Temat: Portable CMC Player :)

Hi, mam pomysła ... w zasadzie już zabierałem się za potraktowanie płyty gł. atari piłą- nożówką  a to w celu zmniejszenia powierzchni i ucięcia kilku niepotrzebnych układów -- w celu zrobienia przenośnego odtwarzacza CMC ( taka ichnia wersja MP3Playera :)  ) . A tak na poważnie , co byłoby niezbędne , a co zbedne z układów aby zastosować gotowca ( atari ) w tym celu ... Potrzebujemy na pewno 6502 i POKEY , ROM i pamięci również zostają ... , porty joya wypad , klawiaturka również ... modulator również można by sobie odpuścić ..... a może wywalić wszystko po za POKEY-em , dostawić jakąś '51 i napisać własny program do obsługi.... ?

2

Odp: Portable CMC Player :)

to od razu pokeystation  :lol:  :lol:  :lol:

3

Odp: Portable CMC Player :)

Lepiej jednak zostawić 6502 i Pokeya - do tego dostaw jakiś 6526 (cia z c64 lub 8520 Cia z amigi 500) - ma timery i porty - idealne do emulacji Vblank i podłączenia wyświetlacza i klawiaturki. ROm jest potrzebny ale własny z samym playerem do CMC, RAM najlepiej 64kb statyczny - 1 kość.
Do tego jakiś GAL i generator 1,79 MHz i jest player.

4

Odp: Portable CMC Player :)

ja... super by takie cos bylo... jakby jeszcze zaadaptowac plajer SAPow zamiast CMC i jakby bylo odpowiednio male i zarlo malo pradu (np. paluszki) to czad!

5

Odp: Portable CMC Player :)

a'propos SAP-ów to ja bym sugerował wreszcie poprawienie SAPlib'a bo ten może i był fajny te 4-5 lat temu, ale większość fajnych fx-ów brzmi przez niego bidnie albo i wcale nie brzmi.

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Portable CMC Player :)

workin' on it :)