1

Temat: zaprogramować joystick:)

Był juz maglowany temat joya z wbudowanymi gierkami.Ludze spod znaku C= też mają takiego "handhelda":) Co ciekawe;twórcą jest kobieta:

h**p://emu64.pl/pic/jeri.jpg
http://tiny.pl/22g

Sprzęt ma w sobie więcej niż zwykły komodorek (128 kb ramu i 2mb romu)
że nie wspomne o jakimś nowym 256-cio kol. trybie Hi...
Jeden z kolesi który to nabył (a pierwszego dnia podobno poszło 70tys egzemplarzy) poszedł nieco dalej i...:

h**p://w*w.jammingsignal.com/c64/aic/64dtv/images/DSCN0831.jpg
h**p://w*w.jammingsignal.com/c64/aic/64dtv/images/DSCN0846.jpg
h**p://w*w.jammingsignal.com/c64/aic/64dtv/images/

Zastanawiam sie jakby zaprogramować joy-a z bebechami a2600 bo chyba takie coś mieli u jankesów sprzedawać...

gep/lamers^dial

2

Odp: zaprogramować joystick:)

nawet niebrzydka....

3

Odp: zaprogramować joystick:)

yyy... tez masz bracie gust ;) sredniawka...

tqa woli swoja maskotke - meg :)

4

Odp: zaprogramować joystick:)

Hmm. Ja sie nie znam, ale wydaje mi sie, ze na ekranie fotografowanego monitora (na zdjeciach jakie zapodal Gepard) jest 16 kolorow naraz. Co prawda jest 16 kolcow z palety 256, ale nadal 16. No i pytanie: w jakiej to jest rozdzielczosci? To jest przeca tryb tekstowy (PRINT "[kropa]" w linii 40).... ;)

5

Odp: zaprogramować joystick:)

W atari za pomoca beja tez ciezko uzyskac 256 kolorow. A co do konstruktorki, to podoba mi sie jej rejestracja :) Ja zawsze szukalem polskiego radiowozu z taka rejestracja, ale nie znalazlem (inne MOSy widzialem, ale nie 6502). Ciekawe, czy taki istnieje...   :?:

6

Odp: zaprogramować joystick:)

Hmm... z tego co widze na eBayu to sa juz od dawna joye/pady z 10ciom 12-toma gierkami z a2600. Nie mam tylko pojecia czy taki joy zawiera sprzetowa emulacje a2600 czy tez knwersje tychze gier. Sprawa jest istotna o tyle, ze w tym pierwszym przypadku moznaby "zcrackowac" takiego joya i np dorzucic giere a w drugim nie.
koszt sprowadzenia takiego joya do Polski to >100zl.
Ja podchodze do tych nowinek z pewnym dystansem - jak wymienie sobie palmtopa na mocniejszego 400 lub 600MHz (teraz mam PPC2002 z prockiem 200MHz) to juz bede mogl emulowac wszystkie platformy do 16-bitowych wlacznie :) Teraz na Sega Genesis albo SNES czy Atari ST chodza mi za wolno. Niestety jedyny emulator Atari XL/XE jest beznadziejnie napisany i tez chodzi za wolno :( A emulek C64 na te platforme to po prostu bajka... No tyle ze joya pod palmtopa nie podlacze... A moze? ktos slyszal o takim rozwiazaniu? To by bylo... :D

7

Odp: zaprogramować joystick:)

Lewis dobrze prawi, te 256 kolorow to pewnie po  podsumowaniu wszystkich ekranow, 16*16 :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: zaprogramować joystick:)

No i sprzedaja

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de … e-pictures
http://www.thinkgeek.com/cubegoodies/toys/68f7/

9

Odp: zaprogramować joystick:)

Wyglada na to ze ten joy z a2600 ma sprzetowa emulacje. Gralem ostatnio na tym u Pirxa, ktory przywiozl toto zza oceanu.
Na poczatku jest menu w zupelnie innym trybie pracy, a potem zwykle a2600 z pojedyncza gra, by wrocic do menu i zmienic gre trzeba sprzetowy reset zrobic.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

10

Odp: zaprogramować joystick:)

ja sie wlanie zastanawiam czy nie kupic.
Pecus nie orientujesz sie czy jest tam przelacznik pracy PAL/NTSC ?

11

Odp: zaprogramować joystick:)

NTSC only...
Gdybym wiedzial wtedy o przerobkach tego C= Joya, to bym baczniejsza uwage zwracal na wnetrznosci - bosmy rozbierali oczywiscie.
W srodku plytka z dwoma scalakami zalanymi bezposrednio na niej plazdikiem ;), prosty joy na gumach przewodzacych i plytka z guzikami. Moze da sie drugiego joya podpiac, albo cos pogrzebac przynajmniej. Choc a2600 to kiepski system do grzebania, trzebaby cala magistrale wycagnac z tego, nie to co w przypadku C= joya....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.