Temat: Atari 65XEGS - czy to normalne?

Witam!!!

Pod linkiem http://atariki.krap.pl/index.php/XEGS w opisie kompa napisano:
"[...] W zamierzeniach marketingowych miała do być konsola do gier, ale jest to nic innego jak Atari 65XE. Od owego modelu XEGS różni się:
[...] odwrotnym działaniem klawisza Option przy bootowaniu (jego przytrzymanie WŁĄCZA Basic)"

Kto jeszcze tak ma???, bo ja mam dwa takie kompy i każdy z nich zachowuje się normalnie, tzn. przy bootowaniu przytrzymany OPTION WYŁĄCZA Basic...

pozdrowienia :mrgreen:

2

Odp: Atari 65XEGS - czy to normalne?

to jakies brednie, ja mam kilka xegsow, jako ich zagorzaly zwolennik (mam PAL, NTSC i SECAM wersje, hehe) i wszystkie dzialaja jak nalezy. moze sie komus pomylilo i testowal XEGSa z rozszerzeniami?

--
= krap.pl =

3

Odp: Atari 65XEGS - czy to normalne?

Normalnie XEGS działa tak - jak każde inne ATARI (bez qmeg'a na pokładzie oczywiście). Odwrotnośc działania OPTION występuje także pod DracOS dla 65c816.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Atari 65XEGS - czy to normalne?

W moich dwóch 65XE działa tak że jeżeli OPTION przytrzymam zbyt długo to mi się załączy BASIC. A jak krótko to normalnie staatuje DOS. W mojej 800XL natomiast tego nie ma.

Odp: Atari 65XEGS - czy to normalne?

...no tak, ale w powyższym (Twoim Pin) przykładzie nie mówimy już o "gołej" Atarce XEGS, tylko o tuningowanej... a tekst z "atariki" o 65XEGS zawarty został w dziale -Modele Atari- czyli autor mówił o sprzęcie fabrycznym, czyż nie?  :mrgreen:

...a jeśli mówimy o tuningu to kiedyś, wtedy jeszcze naczelny ostrołęcki elektronik - Marcin "Hitower" Kulas zaprogramował dla Daxeya epromik z kodem, który sobie sam Daxey napisał. Były tam jakieś zmiany procedur m.in. resetu i I/O...

pozdrowienia

6

Odp: Atari 65XEGS - czy to normalne?

eee.. może chodzi o działanie klawisza "SELECT" z podłączoną klawiarą i bez, hmm? :)

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: Atari 65XEGS - czy to normalne?

..no co Ty Miker.... przecież wyraźnie jest napisane!!! ;)

8

Odp: Atari 65XEGS - czy to normalne?

Widze, ze narobilem sporo zamieszania. Jestem autorem tego opisu, a informacje ta zapozyczylem z FAQ grupy comp.sys.atari.8bit (czy jakos tak). Sypie glowe popiolem i juz wyrzucam te brednie. BTW: tez mi sie wydawalo to dziwne, ale myslalem, ze na takim faq mozna polegac (a sam mam XEGSa, ale obecnie jakies 1600 kilometrow dalej, wiec nie mialem jak tego sprawdzic...).