1

Temat: Atari i 230V

Sprawdzaliście już czy nasze atarynki są zgodne z Unią Europejską? Ponoć w UE w gniazdkach mają 230V a my mamy 220 i lada dzień mają nam zafundować takowe napięcie. Czy nasze kochane atarynki to przetrzymają? Moim zdaniem chyba tak ale mogę się mylić. Więc może warto zakręcić się za jakimś nowym zasilaczem który można zaadoptować do atarynki albo kupić sobie autotransformator do domu.

2

Odp: Atari i 230V

Nie sluchaj bzdur opowiadanych przez pismakow!
Juz sie nie maja czego czepic i jeszcze UE w to pakuja.

Po pierwsze, zmiana napiecia niema zwiazku z UE (a to ze zakonczy sie akurat w czasie naszego "planowanego" wejscia do U to czysty przypadek). Zwiazane jest to z ujednoliceniem napiecia w Europie i czy sie do Unii wchodzi czy nie, to warto to zrobic (Angole zmniejszaja swoje z 240). W Polsce przechodzenie na 230 rozpoczelo sie - UWAGA PISMAKI! - 4 lata temu (bo to dluga operacja), a zakonczyc sie ma za rok. W ponad polowie polskich gniazdek od dawna jest 230V. Od 5 lat nie produkuje sie sprzetu na 220V. Sprzet liest projektowany tak, by bez problemu pracowal przy odchylkach w granicach 10% a to bedzie w przypadku naszego Atari 195-245V (okolo). Poza tym w zwiazku z wymiana sprzety w elektrowniach napiecie powinno byc duzo stabilniejsze.

Tak wiec, jak zwylke kiedy nie ma o czym pisac i mowic, opowiada sie ciemnocie bzdury :) by sie nimi zajela. To co bylo we wczorajszych wiadomosciach to i tak nic w porownaniu z tym samym tematem w TVN - tam podali, pare tyg. temu, ze napiecie zmieni sie nagle w ktorys poniedzialek i padnie caly sprzet na 220V - paranoja!

P.-S. Jestem gotowy, czekam na Pirxa i jedziemy na LL!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: Atari i 230V

Powariowaliście, czy co? Moja Atarka działa na trójfazówke/380V przy 10A.. hehe;-)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Atari i 230V

i wlasnie miedzy innymi z tego powodu nie chce do Unii Europejskiej....
ale to tylko jeden z powodow....Polska Rulez!!!!!
beda mi tu napiecie zmieniac,tepole z Brukselki,buuu nie lubie juz brukselki i basta.....

rzeznicy nie dajcie sie!!!!!

gep/lamers^dial