1

Temat: 65c816@14 w praktyce

Dzięki uprzejmości Krapa (jeszcze raz ogromne THANX) na stronie http://pasiu.krap.pl znajdziecie zrzuty niektórych dem (na razie jest jedna 16kilówka z LP'98 ) z Atarki dopaloną kartą turbo.

Z góry sory za jakość (m.in. uśrednienie linii parzystych i nieparzystych) ale to wina przede wszystkim softu jaki mam... Niemniej widoć to i tamto  :D.

2

Odp: 65c816@14 w praktyce

widac widac :) rulu ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: 65c816@14 w praktyce

no konkretnie :) Nie spodziewalem sie ze te turbo bedzie dopalac tez podstawowy RAM. I sprawdz, czy odpala sie TimeKeeper. Jak sie odpali powinno fajnie dzialac (przynajmniej UltraXE fajnie przyspiesza).

4

Odp: 65c816@14 w praktyce

chcialbym zobaczyc zrzut rescue on fractalus :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: 65c816@14 w praktyce

o ja cie prosze! kcemy numena  8)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

6

Odp: 65c816@14 w praktyce

o ja cie prosze! kcemy numena

eee tam. czas zrobic cos z lepszym designem  8)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: 65c816@14 w praktyce

kurde - niezłe; hmm - to jak starocie mogą działać w ten właśnie sposób, to ciekawe jak by wyglądał soft napisany odpowiednio pod szybszy zegar i dla przykładu 1MB liniowego. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: 65c816@14 w praktyce

Na pewno nowonapisany soft lepiej by wyglądał, zwłaszcza, że karta nie ma możliwości mapowania pamięci dodatkowej - tylko podstawową. Z tego względu progi, które mają wykonywalny kod w pamięci dodatkowej nie przyspieszą (no może minimalnie).

Co do Numena, to muszę niestety was rozczarować. Karta jest za szybka dla tego dema, ale taki Reditus prawie chodzi doskonale.

Z definicji źle także chodzą obrazki typu g2f i tip.

9

Odp: 65c816@14 w praktyce

ale jest możliwość wyłączenia dopalania podstawowego ramu ?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: 65c816@14 w praktyce

Oczywiście :).

11

Odp: 65c816@14 w praktyce

czyli obrazki g2f zadzialaja, trzeba tylko od nowa wyliczyc czasy zmian rastra dla tak szybkiego Atarka, czyli bedzie znacznie wiecej zmian koloru w linii :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: 65c816@14 w praktyce

O w morde..  ale zapier... ;)
Sprzętowe F7 ;)

I na to panowie, którzy są fanami dopałki na cartridgu ? ;-P

13

Odp: 65c816@14 w praktyce

Nie no, super! (rzekłbym róló!) :)

No to teraz portujemy siakiegoś kłeja albo innego anrila :D ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: 65c816@14 w praktyce

minixa albo minta, gejmerzy wypad :)

15

Odp: 65c816@14 w praktyce

co to wlasciwie znaczy, ze "karta nie ma możliwości mapowania pamięci dodatkowej - tylko podstawową"?
A wylaczenie dopalki pamieci podstawowej jest hardwarowe czy softwarowe?

16

Odp: 65c816@14 w praktyce

Heh, Ladne to i ... szybkie

17

Odp: 65c816@14 w praktyce

co to wlasciwie znaczy, ze "karta nie ma możliwości mapowania pamięci dodatkowej - tylko podstawową"?
A wylaczenie dopalki pamieci podstawowej jest hardwarowe czy softwarowe?

Pamieć podstawowa jest mapowana w szybką pamięć SRAM na karcie. Zapis danej przez procesor następuje do pamięci Atari oraz równocześnie do pamięci SRAM. Odczyt jest tylko z tej ostatniej. Opisane to było w którymś z postów...
Przełączanie między trybami następuje poprzez rejestr po adresem $ff0000 (oraz ręcznie w fazie prototypu).

18

Odp: 65c816@14 w praktyce

No ladne cacko! Poprosimy Asskickera, ciekawe czy torus przyspieszy ;)  :twisted:  :twisted:  :lol:

19

Odp: 65c816@14 w praktyce

Łe, to już było. Ja chcę Ars Mori! Charlie potwierdził wczoraj moje przypuszczenia, że pisząc to intro miał na uwadze ew. dopał dla Atari (w docu jest coś takiego: "Requirements: this intro does not require anything, but works better on komp with stereo, more ram and faster cpu" (cytat z pamięci)).
Problemem może być to, że intro używa extra ramu, który nie jest przyspieszany w dopałce Pasia? Ale można extra ram odłączyć i intro też pójdzie (konkurs: kto zauważy więcej różnic?).

[ Dodano: Śro Mar 09, 2005 10:15  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

20

Odp: 65c816@14 w praktyce

Czy któś coś wspominał o Reditusie - może coś więcej o efxach ????

21

Odp: 65c816@14 w praktyce

Przy tej szybkości działania to spokojnie można już myśleć o GUI;- tak apropos - ciekawe jak by pod tym Diamond GOS 2 "zadziałał"  :idea:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: 65c816@14 w praktyce

Fajne, ale...eh.. mam nadzieję, że jednak się standardem dla dem toto nie stanie.

: 404. Stopka not found

23

Odp: 65c816@14 w praktyce

Ciekawi mnie dlaczego caly Taquart jest taki konserwatywny  :twisted:

24

Odp: 65c816@14 w praktyce

Z tego względu progi, które mają wykonywalny kod w pamięci dodatkowej nie przyspieszą (no może minimalnie).

To chyba zależy od tego, jak intensywnie korzystają ze stosu i strony zerowej.

KMK
? HEX$(6670358)

25

Odp: 65c816@14 w praktyce

przyszlosc i tak lezy w dodatkowym liniowym RAMie... banki PORTB powinny odejsc w zapomnienie  8)