesymistę - taki od razu poprawi Ci humor:> A już napewno przywiąże Cię sznurkiem do ziemi, co byś nie odleciał jak balonik w stratosferę i nie pękł w jej górnych warstwach :> Potraktuję to jako optymistyczne gderanie kogoś kto się zna na ludziach :] Zatem czuję się członkiem waszej sekty wyznawców AtarI 8BIT i piwska <k(r)urewskie RLZ> Odnośnie sprzętu, to od pewnego czasu lookam regularnie na allegro, ale narazie zbieram groszowe fundusze. Pewnie jako pierwsze w moje łapki wpadnie coś takiego, albo to to.

PS Thx za przywitanko =^-_-^=

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

12

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

odpuść se magneta - weź sio2pc - tak na dobry początek. W sumie ten pierwszy komp niczego sobie - w każdym razie z wyglądu... :)

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Nie wiem jak bardzo Electron jest teraz zajęty (ach co ta żona potrafi zrobić z człowiekiem :) ), ale u niego najbliżej będzie można dowiadywać się o szczegóły montażu rozszerzeń.
Sio2PC to faktycznie wygodniejszy wybór (i tańszy) niż stacja. Ale potrzebne jest jeszcze stereo i przynajmniej 320KB (albo nawet 1MB RAM). Bez fachowego elektronika pod bokiem ani rusz.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

14

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Znasz mnie i moją 'magiczną' lutownicę - jak będzie trzeba przelutuję nią pół świata. Szczerze mówiąc, wolałbym robić wszystkieg UPGRADEy samemu, zwłaszcza że mnie to na maksa kręci :> jednak rzeczywiście bez fachowego intra się nie obejdzie. Poza tym najpierw wolałbym się pobawić zestawem AtarynkA + FDD + rozszerzenia + Bóg wie co jeszcze, a potem dopiero jak będę miał większe rozeznanie co i jak bawić się w 'prawidłowe zastosowanie PieCa'<'prawidłowym zastosowaniem komputera PC jest służenie jako stacja dysków dla małego AtarI :]'>

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

15

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Tak czy siak stereo i rozszerzenie pamięci są niezbędnie potrzebne. Bez tego wielu współczesnych dem się nie zobaczy. Tak więc potrzebny jest zakup 2 atarynek, aby z jednej wydziabać POKEY-a. Poza tym kupno 2 atarynek zwiększa szansę na to, że przynajmniej w jednej z nich będzie sprawny GTIA (podobno w 50% atarynek jest zwalony, więc kupując 2 mamy 75% szans, że przynajmniej jedna będzie dobra).

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

16

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Albo najlepiej jak komp wygląda od razu tak:

http://80.55.132.110/~pinokio/atari.jpg

:D:D:D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Trzeba tu dodać, gwoli wyjaśnienia, że oryginalnie kolor laminatu atarki jest ciemno zielony. Cały ten jasno zielony kolor to są rozszerzenia. Jak się dobrze przyjrzeć to jeszcze miejscami widać trochę wolnego miejsca na dolutowanie czegoś :)

Przypomina mi to jak w Opalenicy commodorowcy zobaczyli twojego kompa. Podchodzą tak jakoś nieufnie. Niuch, niuch... ŚMIERDZI PECETEM!!!

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

18

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

kupno 2 atarynek zwiększa szansę na to, że przynajmniej w jednej z nich będzie sprawny GTIA

a to ja mam pytanie. po czym rozpoznać takiego "zjebsutego" GTIA? bo ja bym sobie w takim razie moją 65XE przetestował na tą okoliczność

i jeszcze jedna sprawa. sory, ale się na tym naprawdę nie znam. jeżeliby już tego pokeya z jednej Atari wyciągnąć, to będzie ona się nadawała do czegoś jeszcze czy już tylko na części? ale chyba pokey nie służył tylko do dźwięku, więc nie jest aż tak pięknie, że bedzie Ataryna mute. ale tak pytam, bo może jednak sie okaze, że po takiej operacji, Atari będzie działać.

pozdrawiam


ps. o jakie ładne "cenzorred" dostałem...

19

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

bo to wiadomo że Pin upgrejdował sobie Atari -> do grzyba...cholerny taniowinopijca  :)

gep/lamers^dial

20

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

po czym rozpoznać takiego "[cenzoredd]" GTIA?

Walnięte GTIA mają najnowsze atarki, z ostatnich produkowanych serii, Bodaj (zwykle? zawsze?) 65XE robione na płycie od 130XE. Zapuść jakiekolwiek demo w 16 odcieniach szarości, jak będą dziwne szachownice tam, gdzie powinien byś jednolity kolor, albo szkockie kraty, to GTIA jest rypnięte. U mnie po prostu co drugi ostopień jasności wyglądał jak szkocka krata, zupełnie, jakby GTIA próbował zasymulować pośrednią jasność ditheringiem.
Możesz napisać własny test w basicu, robisz gr.9 i wypełniasz ekran po kolei każdym stopniem jasności. Za każdym razem powinien być oczywiście jednolity kolor na całym ekranie.

21

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Po prostu wystarczy uruchomić dowolne od czasów AssKickera (poza moim, he he) demo.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

22

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Kurcze - patrząc na tą fotkę PINa i objaśnienia JASKIERa mogę powiedzieć tylko jedno MEGA GIGA FRASUNEK!!!

WNIOSEK: narazie poluję na 1, lub 2 atarynki + przejściówka DIN ==> EURO/CinCh + zasilacz + FDD +  jakieś dyskietki + piwo :>

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

23

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Może Pin się jeszcze pochwali co jest czym w tej plątaninie kabli? ;]

24

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Sugerujesz, że wie/pamięta (niepotrzebne skreślić) ???
Już lepiej pytać Pasia, bo to chyba on mu to instalował.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

25

Odp: Ludzie chyba mnie poyepało!!!

Po prostu wystarczy uruchomić dowolne od czasów AssKickera (poza moim, he he) demo.

No, akurat jak miałęm komp z walniętym GTIA to nie miałęm kontaktu ze sceną i nie widziałem żadnego ze scenowych dem na walniętym GTIA. A chętnie bym zobaczył. Widziałem na nim tylko stare Compy Shop Demo (he, wyobraźcie sobie mój szok, jak Mitchel przysłał mi Drunk Chessboard!).