Temat: Turbo2000 a *.cas

Witam!

Od niedługiego czasu zacząłem się interesować emulatorem małej Atarynki i muszę przyznać, że strasznie miło się robi na sercu, kiedy po raz kolejny widzi się stare poczciwe gierki, które bardzo często spędzały sen z powiek. Teraz niestety nastąpiła komercjalizacja i komputery nie budzą już tak wielkich emocji jak niegdyś. No cóż...

Ale do rzeczy... Uzywam Atari800win, szukam jakiegoś rozwiązania sprzętowego/programowego umożliwiającego korzystanie z dobrego swego czasu systemu Turbo2000 (ach te szaro-białe paski na ekranie!  ;)  ) ewentualnie jego (podobno czeskiej) mutacji Turbo3000 (troszeczkę szybciej, paski niebiesko-białe). Mam trochę kasetek zapisanych w tym formacie, a że są to programy użytkowe, których nie udało mi się do tej pory znaleźć na necie, więc chciałbym sobie je "przekonwertować" do *.cas.

Pozdrawiam,
Andy

Odp: Turbo2000 a *.cas

Nic prostrzego, kup atarke i magnetofon przerobiony na turbo /sprzedają na allegro/ a w Cas archiwum zaopatrz się w loader Turbo 2000 , ewentualnie w kopiery. Miłej zabawy / czego też sam doświadczył /życzy
RYSIEK_M :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: Turbo2000 a *.cas

Ryszard trochę żartobliwie podszedł do problemu - owszem, atarka, magnetofon z turbo 2000 ale i przy okazji SIO2PC - mam jakieś kopiery, które umożliwiały kopiowanie: Turbo 2000 <-> Stacja dysków (zarówno z Turbo 2000 z dodatkowym kabelkiem do portu joysticka jak i bez) i w ten to sposób można zrobić przerzutkę.

Sipowitz: co to za programy, których nie mogłeś znaleźć ?

4

Odp: Turbo2000 a *.cas

Aby przekonwertować programy w turbo 2000 do cas potrzebne są dwa programy. Pierwszy to Atari T-2000, który umożliwia odczyt sygnału turbo 2000 z wejścia karty dźwiękowej i zapisanie pliku wykonywalnego atari możliwego już do uruchomienia na a800win. Następnie za pomocą xex2cas można przerobić powstały plik na cas, albo innymi programami np. zapisać na dyskietkę.

---> atarowiec od 1984r. <---

5

Odp: Turbo2000 a *.cas

Dzięki Panowie za info.

Sipowitz: co to za programy, których nie mogłeś znaleźć ?

Słabo po prostu szukałem. Jest tego trochę w CAS archiwum.

Jest kilka rzeczy, które bym chciał mieć, tzn. kopiery z Turbo3000 <-> na dysk, ale teraz nie wiem jak za to sie zabrać. Może mieliście Panowie kontakt z tym rodzajem Turbo? Charakteryzuje sie tym, że ładuje się tradycyjnie (START + OPTION), dwa standardowe bloki w 600 w bodów, trzeci dłuższy i potem niebiesko-białe paski.

Pozdrawiam,
Andy

6

Odp: Turbo2000 a *.cas

Może mieliście Panowie

Wrr, grr. Panuj sobie, gdzie undziej. ;) Jesteśmy zbyt młodzi i jeszcze nie skostniali, by domagać się jakiś form zgredo-grzecznościowych. :)

BTW. Na tym forum jest także kilka kobiet, a ile przegląda to forum niezarejestrowancyh tego nie wie nikt.

[ Dodano: 06.12.2004 12:08:49 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: Turbo2000 a *.cas

Może mieliście Panowie

Wrr, grr. Panuj sobie, gdzie undziej. ;)

Chyba źle to zabrzmiało, ale oki, niech będzie jak sobie ŻYCZYCIE!!  ;)

Pozdrawiam,
Andy