1

Temat: Kolor magii

Znalazłem coś dla fanów Pratchetta, zwłaszcza ZXowych:
ftp://ftp.lspace.org/pub/pratchett/game … omgame.zip - tekstówka The Colour of Magic na Spectrum.
ftp://ftp.lspace.org/pub/pratchett/game … ic/z80.zip - emulatorek, dla leniwych.
ftp://ftp.lspace.org/pub/pratchett/game … e.solution - solucja, dla jeszcze bardziej leniwych.

Czekam na wasze opinie.

2

Odp: Kolor magii

Dzieki! Sprawdze gre jak wroce z pracy - Swiat Dysku rulez! :).
A propos - jak myslicie - jest sens (i zapotrzebowanie) pisac nowe polskie tekstowki na Atari? Scena adventure w Polsce lezy na calej linii - praktycznie nic nowego na zadna platforme nie wychodzi. Czy sa chetni do grania w tekstowki na maluchu?

3

Odp: Kolor magii

No, tak do końca nie leży - ściągnij sobie "Drogę do Duplandu"  :lol:
A wracając do tematu - . A jakby ktoś zrobił profesjonalnie (może też wersję "english"?), to ja chętnie wydam - mam taką Atarowską chorobę wydawniczą  :P  Ewentualnie - mogę zamieścić w kolejnej Atarynce (projekt nie umarł, na razie jest tylko w fazie hibernacji  ;) ).

Sikor umarł...

4

Odp: Kolor magii

Tekstówki rulu, moją ukochaną była "Price of Magik". Kilka miesięcy nie wyłączałem atarki, bo piracka wersja miała skopaną opcję zapisu stanu gry? Mapy zajęły mi kilka kartek formatu A3 (komnata 2*3 kratki) i końca nie było widać. Rozumiała całkiem złożone polecenia i każda komnata była z ilustracją (rysowaną wektorowo-obiektowo). I wszystko wchodziło w 64 KB.

5

Odp: Kolor magii

Pamietam te gre - rzeczywiscie powalala wielkoscia i iloscia grafiki, ale nie moglem ogranac sensu :) Za duzo na raz ze tak powiem...
Wyszla ze swietnej firmy Level 9 Computing zdaje sie...
Pamietam tez ze bylo sprzedawana przez piratow jako "Hobbit" na Atari he he :)
Chodzilo mi nawet z magnetu bez dogrywan...

6

Odp: Kolor magii

Tak, wydali jeszcze parę gierek, pierwsze były bez grafiki. Wydawano je też na ZX Spectrum i bodaj Amstrada (nie wiem, czy wszystkie). Dogrzebałem się, że Level9 pisał te gry we własnym, stworzonym przez siebie języku programowania i mogli je łatwo między platformami przenosić. Są też jakieś-tam emulatory pozwalające te gry odpalić na PC.
Sporo gierek z Level9 można na płytkach Atari Forever znaleźć.

Pamietam tez ze bylo sprzedawana przez piratow jako "Hobbit" na Atari he he

Albo jako gra "na podstawie Władcy Pierścieni".