Temat: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Sorki ze temat zgola odmienny, ale ...

Czy kto s pamieta moze tytul filmu.
Film ukazywal (hipotetyczny) swiat po II Wojnie Swiatowj, ktora wygrali Niemcy.

Chcialem odszukac ten film, ale nie pamietam tytulu.
Moze ktos go ogladal i pamieta tytul. Film byl na pewno puszczany w Polskiej telewizji kilka lat temu.

2

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Masz na myśli ten film, w którym głównym bohaterem jest amerykański dziennikarz? I odkrywa dokumenty z holokaustu? Vaterland (Faterland? - jakoś tak po niemiecku).
Swoją drogą polecam książkę Philipa K. Dicka "Czlowiek z Wysokiego Zamku" - temat podobny, a o wiele lepsza... Oś wygrała II w. ś. a Amerykę okupują pół na pół Niemcy i Japończycy?

[ Dodano: Pią Lut 11, 2005 02:01  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

3

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Monsoft - gestapo ???? - ehehehehheh h ;-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Jurgi: Tak mi na to wyglada ze to ten film. Dzieki !!!

5

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Potwierdzam.To Fatherland.W roli głównej Rutger Hauer.Był jeszcze jeden film z przełomu lat siedemdziesiątych,ale nie pamiętam szczegółów.

gep/lamers^dial

6

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

ksiazka byla niezla ... szczegolnie to ze jedna postac palila papierosy z domieszka marihuany o nazwie bodajze "niebianski spokoj"  :lol:

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

To owszem byl "Vaterland", owszem Rutger Hauer ale: nie dziennikarz ale policjant i nie amerykanski ale niemiecki, i nie na newskim prospekcie ale na placu czerwonym i nie rozdaja ale kradna ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

tja, i był w jednym bucie, ale nie zgubił go tylko znalazł... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Książki nie czytałem ale widziałem ten film - zapowiada się ciekawie a kończy się nijak.

10

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

ale: nie dziennikarz ale policjant i nie amerykanski ale niemiecki

Poważnie? A dałbym sobie nawet paznokcia uciąć?

Film był niezły, ale nie porażający (przynajmniej ja dla mnie). Książki niestety nie widziałem. Jak mówię, Dick lepszy, może kiedyś sfilmują (wiele jego rzeczy filmują? Total Recall, Blade Runner, żeby wspomnieć tylko najbardziej znane).

[ Dodano: Pią Lut 11, 2005 16:23  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

11

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Wiesz Jurgi powiedziec, ze filmuja Dicka to troche za duzo... blizsze prawdy jest stwierdzenie 'Inspiruja sie Nim' , bo tresc filmow odbiega dosc znacznie od ksiazek. Oczywiscie powstaja tez wybitne filmy (chociazby wzmiankowany BladeRunner) ale jak to powiedzial Towarzysz Stalin na premierze filmu  'Niezapomniany 1919: ''To wszystko bylo nie tak. Calkiem nie tak.'

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Robiac jeszcze bardziej oftoppic, to opowiadania Dicka to seiwtne materialy na filmy - krotkie, zwiezle, latwo sobie z tego poltorej godzinki scenariusza zrobic. Jasli chodzi o ksiazki to gozej, taki "Czlowiek z Wysokiego Zamku" jest mocno zakrecony, i gdyby nie poslowie dodane w wydaniu ktore mam, to nie wiem czy bym zrozumial o co chodzi. Sporo szczegolow, zakrecona fabula - kiepski material na film.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Grubshy: no masz rację, nie wdawałem się w szczegóły.
Adam: opowiadania to owszem, świetny materiał na filmy, ale hollywoodzkie. Natomiast że 'Człowiek...' to kiepski materiał na film - z tym się nie zgodzę. Na Hollywooodzką superprodukcję owszem, bo spieprzyliby na pewno, natomiast mądry reżyser, któremu nad głową nie stoi producent z $ w oczach mógłby zrobić arcydzieło.

[ Dodano: Pią Lut 11, 2005 21:57  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

14

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Trochę offtopic, ale ....

Co do książek Philipa K. Dicka to ciekawym, jak wyglądałaby adaptacja "Ubika" albo jeszcze lepiej "Trzech stygmatów Palmera Eldritcha" - są to moje ulubione książki tego pisarza, nie licząc oczywiście całej masy opowiadań ...

pomidor

15

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Ja wlasnie sciagam ten film. Nie wiem czy dokladnie ten, no ale sie okaze.
A swoja droga, to sie zastanawiam, jak by to wszystko wygladalo jak by niemcy wygrali, albo jak by polska poddala sie niemcom. ;)

16

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

polecam:

;po angielsku ....

http://forum.axishistory.com/

;po polsku ...

http://www.drugawojnaswiatowa.org/forum/index.php

pomidor

17

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Albo gdyby marszałek przej*** wojnę z bolszewikami? Polecam książkę Xawras Wyżryn Jacka Dukaja? Zresztą generalnie polecam jego książki.

[ Dodano: Sob Lut 12, 2005 10:48  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

18

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Oprócz filmu, o którym wspomniał Jurgi, to może też być "Eksperyment Filadelfia 2". Główny bohater - jeden z ocalałych z tytułowego eksperymentu bodajże w 1944 roku - zostaje przerzucony do równoległego świata, w którym Niemcy hitlerowskie wygrały drugą wojnę światową dzięki pewnej broni... :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

19

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

a mi sie wydaje ze my wszyscy jestesmy z tego eksperymentu :) i ze zyjemy w jakiejs rownoleglej czasoprzestrzeni - przeciez nie myslicie chyba ze w TAMTYM swiecie ktos uzywa atari :))))

NMSP

20

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

mikey: być może w tym drugim równoległym świecie swastyka ewouluje do znaczka Atari i jest jedynym słuszynym symbolem, a atarowcy są wysokiej rangi oficerami i ministrami jedynego fuhrera Adolfa Tramiela ;)

21

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

teraz to cie ponioslo :)

22

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Mocne ziolo tej zimy w Olsztynie....

23

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Masz na myśli ten film, w którym głównym bohaterem jest amerykański dziennikarz? (...) Vaterland (Faterland? - jakoś tak po niemiecku).

Tak, to był "Vaterland" . I nie amerykański dziennikarz, ale amerykańska dziennikarka i niemiecki esesman.

grzybson/SSG^NG

24

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

Tak, to był "Vaterland" . I nie amerykański dziennikarz, ale amerykańska dziennikarka i niemiecki esesman.

To owszem byl "Vaterland", owszem Rutger Hauer ale: nie dziennikarz ale policjant i nie amerykanski ale niemiecki

głównym bohaterem jest amerykański dziennikarz?

Zaraz, zaraz? która wersja jest z naszego świata, a które z alternatywnych???

[ Dodano: Pon Lut 14, 2005 17:47  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

25

Odp: Swiat po II wojnie swiatowej ...

policjant=esesman
a na dokładkę była amerykańska dziennikarka, a Hitler kończył 75 lat...

[ Dodano: Wto Lut 22, 2005 16:16 ]
Tak dokładniej mówiąc historia wygląda tak. Hitler konczy 75 lat. Nadeszła chwila na którą od dawna czekał - wizyta prezydenta USA podczas której Niemcy i USA miały się pojednać. Pewna amerykańska reporterka miała napsiać artykuł w związku z tym wydarzeniem. I nagle trafiła na pewną śliską sprawę-zbrodnii popełnionych przez Hitlerowców (o tym że Zydzi byli zabijani przez Niemców nikt nie wiedział). Poszła dalej tym tropem. Ale zaczęli ginąć ludzie-i tu pojawia się nam nasz esesman, który wybawił ją z jednej opresji i zaczyna jej pomagać aż w końcu współpracują. A potem znaleźli foty z któregoś z obozów, on dowiedział się jacy Niemcy są błefe fuj i postanowili pokazać te foty prezydentowi USA, aby nie dopuścic do pojednania z Hitlerem. Udało się, ale oboje zginęli z rąk gestapo.

Piszę to z pamięci, bo dawno oglądałem ten film, ale raczej nie wiele pomotałem.

grzybson/SSG^NG