1

Temat: FDD

Temat sie przewija od czasu do czasu, ale w sumie chyba nikt sie nie podjal. Czy nie uwazacie, ze warto by bylo zrobic interface do stacji 1.44 od grzyba?
Cena starych stacji przeraza.. do tego dochodzi pojemnosc i dostepnosc dyskietek....

2

Odp: FDD

W sumie to już się powinno dać poprzez interfejs KARIN-MAXI, może ewentualnie jakieś poprawki do niego - tak mi się wydaje w każdym razie...

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: FDD

a moze by molestowac MM azeby dodal obsluge fdd do swojego sio2ide ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4

Odp: FDD

co do MM to chyab juz bylo o tym w jakims watku ;] fajnie by bylo gdyby takie cos wyszlo ale najlepej na jakiejs tanszej wersji atmela ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: FDD

Na tańszej wersji ??? To chyba tylko AT89C1051 :)

6

Odp: FDD

ja miałem plan żeby zrobić coś takiego na atmega8535 +WD, ale zainteresowania nie było to narazie projekt pałzuje...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: FDD

Squard rób rób - ja tam chętnie fdd 1.4 do małego szaraka bym sobie podpiął bo niestety ceny stacji CA/LDW są porażające!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: FDD

Hmm. W sumie wydaje mi sie, ze podlaczenie stacji FDD do SIO2IDE bedzie trudne, bo stacja dyskow do grzyba nie jest urzadzeniem IDE. Co innego stacja LS-120, ktora jest urzadzeniem IDE. Jednak tutaj ceny sa tez wysokie...

9

Odp: FDD

zrobić coś takiego na atmega8535 +WD, ale zainteresowania nie było

kurfa pierwszy raz slysze  8O gdzie o tym pisales ?  :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: FDD

zrobić coś takiego na atmega8535 +WD, ale zainteresowania nie było

kurfa pierwszy raz slysze  8O gdzie o tym pisales ?  :)

W jakimś topiku coś tam napisałem, no i kilku osobom coś tam mówiłem...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

11

Odp: FDD

Squard - projekt zamierzasz robić w pełni profesjonalnie? (jeżeli oczywiście zamierzasz) tzn zamawiasz płytki drukowane czy udostępnisz tylko schemacik i hex'a do Atmela?
Bo jeżeli z płytkami to ja piszę się na 3 płytki!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: FDD

Squard rób rób - ja tam chętnie fdd 1.4 do małego szaraka bym sobie podpiął bo niestety ceny stacji CA/LDW są porażające!


eee tam.... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Toms 720 to jest " hiii eeend" cenowych stacji do atarki ;)

13

Odp: FDD

Niedawno w innym wątku proponowałem opracowanie nowej stacji do malucha to wszyscy hurtem "łeeee tam".

[ Dodano: Sob Gru 25, 2004 00:00:00 ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

14

Odp: FDD

Ja jestem za. Mimo wszystko przekazywanie na compo prac na plycie cd badz na usb-penach nie jest najlepszym pomyslem a z tego co pamietam to takie juz pin dostawal. Tylko czekac az beda ludzie dawac na compactflashach albo 'wez sciagnij przez irde z mojej nokii'

15

Odp: FDD

Jurgi2, to idzie tak: jak pierwszy raz zaproponujesz, to wszyscy powiedzą "spadaj". Poczekaj jakiś czas i rzuć propozycję drugi raz. Wtedy wszytkich olśni i powiedzą, że to wspaniały pomysł. Rozwinie się dyskusja trwająca jakiś tydzień, albo dwa, i temat umrze śmiercią naturalną. Po jakimś roku, albo dwóch, ktoś wygrzebie wątek i spyta się, czy coś się rowinęło w temacie. :mrgreen:

W sumie to już się powinno dać poprzez interfejs KARIN-MAXI, może ewentualnie jakieś poprawki do niego

Na pewno są potrzebne poprawki w sterowniku i interfejsie. Ale faktem jest, że stacja jest jakby już gotowa. Ciekawe, czy poprawka sprzętu polegałaby na tym samym co przy wkładaniu stacji HD do ST.

[ Dodano: 26.12.2004 18:33:27 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

16

Odp: FDD

Squard - projekt zamierzasz robić w pełni profesjonalnie? (jeżeli oczywiście zamierzasz) tzn zamawiasz płytki drukowane czy udostępnisz tylko schemacik i hex'a do Atmela?
Bo jeżeli z płytkami to ja piszę się na 3 płytki!

Nie mam pojęcia bo nawet nie ma prototypu. Jak będzie coś działającego to powiem. Przydałby się też jakiś uczony jegomość w temacie małego...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: FDD

Hmm. W sumie wydaje mi sie, ze podlaczenie stacji FDD do SIO2IDE bedzie trudne, bo stacja dyskow do grzyba nie jest urzadzeniem IDE. Co innego stacja LS-120, ktora jest urzadzeniem IDE. Jednak tutaj ceny sa tez wysokie...

no Lewis masz racje , te LS 120 to dobre rozwiazanie
na ebay-u us mozna je dorwac dosc tanio ( w wersii slim nawet za 7 us$ )

http://search.ebay.com/ls-120_W0QQsokey … 1QQfromZR8

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

18

Odp: FDD

W KarinMaxi trzeba tylko przetaktopwać kwarca. Jest tylko jedno ale - wtedy interfejs nie czyta dyskietek atarowskich, ale to już mniejszy problem (i tak tylko kilka osób ma stacje na 3,5" - np. ja Karinowską czy Pin XF-kę...).

Sikor umarł...

19

Odp: FDD

A pytanie takie. Jaka jest "dostępność" WD1772, czy INTEL'a 8040/50, lub czy można przy zastosowaniu innych układów zbudować coś zgodnego z XF551 - dla przykładu z napędem 3,5" od grzyba ale na 720kB ?? w sumie dosy Atarkowe mają support dla tej pojemności, a kilka tak przerobionych XF krąży tu i tam :D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: FDD

z tymi wd1772 to jest kiepsko , ja wyciagam je z st wychodzi taniej  ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

21

Odp: FDD

popieram jak najbardziej Wasz pomysl, zreszta popieram wszystko co da sie podlaczyc do ATARI ;) ale to moim zdaniem nie zastapi stantardowej stacji i dyskow 5.25... kurcze nie czujecie takiego CZEGOS jak ciagle jeszcze korzystacie z duzych dyskietek, szarej CA ktora tak ladnie wyglada z ATARCIA, moze pierd...e glopoty po paru browcach jestem, ale osobiste czerpie przyjemnosc nawet z tego przekladania dyskietki 5.25 miedzy palcami :) to cos naprawde wyjatkowego (jak te cukierki w relkamie); to tworzy taki ---klimat! tamtych czasow.. co prawda nie interesowalem sie scena w latach jej swietnosci, ale tez dostawalem listy z dyskami, pieknymi coverami  i wogle... to jest ATARI... to nie tylko komputer ale tez CA, LDW i TOMS czy XF. i dyski 5,25...
a teraz kwestia bardziej materialna: stacja 3.5 jak najbardziej, ale prosze zwroccie uwage na KOSZT i dostepnosc ukladow.. ( sorry ale pomysl rozbrojenia STka dla wd1772 to dla mnie nienajlepszy pomysl :( , choc teraz nie widze innej alternatywy cos ta LSka... hmmm...

22

Odp: FDD

Pęknie wyłożyłeś nam swoje sentymenty, ale zwróć uwagę, że i tak większość jedzie przez SIO2PC i nie interesują ich sentymenty coraz trudniej dostępnych dyskietek 5,25".

[ Dodano: 26.12.2004 23:29:08 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

23

Odp: FDD

Havoc co ty pier...isz z dostepnoscia gdzie ja mam do H*ja wafla kupic teraz dyski 5,25 ??? sam posiadam 4 stacje i co ...chce taka na 3,5 cala :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

24

Odp: FDD

lizard: " i nie interesują ich sentymenty " o wlasnie :( ja tak napisalem bo ani nie jestem koderem, ani muzykiem, ani grafikiem niestety :( a atari lubie bo lubie :)... a jesli nie stentyment to co??? funkcjonalnosc??

stryker: no przeciez popieram z calej watroby (bo serce mam zlamane) pomysl podpiecia 3.5ki do atari!!! moja wypowiedz to tylko tak, taka refleksja :)

25

Odp: FDD

Tylko czekac az beda ludzie dawac na compactflashach albo 'wez sciagnij przez irde z mojej nokii'

za wieksza obskure uwazam podawanie pracy na usb-drive'ach, niz na compacflashach. prosze tu nie sarkac na CF'y - ja tam w swojej atarce mam 32MB CF i bardzo sobie chwale. w zyciu bym sie na dysk nie zamienil.

[ Dodano: 27.12.2004 00:49:14 ]
a co do budowy nowej stacji, to ja jednak sklaniam sie do klonowania XF'ki i instalowania w niej napedu 3.5". doodie chwalil sie, ze klonuje XF'ke, wiec "da sie". a to rozwiazanie przynajmniej bedzie kompatybilne z oryginalnym, atarowskim wykonaniem stacji 3.5" do malucha. no i kilka takich juz jest.

--
= krap.pl =