Temat: Transmisja ST-PC via NULLMODEM

Kompletnie zapomniałem jak sie ustawia w Ghostlinku parametry stmaster i pcslave aby doprowadzić do transmisji via nullmodem. Jeżeli jest ktoś kto wie i się zna to proszony jest o niezwłoczną pomoc , za co będzie się mógł cieszyć dozgonną wdzięcznością
       
RYŚKA_M :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: Transmisja ST-PC via NULLMODEM

Niewazne jakie, byle te same na PC i ST. PRzy czym na zwyklym ST RS wyciagnie tylk 19200, a ghostlink tak naprawde wyciagnie cos ok 2kb/sec... koszmarnie wolno. Lepiej juz uzyc PARCP ktory moze nie ma takiego ficzera jak ghostlink (czyli mapowanie dyskow) no i jest Shareware, ale za to pociagnie bez problemu 30kb/sec na standardwoym ST.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: Transmisja ST-PC via NULLMODEM

Dzięki za odpowiedż, niestety ja mam już kabelek zrobiony i pare razy  "transmitowałem" .Najważniejsze jest ustawienie dysków w STmaster ale coś mi nie wychodzi.Ważne jest równierz ustawienie modemu w panelu sterowania, ale potrzebne są szczegóły.
Pozdrawiam wszystkich "ataromaniaków'
          RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: Transmisja ST-PC via NULLMODEM

Odpal to pod dosem, na atarce daj na mapowanie jednego tylko dysku tak na probe. Pamietaj aby slave.exe byl w glownym katalogu czyli c:slaveslave.exe.
Predkosci daj na najnizsze a pozniej probuj z wyzszymi. Aha no i najpierw odpalaj program na grzybie.

ślamk!

5

Odp: Transmisja ST-PC via NULLMODEM

A czy Ghostlink będzie działał z emulatorem Bochs z włączoną obsługą "prawdziwego" portu ???

Odp: Transmisja ST-PC via NULLMODEM

Bedziesz pierwszym kto to sprawdzi ;)

Btw. Qemu jest lepsze od Bochsa....

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Transmisja ST-PC via NULLMODEM

A propos Qemu - znalazłem go zbadam co potrafi.

Odp: Transmisja ST-PC via NULLMODEM

I ruszył :D . Miał racje Pan Adam należało ustawić tak samo, tz. w control panel ustawić parametry modemu tak samo jak parametry portów COM1 i 2. Ponadto skorzystałem z rady Dracona, PCslave w głównym katalogu C, oraz RaDkA czyli nowy dysk na STE. Dziękuje pięknie
RYSIEK_M :D  :D  :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: Transmisja ST-PC via NULLMODEM

Jaki tam pan ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio