26

Odp: Która stacja?

Jak dla mnie, to jest XFD602, przynajmniej bardzo podobnie do niej wygląda :):)

nie marudz

27

Odp: Która stacja?

No tak, macie pewnie rację. miker patrzyłem wcześniej na tą fotkę, ale stwierdziłem, ze inne diody, to inna stacja...
Ale po zdjęciach które dostałem od sprzedającego, jak sobie zobaczyłem tył na przykład, to stwierdzam, ze to jest na pewno to. dzięki

28

Odp: Która stacja?

Diody to sobie moga byc inne, bo to zalezy od napedu, a nie od stacji.

29

Odp: Która stacja?

Vasco: Tebe jako drugi podal prawidlowa odpowiedz.

30

Odp: Która stacja?

A czemu nikt nie wspomniał przy okazji CA-2001 o przeróbce o nazwie Flash Turbo? Toć, to jest rakordzista pod względem szybkości uzyskaniej na naszym SIO - 130kbps
Mało rozpowszechniony, ponieważ różnie współpracowało, to z różnymi wersjami Atari OS i bardzo wrażliwe na długość kabla stacja <-> atari. Do innych cech tej przeróbki należą m.in.: rozmar sektora: 128,256,512,1024 - stacja wprowadzała dodatkową gęstość zapisu tj. 1024b/sektor, 26 sektorów/ścieżkę i 10 ścieżek/stronę o ustalonej nazwie Triple (potrójna). Potrafiła czytać SD, E(M)D, DD, TD oraz jednostronny format PC (180kB)

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

31

Odp: Która stacja?

Ano dlatego nikt nie wspomnial, bowiem w PL ma to tylko Bober (a moze Dhor?) i od wielu lat beskutecznie pytal wszystkich o dysk systemowy do tego systemu (aby te duze sektory wykorzystac).

32

Odp: Która stacja?

jeśli mówimy o szybkości to Karinki...
a jeśli to "kombitalności ;) " to np. 1050 z is plate albo ips plate....
dodam że jako posiadacz toms-a ( ponoć szybka stacja bo ma: buforowanie , ultra speed, toms turbo itp)....
jak zobaczyłem jak ta stacje 1050 is coś tam przewalała dyskietki
na toms copier to ręce mi opadły.... mój toms robil to średnio dwa razy wolniej .. a miał przecież 70kbps czy 67kbps ....
-ale było to bardzo dawno temu ....
Słyszał ktoś kiedyś o 1050 i is czy ips plate czy jakoś tak?
jednym słowem potwór.. kiedyś nawet rozmawialiśmy na sztabie o czymś takim :twisted:

ale i tak toms toms toms i jeszcze raz toms :twisted:

33

Odp: Która stacja?

to siem Dhor/Bober ucieszy, bo HiDOS supportuje sektory 1024b/s - testy przeprowadzam na wirtualnych dyskietkach założonych na dysku twardym - pliki atr, bez nałgłówka, który jest w osobnym pliku - konieczne, bo jak było z nagłówkiem, to aby odczytać jeden sektor wirtualny, trzweba było czytać dwa i składać ten jeden do kupy, co było bez sensu

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

34

Odp: Która stacja?

Też się nieźle zdziwiłem jak zobaczyłem tą podwójną stację na allegro.pl - myślałem, że ktoś sobie dla jaj skleił poprostu 2 stacje, bo mu miejsca było szkoda czy coś? :))) Oby więcej takich zabawek - świat idzie do przodu i JIL też!

Otaku

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

35

Odp: Która stacja?

HAa!! Wiec jedzie juz do mnie LDW,  :D , moze nie jest top szczyt mazen, ale wg mnie ma za****sty oldschollowy wygla, a na nowe hi-endowe peryferia zabiore sie w przyszlym miesiacu :mrgreen:

nie marudz

36

Odp: Która stacja?

czarne ldw sux ...pamietam jak na ktoregos sztaba pr0be przyniosl dyskietki nagrane na tym ustrojstwie to za ni h***a 1050 nie chciala tego odczytac ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

37

Odp: Która stacja?

stryker: bo może miałeś walniętą 1050? ale o tym to pewnie nie pomyślałeś;bo sie kurna juz nie chciało...

gep/lamers^dial

38

Odp: Która stacja?

Casper napisał/a:

[...] Flash Turbo? [...] 130kbps
[..] bardzo wrażliwe na długość kabla stacja <-> atari.

Czy obecnosc kondensatorow na liniach SIO byla brana pod uwage?
Na schematach widze 1nF na kazdej z linii danych SIO.

s.

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

39

Odp: Która stacja?

No ładnie :) Po 4,5 roku się obudził...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

40

Odp: Która stacja?

"Lepiej pozno niz wcale" *)

s.


*) Listonosz wreczajac mi paczke w niedzielne popoludnie, jakies 6 tygodniu od nadania.

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

41

Odp: Która stacja?

Casper napisał/a:

[...] Flash Turbo? [...] 130kbps
[..] bardzo wrażliwe na długość kabla stacja <-> atari.

A myślałem, że po SIO można w teorii max wydolić 126kb ?
No i tylko z nowym OS przy którym Atarka na czas transmisji udaje trupa (wszystko off).

Realnie udaje się 105kbs wyciągnąć bez błędów IO.