Temat: Zapał jak cholera :/

Siema ziomy i ziomky !

Od jakiegoś czasu przestałem rozbudowywać mojego Atarka. Sio2ide leży w szufladzie i czeka od jakiegoś roku abym znalazł na nie jakąś obudowę. Czeka też na upgrade do wersji 4.x ... no właśnie nawet kurcze zapomniałem :( Parę Atarków do naprawy zalega w szafie. Covox wisi jak pajączek, sio2pc czeka na wtyczkę. Przestałem się ostatnio starać. No i ten pad w CA-2001 (pękniety element od zatrzasku) Remont w nowo kupionej chałupie mnuie dobija. Please kopnijcie mnie abym zabrał się do roboty :)

Nawet zacząłem pisać nowy soft dla Atari pod GNU/Linuxa dla obsługi SIO2PC z ładnym GUI (z wykorzystaniem lib QT3).. ehhhh... soursiki jeszcze dobrze nie zaczęte gdzieś tam leżą ... ehhhh :( Zaczynam mieć mało czasu a to wszystko przez RealLife(tm) ... ehhh te czasy :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Zapał jak cholera :/

No więc jak natychmiast nie wieźmiesz się do roboty, to tak Cię kopnę w zad, że w powietrzu z głodu zdechniesz. :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: Zapał jak cholera :/

Tak, ale jeszcze gorzej będzie, jak w momencie wyprowadzania tego kopa przez Lizarda akurat się odwrócisz przodem do niego?
Wystarczy, czy potrzeba silniejszej groźby?

4

Odp: Zapał jak cholera :/

Nawet zacząłem pisać nowy soft dla Atari pod GNU/Linuxa dla obsługi SIO2PC z ładnym GUI (z wykorzystaniem lib QT3)

1. uzywasz atarisio czy piszesz wlasny SIO driver?
2. blagam tylko nie QT ;) (ewentualnie napisz ladne textowe gui w ncurses albo slangu jako bonus) puh-leeze :)

5

Odp: Zapał jak cholera :/

gRzEnIu - bo wyślemy ci TKACZA w paczce priorytetowej :D:D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Zapał jak cholera :/

1. uzywasz atarisio czy piszesz wlasny SIO driver?

Na swój nie mam czasu albo nie potrafiłbym. Generalnie grubsza sprawa :) Korzystam z AtariSIO.

2. blagam tylko nie QT ;) (ewentualnie napisz ladne textowe gui w ncurses albo slangu jako bonus) puh-leeze :)

Czemu nie QT ? Używam go od jakiegoś czasu i mam kilka napisanych aplikacji. Mnie się podoba :) Inni będą musieli się przyzwyczaić  :rolleyes: . Na ncurses nie mam czasu aby sobie przyswoić nie wspominając o innych. QT znam wystarczająco jak na moje potrzeby.

[dopisano]: Korci mnie to ncurses  :lol:

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Zapał jak cholera :/

Czemu nie w qt zapytujesz...

Jako jeden z przyszlych uzytkownikow chcialem zauwazyc ze komputer ktory serwuje mi atry nie ma praktycznie mozliwosci odpalenia X, nie wspominajac juz o tak zasobozernej rzeczy jak Qt.

Ncurses wcale nie jest trudne, sa toolkity do widgetow itp. Osobiscie (gdybym pisal to teraz dla siebie) wybralbym Slanga albo - a to z racji zajebistej mozliwosci oskryptowania interfejsu i mozliwosc dodawania dowolnych rozszerzen programu bez koniecznosci rekompilowania/przepisywania kodu.

W kazdym badz razie zycze powodzenia ... moj daaaawny projekt stworzenia tego samego ale z wlasnym driverem (http://lade.sf.net) nie doczekal sie realizacji. :D

Pozdro
Mikey, przyszly uzytkownik.

ps. ftp.atari.art.pl chetnie udostepni Ci miejsce na publikowanie gotowych paczek z programem. (prawda Azbest?)

8

Odp: Zapał jak cholera :/

L.A.D.E? Zgodnie z nomenklaturą Linuksową powinno być "LADE Ain't Diskdrive Emulation", a nie "Linux Atari Diskdrive Emulator". ;)

gRzEnIu prosi się tutaj o kopa na rozpęd, ale takiego kopniaka przydałoby się również zafundować kilku innym osobom (m.in. mnie).

Let the riot begin :!: :idea:  :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: Zapał jak cholera :/

L.A.D.E? Zgodnie z nomenklaturą Linuksową powinno być "LADE Ain't Diskdrive Emulation", a nie "Linux Atari Diskdrive Emulator". ;)

Nie rób ze mnie GNU/Stallmana :P :)

10

Odp: Zapał jak cholera :/

mozna prosic o zroodelka tego toto pod qt3?
a moze bys tak jakis projekcik na savannah.gnu.org (lub nongnu.org) zalozyl? ciekawe ile osob z tego forum dolaczylo by sie do pracy?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Zapał jak cholera :/

Dla mnie może być QT, ja tam lubię iksy ;-)

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Zapał jak cholera :/

mozna prosic o zroodelka tego toto pod qt3?
a moze bys tak jakis projekcik na savannah.gnu.org (lub nongnu.org) zalozyl? ciekawe ile osob z tego forum dolaczylo by sie do pracy?

Źródełka są we wczesnej fazie więc wstyd się nawet do nich przyznawać  :? Muszę jeszcze raz sporo spraw przemyśleć zanim cokolwiek wypuszcze.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: Zapał jak cholera :/

gRzEnIu prosi się tutaj o kopa na rozpęd, ale takiego kopniaka przydałoby się również zafundować kilku innym osobom (m.in. mnie).

Hmm, Wojtuś, pomyśl chwilkę... Ilu ludzi na scenie podniisie tak wysoko nogę?  :twisted:

Sikor umarł...

14

Odp: Zapał jak cholera :/

Ok. Tylko nie po kostkach. W razie potrzeby podstawię krzesełko.

BTW. Przy moim zawieszeniu nikt mi nie zarzuci, że wyżej .... niż .... mam. :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.