Temat: Składanka na dyskietce

W jaki sposób mogę zrobić składankę gier na dyskietce? - wiem że potrzebne są wersje gier z rozszerzeniem com, i co dalej?

2

Odp: Składanka na dyskietce

Musisz:
ˇ mieć gry, niekoniecznie .COM, .XEX może być równie dobrze. Ważne, żeby to były pliki wykonywalne (nagłówek binarny FF FF)
ˇ wgrać je na dyskietkę - na atarce dowolnym dosem, na PC np. ATR pluginem do TC (http://atariarea.histeria.pl/pliki.php? … amp;id=481)  albo makeATR (http://atariarea.histeria.pl/pliki.php? … amp;id=403)
ˇ wgrać na dyskietkę jakiś loader, mój ulubiony kiedyś to był Chaos Loader, ale skąd go wziąć to może ktoś inny pomoże. Bodajże DosControl potrafił go wgrać automagicznie (http://atariarea.histeria.pl/pliki.php? … amp;id=499), ale nie jestem 100% pewien.

i już

: 404. Stopka not found

3

Odp: Składanka na dyskietce

mój ulubiony kiedyś to był Chaos Loader, ale skąd go wziąć to może ktoś inny pomoże.

ChaosLoader (zarówno źródełko jak i binarka) jest np. na dysku B, 31 numeru magazynu FLOP :) Plik do pobrania znajdziesz tutaj: http://raster.infos.cz/atari/flop/all.htm

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Składanka na dyskietce

Był też Bootstrap 88 króry potrafił odpalić pliki niedosowe bez FFFF na początku.


------------
Aktualnie u mnie był tylko B85. jest on poniżej w pliku micdos.zip

5

Odp: Składanka na dyskietce

to moze sie dopisze do watku:)

tez szukam jakiegos loadera, ale nie podoba mi sie chaos loader i podobne - chodzui mi o taki loader, ktory umozliwia wpisanie dlugich nazw  wczytywanych programów, probowalem juz: Macro Loadera, MyInit, Pico Dos, Chaos Loadera, Hope Initializer, Quick Menu Maker, Bootstrap, Bootstrap Super.... i skonczyly mi sie pomysly.

Czy zna/ma ktos program spelniajacy moje wymagania, tzn. mozliwosc nadania wlasnych nazw plikow i czarne tlo(najlepiej)?

nie marudz

6

Odp: Składanka na dyskietce

Ja proponuje Micro SpartaDOS :)
Co prawda obsluguje wylacznie dormat Sparta DOS, ale spelnia wiekszosc Twoich wymagan (poza czarnym tlem), poza tym obsluguje podkatalogi (i tez je mozesz dowolnie nazywac), dyski o dowolnej pojemnosci, umozliwia ukrywanie wybranych plikow i obsluguje wiele przyspieszaczy dyskowych.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: Składanka na dyskietce

ok, zaraz oblukam i obadam :):)

nie marudz

8

Odp: Składanka na dyskietce

Kiedys mialem taki loaderek, ale nazwy nie pomne. Poszukaj czegos z nazwa bootstrap, bo to chyba tak mialo w nazwie.

9

Odp: Składanka na dyskietce

I jeszcze moje pytanie - wgrywam wszystko na dyskietkę, i nie ma znaczenia w jakiej kolejności to wgram, czy np. najpierw loader, później gry?. Aha - i jaki jest najlepszy program do przerzucenia gierek z kompa na dyskietkę?

10

Odp: Składanka na dyskietce

W przypadku Micro SpartaDOS kolejnosc nie jest wazna, tylko trzeba ustawic MSDOS.COM jako program ladowany po starcie piszac pod Sparta "BOOT MSDOS.COM"- wszystko masz opisane w instrukcji.
W przypadku innych loaderow powinien byc program zapisujacy taki loader na dyskietce i robiacy odpowiednie wpisy w sektorach startowych oraz (ewentualnie) rezerwujacy troche dodatkowego miejsca na dysku.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

11

Odp: Składanka na dyskietce

Szpiegu: jest jeszcze jeden inicjalizer z długimi nazwami, spróbuj zajrzeć na stronę CUBE'a (nie Cubesa ;)). Jest tamże niejaki CubeMENU, niedawno wyszła nowa wersja. Może ci podpasuje...

W większości/dużej części bootloaderów możesz potraktować rozszerzenie jako część nazwy - masz wtedy 11 liter w nazwie.

Ja swego czasu używałem też B89 - inicjalizera z długimi nazwami napisanego specjalnie dla XF551 (chodzi ze wszystkim). Zajmuje tylko sektory boota (to na plus), ale za to ogranicza ilość plików (o ile pamiętam). Dołączę go tu zresztą (może to ten, o którym wspomniałeś, nie wiem).

12

Odp: Składanka na dyskietce

Ja mam jeszcze MicroDos on ma takie fajne okienko do przewijania i zielone tło.

13

Odp: Składanka na dyskietce

Byl jeszcze TopInit cyz jakos tak... glowna wada, bylo to, ze trzeba bylo pod nim formatowac dyskietke, ale nazwy o  ile pamietam mogly byc dlugie.

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

14

Odp: Składanka na dyskietce

Byl jeszcze TopInit cyz jakos tak... glowna wada, bylo to, ze trzeba bylo pod nim formatowac dyskietke, ale nazwy o ile pamietam mogly byc dlugie.


Dlugie nazwy były w Speed Inicjalizerze, była nawet wersja przerobiona (zhaczona) dla TOMS-a. Mial fajna opcję - gdy była jedna gierka na dyskietce to wgrywał ją automatycznie. Niestety własnie pod nim musiała być sformatowana dyskietka, gdyż miał nieco inną organizację VTOC - sektory zajęte przez niego były odzyskane kosztem części nieużywanego directory.

I Ty zostaniesz big endianem...

15

Odp: Składanka na dyskietce

BOOT MANAGER

Bardzo fajny, sprawdź, tylko kolory tła różne daje.

16

Odp: Składanka na dyskietce

W łykend potestowalem kilka z podanych tutaj initializerów i prawie znalazlem ten naj..:) Mowie tu o Micro-Dosie II, jest prawie idealny, tylko cos malo plikow (10 chyba) na jednej stronie zauwaza, ale coz - nie mozna miec wszystkiego :)

Mam pytanie co do Hope Ini - czy ktos uzywa/uzywal tego initializera? Bo u mnie cosik w ogole nie rusza - nie widzi stacji dyskow, z ktorej jest bootowany (jest to gola LDW)?
plis help :)

nie marudz