1

Temat: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Moim zdaniem najlepsze gry na atari to: The Goonies , Storm , Feud
nie lubię gier gdzie chodzi tylko o zręczność ,jeśli ktoś zna jakąś grę
podobną klimatem do wyżej wymienionych napiszcie !!!

jest jeszcze trochę gier do których mam sentyment: Draconus,
Preliminary Monty,Montezuma..., Tarzan, Domain of the undead
(tylko trochę za trudna) , Jet set Willy (świetna muzyka)

ostatnio zainteresował mnie The Eidolon tylko nie wiem o co chodzi ?

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

To raczej rzecz gustu, a było ich bez liku.Zawężając sprawe , np na litere B : Blue Max, Boulder Dash, Behind Jaggi Lines, Bruce Lee, Blinky s Scary School itd
  Miłego grania
                          RYSIEK_M :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

A co wy jacys inni ??? w Polskie gierki nie pykaliscie i nie byly dla was najlepsze ???  :rolleyes:

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Koronis Rift, Tekblast, RiverR, Montezuma, Megablast, Ninja, ..ostatnio Dyna Blaster - jako "nowość" :D ... the Eidolon :: CAVERNIA - róló gierca; a nawet megaróló!!! - bardzo polecam.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

D R A C O N U S, 
M E G A B L A S T,
B L A C K  L A M P

8)  :D

6

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Hammurabi   :mrgreen:

[ Dodano: 22.11.2004 19:59:45 ]
A no i GOLF, ale nie wiem jak się dokładnie nazywał. Tak z krajobrazami niby 3D i ludkiem na pierwszym planie.

[ Dodano: 22.11.2004 20:00:07 ]
Leaderboard Golf czy coś takiego, może.

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Golf? nieeeeeee...GORF.tak!!!

gep/lamers^dial

8

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Nie napiszę o najlepszych grach, bo wszystkie sa najlepsiejsie  :o . Podam tylko te gry, w które pogrywałem i śnią mi się do dziś po nocach ;)

Gunfight (jedna z moich pierszych gierc), Ghostbusters & Gyruss (nice msx), Gladiator (przypomina mi się zakuwanie z histy o Rzymie i gladiatorach), Defender i Super Cobra (klawe), Zybex (hehe, pamiętam jak chodziłem do kumpla z bloku rano i wgrywałem mu tą grę bo kolo nie miał magnetu - pykał w gierkę do nocy - mama na noc wyłączała kompa  :cry: ), Draconus (hit), River Raid (róló), Ninja (te kocie ruchy ...), Jungle Hunt (w sumie wszystko po to aby uratować kolejną dupę ;), Bomb Fusion (pamiętam, że tę grę przywiózł z Grzybowskiej kolega który miał wtedy ST - a ja u niego na widok North & South mdlałem, nie powiem co robiłem jak zobaczyłem Fighter Bombera z tym true-3d ... :), Phobos & Pooyan (obie nr 1 mojej siostry), Karateka (wersja kasetowa  :lol: wtedy jak nie miałem CAlifornii), American Road Race (wkur&*%ła mnie policja), Rally Spedway (r0x, potem pogrywałem w Super Cars na STEku i Amidze), Swat (Commando z ZXa? ;) Hero (Activision dawało czadu), Pitfall 2 (jedynka mnie tak nie powaliła jak dwójka) , Bruce Lee (wypas), Chop Suey (dzisiejszy Tekken  :lol: )Preliminary Monty (nie wiem czemu ale podobała mi się bardziej niż Montezuma R.), Tapper (wtedy nie wiedziałem co to dobre, zimne piwko  :P  - teraz juz wiem - przez tę grę Atarowcy tak lubią ten złocisty napój), Warhołek (fajna muzyka), Grand Prix Simulator, Misja, Robbo, Fred (pamiętam jak czekałem na odbezpieczoną grę ...  ;)), Jet Boot Jack (extra platformówka), Kangaroo (płakałem gdy wracałem do domu z automatów i porównywałem grafę - nie kumałem dlaczego te "szafy" mają taką wypaśną grafe i muzykę - teraz juz wiem  :o  i mogę zagrać dzięki M.A.M.E. podobnie jak w Moon Patrol czy Frogger (byłem w to najlepszy na automatach) - chyba kasa mi się już zwróciła z nawiązką, co ;), Matchboxes, Mouse Trap (pierwsza giera do której zrobiłem sam nieśmiertelność, potem dorabiałem nieśmiertelności na zamówienie na giełdzie), Panther (powalająca muzyka, nic więcej - The Silents/Crionics wykorzystali tę melodię w Hardwired).

Ehhh.... moje nadgarstki ....aha teraz pogrywam w  Need For Speed Underground 2 :) ... w sumie podobny do Road Race ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

super cobra !  archon, goonies, spellunker ! river raid - przydala by sie nowa wersja ;-) pengo, pooyan

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

10

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

a ja to milosnik przygodowek Pana Rolanda Pantoły :D i bardzo mi sie podobala troche przynudnawa gra INCYDENT. A rozwalila mnie girka pt. PLASTRON...qrde...grafika byla super!

[ Dodano: Wto Lis 23, 2004 0:00 ]
moze znajdzie sie chetny do portowania tych przygodowek na ST/f030???
plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!! !plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!! !plosze!!! plosze!!! plosze!!!

11

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Pole Position, River Raid, basketball, Ninja, Bryce Lee, Pooyan
szkoda że nie widziałem dobrego symulatora piłki nożnej w stylu np. Microprocesoccer

old computers yeah!!!

12

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

szkoda że nie widziałem dobrego symulatora piłki nożnej w stylu np. Microprocesoccer

jest kick off na małe atari.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

szkoda że nie widziałem dobrego symulatora piłki nożnej w stylu np. Microprocesoccer

jest kick off na małe atari.

... albo FANTASTIC SOCCER, nawet oryginal mozna bylo kiedys kupic w AVALONIE, o ile pamietam...  ;)

14

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

oj, będzie tego trochę :)

moje ulubione gierki na małą atarkę to:

- PLASTRON (zaj. msx, gfx, z grywalnością gorzej)
- CAVERNIA (zaj. gfx, super grywalność, muzy brak)
- TANKS (zaj. muzyka, super grywalność, spoko gfx)
- PROBLEM JASIA (J. HUSAK uber alles!!!!)
- MISSION SHARK (!!!!)
- FRED (!!!!)
- ROBBO (!!!!)
- LASERMANIA (!!!!)
- TAGALON (!!!!)
- MASTER HEAD (pomysł stary, ale msx rulez!)
- BARAHIR (!!!!)
- BATTLE SHIPS (!!!!)
- OPERATION BLOOD (!!!!)
- BANG! BANK! (!!!!)
- PUZMANIA (!!!!)

...czas chyba wygrzebać atarkę z szafy :)

grtx :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

15

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Draconus, Fred, Misja, Archon - te przeszedłem. A, jeszcze Cywilizacja, ale z komputerem to pikuś.
Price of Magik - szalałem, ale nie udało mi się skończyć. Cudo gra.
Moja pierwsza gra na Atarkę: Eggard. ruuules!

I masa i jołmasa innych.

16

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Ja tu pytam o przygodówki a co niektórzy mi tu z Golfem albo Piłką
wyjeżdżają to chyba jakieś nieporozumienie !!!!
Wracając do tematu może ktoś napisać o "The Eidolon" (o co chodzi)
i jeszcze jedna prośba odnośnie "Domain of the undead" ma ktoś
wersję z nieśmiertelnością ? (mam wersję z 5 życiami) doszedłem tylko
do drugiego poziomu i dalej ani rusz , może ktoś ukańczył , ile jest
poziomów ?

17

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

No to qrde jak ci sie podobaly tamte gierki to Incydent, Magia, Krucjata, Arttefakt Przodkow, Miecze 1 i 2...sporo tego powychodzilo i do tego godnego uwagi i poswiecenia paru godzin.

18

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!!

Kogo płoszysz!? Uzywaj spacji, bo mi layout rozwalasz. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

19

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Lizi, przeciez tam byly spacje ŁOSIU jeden!.... a zportujesz  ?

[ Dodano: Wto Lis 23, 2004 15:15 ]
ło czymś zapomnialem ;)

20

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

panie Lizard proszę pisać na temat !!!!!!!!!!!!!

21

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

A dlaczego mogę usuwać posty, ale nie ma odpowiedniego guziczka? Dely, ty, ty... Zapytaj się m00niego ktoś Ty. ;)

Ok. zgodnie z uwową jednostronną wywaliłem to co tutaj było. No offence. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

22

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

juz...

23

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

No kurde faktycznie, Hammurabi to znana gra zręcznościowa, mój błąd  :mrgreen:

KMK
? HEX$(6670358)

24

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!! plosze!!!

Kogo płoszysz!? Uzywaj spacji, bo mi layout rozwalasz. ;)

Hej Lizard a co ty za komputer masz na węgiel czy co ,że bez spacji
ani rusz ?!?!?!

25

Odp: NAJLEPSZE GRY NA ATARI

Nie napiszę o najlepszych grach, bo wszystkie sa najlepsiejsie .

Zgadzam się, wszystkie gry na Atari są świetne (a na grzybach nie bardzo :) )
Jednak w bardzo ścisłej czołówce mojej listy znajdują się:
River Raid (jak byłem mały, nie lubiłem go, bo zawsze sie rozwalałem na początku; pamiętam swoją radochę jak zdobyłem pierwsze 10000 pkt, a potem śmigałem i tak na razie aż do 100000pkt.)
Zorro
Henri (fajna muzyczka)
Montezuma's Revenge
Robbo
Fred (świetna muzyczka, fajna grafika)
Hans Kloss (jw.)
Misja (fajna grafa, dobr lokacje)
Archon (zarażony tą grą na SM #3 przez adepta_zapa)
Megablast
Dyna Blaster (fajna grafa, muza, tylko drugiego graczą ciężko mi z reguły znaleźć)
I to chyba tyle... Jak mi się coś przypomni to dopiszę

grzybson/SSG^NG