Temat: Atari 800win i twardy

Witam :)

w jaki sposob mozna uruchomic dysk twardy w tym emulatorze i jakiego softu nalezy uzywac do jego obsługi?

z gory dziekuje za wszelaką pomoc :)

nie marudz

2

Odp: Atari 800win i twardy

Podepnij sobie ATRa o pojemnosci 16MB (65536 sektorow po 256b) pod dowolna emulowana stacje dyskow i gotowe - cala filozofia.
A soft taki jak do prawdziwych twardzieli (poza partycjonowaniem itp. bo to robisz operujac na plikach ATR z poziomu PC).
Czyli Sparta DOS X (zdecydowanie polecam)... i nic wiecej Ci nie potrzeba ;-)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: Atari 800win i twardy

A ma ktos Sparte X w formacie strawnym dla emulca?

4

Odp: Atari 800win i twardy

Kazdy znany mi ROM z SDX chodzil pod emulcem...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: Atari 800win i twardy

No ale skad go wziac?

6

Odp: Atari 800win i twardy

Z Googla LewiS, z Googla ;-P

Albo np. STAD ... jakie to proste prawda ?

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: Atari 800win i twardy

Proste, ale mi sie nie chcialo.... ;)

8

Odp: Atari 800win i twardy

thx. za info, zaraz spróbjue troche z tym powojować :)

[ Dodano: Wto Lut 22, 2005 23:23 ]
Jak narazie to wielka KICHA :evil:  :evil:

stworzyłem atr w formacie SpartaDos, 65535 sektorów po 256 bajtów i wszystko hula. Problemy zaczynają się, gdy chcę tego jakoś używać: ŻADEN ze znanych mi kopierów nie widzi poprawnie tego dysku, zresztą dysk widziany jest tylko pod SpartaDos v 3.3 (czy jest to dobry DOS, czy może jest jakiś lepszy do tego), DC nie działa, AC również, nawet Seriousa nie mogę spod tego DOS'a odpalić, emulator nie chce startować spod tego dysku... słowem kompletnie sobie z tym nie radze :(

Proszę zatem o jakieś porady, bo jak narazie to dupa zbita..;

nie marudz

9

Odp: Atari 800win i twardy

Spróbuj ze SpartaDOS X, jak ci Pecuś radzi, a nie z 3.3. I poczytaj FM: http://www.kossinus.com/tom/SDX

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: Atari 800win i twardy

Draco, dobrze radzisz, tyle, ze ja nie posiadam Sparta Dosu X:(
Nie wiem, czy jest to freeware albo cus, bo jak tak, to sciagne, a jak nie to lipa chyba

nie marudz

11

Odp: Atari 800win i twardy

To jest kartridż. Przyjrzyj się baczniej postom Pecusia w tym wątku.

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Atari 800win i twardy

ok, juz sie polapalem i ssciagnalem pliczek sdx421.rom i wrzucilem pod emula jako kartridż, ale niestety dalej kicha, gdyz pod ta wersja tez progsy nie chca chodzic (jest nawet gorzej niz w 3x) - przewaznie pojawiają się jakieś krzaczory na ekranie, albo wywala calego emulca...
Czym to moze byc spowodowane?

[ Dodano: Sro Lut 23, 2005 2:02 ]
ok, wersja 442 tez krzaczy. :evil:

koniec na dzisiaj, ide spać

dobranoc

nie marudz

13

Odp: Atari 800win i twardy

Bo pod Spartą X trzeba niektóre programy uruchamiać przez X. Czyli np. dajmy na to Turbo BASIC XL odpalasz przez:

D1:X TB.COM

Pisałem przecież, żebyś przeczytał instrukcję  :rolleyes:

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: Atari 800win i twardy

Szpiegu: czytaj dokumentacje! Dos Control, Seriousy sa pod Dosa II+/D. Kopiery calodyskowe raczej Ci tego nie zobacza, bo 99% odczytuje tylko singla, medium i double. Pozostale 1% to te do Tomsow (360/720). Z kopierow plikowych zadziala Ci pod MyDosem na pewno Best File Copy. Pod Sparta zreszta tez powinien.

15

Odp: Atari 800win i twardy

Bo pod Spartą X trzeba niektóre programy uruchamiać przez X. Czyli np. dajmy na to Turbo BASIC XL odpalasz przez:

D1:X TB.COM

Pisałem przecież, żebyś przeczytał instrukcję  :rolleyes:

dzieki za ten x, a instrukcje przeczytam jak znajde chwilke wolnego, bo na razie to cgyba nie:)

P.S.

Czy wie ktoś jak z gierki całodyskowej zrobic file;a (najprościej! ;) )

nie marudz

16

Odp: Atari 800win i twardy

Wasko;- juz od Best File Copy znacznie lepiej jest jednak uzyc Atari Commandera - przynajmniej ma obsluge podkatalogow. BFC moze ladne - lecz bardziej nadaje sie do II+;-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Atari 800win i twardy

No, ale ja wiem o ukrytych bledach AC, wiec przy zwyklym napedzie _naprawde_ lepiej BFC ;p

18

Odp: Atari 800win i twardy

dobra, dobra, wyszla nowa wersja AC i ukryte bledy zostaly usuniete

lepiej zacznij Vasco uzywac AC, bo sie obraze  :lol:

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

19

Odp: Atari 800win i twardy

Zaczne, zaczne, na hdd czekam  :lol:

20

Odp: Atari 800win i twardy

Pecus napisał/a:

Kazdy znany mi ROM z SDX chodzil pod emulcem...

Powyższy post jest jeszcze sprzed ostatnich wyborów do parlamentu :-) i wiele się od tego czasu zmieniło...
Np, pojawiła się SpartaDOSX 4.39RC i ta nie chce mi furkać pod Atari800Win PLus 4.0. Wypróbowałem wszystkie kombinacje pamięci w emulatorze i dwóch romów (sdx439rc_sdx128.rom i sdx439rc_atrax128) oraz wszystkich typów carta (XEGS, Atrax, MegaCart, ...) i albo widzę ciemność, albo Selftest, albo crash z wynikiem na kosoli:
(CIM encountered)
147  80 000D BRK                   A=03 S=fb X=20 Y=01 P=--*B----

Można wogóle uruchomić 4.39RC na emulatorze?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: Atari 800win i twardy

W zasadzie to nie jestem pewien czy ta wersja była pisana pod jakikolwiek emulator...

I Ty zostaniesz big endianem...

22

Odp: Atari 800win i twardy

No a czy np. SDX 4.22 była "pisana na emulator"? To emulator... emuluje sprzęt i jeśli robi to dobrze, to powinno chodzić (no.. prawie) wszystko. Czy może Atari800Win ma problemy z emulacją cartów 128k w ogóle, a SDX4.39 w szczególe?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

23

Odp: Atari 800win i twardy

Jeżeli uważasz, że emulator ma jakieś błędy (a na pewno ma ich jeszcze trochę), to daj znać autorowi, proste. ;)

(ja tam osobiście wolę real atari, tylko nie zawsze mogę go użyć w danym celu, stąd używanie emulca)

I Ty zostaniesz big endianem...

24

Odp: Atari 800win i twardy

mowny napisał/a:

Można wogóle uruchomić 4.39RC na emulatorze?

W tej chwili jedynym emulatorem, który obsługuje romy SDX 4.39 jest Atari800 - ale tylko w wersji, którą trzeba sobie samemu skompilować ze źródeł w CVS.

25

Odp: Atari 800win i twardy

Vasco/Tristesse napisał/a:

Zaczne, zaczne, na hdd czekam  :lol:

Ile to już lat... a wszystko za sprawą 1 kabelka...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2007-06-01 14:50:14)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim