51

Odp: 65c816@14 w praktyce

Kto się sypie?

Pooglądałem nowe aviki (kilka godzina ściągania najpierw) i stwierdzam, że najlepiej (obok Blacka) wyszedł Reditus. Może właśnie dlatego, że nie przyspieszył aż tak bardzo... Niestety (albo i stety) dla Reflect i More ta dopałka jest aż za szybka... Cóś tam loto ni wiadómo có. W Vengeance nieco lepiej, ale w korytarzach strasznie widać, że są skokowo dorysowywane na końcu. Szkoda, że landscape (River Raid 3D ;)) niewiele przyspieszył (to przez używanie dodatkowego ramu?), mogłoby to wyglądać o wiele lepiej.

Generalnie w większości wypadków wygląda to, jakby ktoś włożył silnik od Ferrari do malucha. Jedzie szybko, ale... Lepszz chyba byłaby poprawa płynności efektów...

Definitywnie na ten sprzęt trzeba napisać nowe dema po prostu! Albo chociaż pokusić się i nieci poprawić nowe... (koniec malutkich ekraników, dajemy fullskreen, itd...).  Lao? :)

[ Dodano: Pon Mar 14, 2005 07:49  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

52

Odp: 65c816@14 w praktyce

statyczna grafika w reditusie sie posypala
ale fakt faktem ze te produkcje wygladaja teraz jak pisane na crazy compo...
ciekawe jakby wygladaly efekty w  tip'ie i czy chodzily by w jednej ramce
chociaz narazie waskie gardlo stanowi pamiec
na 64kb niewiele zdziala

przechodze na tumiwisizm

53

Odp: 65c816@14 w praktyce

jeszcze jeden update kontentu na http://pasiu.krap.pl/

tym razem kilka filmów z bbc world.

--
= krap.pl =

54

Odp: 65c816@14 w praktyce

Hehehe - widziałem że w Reditusie trochę się efxy rozcyklowały choć niektóre rzeczy dostały takiej dopały że szok !
Właśnie ciągnę resztę prac więc zobaczę jak inne wypadły.

Pasiu popraw dopałkę że jeśli rom jest wyłączony to dopala również ten obszar.

55

Odp: 65c816@14 w praktyce

Szkoda ze w reditusie obroty obiektow nie byly na przerwaniach i efekty tylko przyspieszyly, a nie staly sie plynniejsze  ;)

56

Odp: 65c816@14 w praktyce

to kto sie pisze na 816? bo wlasnie gadam z przedstawicielem handlowym dystrybutora...

uhahuha...
dostalem cene
$9.02 przy conajmniej 2 sztukach, $9.66 przy jednej sztuce, koszt przesylki $21

przechodze na tumiwisizm

57

Odp: 65c816@14 w praktyce

to sa te 14MHz?

Ja kupie jak bedzie pewnosc, ze znajdzie sie ktos kto zlutuje z tego dopalke (@14MHz + 1MB SRAM + 14MB DRAM), bo Pasiu i tak ma mnostwo roboty to potrzebny jest ktos, kto rozpoczal by "seryjna" produkcje za uczciwa cene dla wszystkich zainteresowanych stron.

58

Odp: 65c816@14 w praktyce

to sa te 14mhz
wersja dip40 i plcc44
ja mysle nad plyta w standardzie microatx, jako ze w orginalnej zaczyna brakowac miejsca, ze o tym ze zaczyna ja byc malo widac z pod przerobek nie pomne...
ponadto plan jest taki zeby byl 1mb sram + 16mb dram (w sumie 16mb ciaglej przestrzeni adresowej)
1mb sram'u po to, aby nie bylo problemow z produkcjami ktore mamy obecnie, bo do 16mb dramu trzeba zastosowac inny kontroler a nie doklejac cegielke do tego w antic'u

przechodze na tumiwisizm

59

Odp: 65c816@14 w praktyce

to kto sie pisze na 816? bo wlasnie gadam z przedstawicielem handlowym dystrybutora...

Ja chcę!  :D  Jeżeli jest też możliwość to proszę zamówić 65c22. Oczywiście procek i VIA w obudowach plcc.

Pasiu popraw dopałkę że jeśli rom jest wyłączony to dopala również ten obszar

O ile dobrze pamietam, to coś takiego zaimplementowałem. Muszę sprawdzić, bo może wkradł się jakiś byk w równania.

ja mysle nad plyta w standardzie microatx, jako ze w orginalnej zaczyna brakowac miejsca, ze o tym ze zaczyna ja byc malo widac z pod przerobek nie pomne...

Przeróbka z założenia ma być zewnętrzna, więc o problemie braku miejsca pod maską w tym przypadku nie ma mowy. W skrajnym przypadku będzie potrzebny większy stolik pod kompa  :D .

ponadto plan jest taki zeby byl 1mb sram + 16mb dram (w sumie 16mb ciaglej przestrzeni adresowej)

poprawka: +14MB DRAM. Nie zapominaj o miejscu na bios karty (max.512k) oraz obszar dodatkowy (rejestry MMU, HDD, romy kart rozszerzeń).

60

Odp: 65c816@14 w praktyce

ja sie pisze na dwa komplety jakby co - najwyzej je przekisze do czasu, az sie znajdzie ochotnik do manufaktury. :>

[ Dodano: 15.03.2005 18:37:38 ]

Przeróbka z założenia ma być zewnętrzna, więc o problemie braku miejsca pod maską w tym przypadku nie ma mowy. W skrajnym przypadku będzie potrzebny większy stolik pod kompa  :D .

wlasnie, twoja koncepcja fizycznego wykonania dopalki jest zbiezna z poboznymi zyczeniami reanimacji idei 1090 w nowej formie? tzn. nowy boks, podlaczany zlaczem CART+ECI+[cos-jeszcze], w ktory mozna wtykac karty rozszerzen?

i jako taka karty wtedy moglyby wystepowac: nowa-dopalka-bez-nazwy, karta 80-kolumnowa parallel, kontroler IDE, adapter do ISA, itd.

wymagaloby to tylko jeszcze jakiegos sprzezenia zwrotnego w samym boksie, zeby dolozenie karty z nowa-dopalka-bez-nazwy dalo mozliwosc innym kartom korzystania z przestrzeni adresowej powyzej 0x00ffff....

--
= krap.pl =

61

Odp: 65c816@14 w praktyce

pasiu: bez poprawek, 16mb dram, a ile bedzie dostepne to insza sprawa
via jest do zamowienia, pozostale uklady z pod strzechy wdc takze
tak w ogole to odezwalbys sie w ten czy inny sposob
wolalbym wspolpracowac niz tworzyc nowe dziady
nie chce sytuacji w ktorej sa dwa konkurencyjne i niekompatybilne rozszerzenia z 816 - w ten sposob nie osiagne swojego szatanskiego planu

przechodze na tumiwisizm

62

Odp: 65c816@14 w praktyce

to ja pisze sie na 3szt tych 14MHz

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

63

Odp: 65c816@14 w praktyce

to ja proponuje wziasc sie do kupy zrobic liste i zebrac kasuczi

przechodze na tumiwisizm

64

Odp: 65c816@14 w praktyce

to ja moge zaczac zbierac sianko i tez sie pisze na 3 szt. :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

65

Odp: 65c816@14 w praktyce

Pasiu moze sprobujesz odpalic na 14MHz intro Splash, tam wszystko bylo liczone realtime,  bez rozpisywania kodu i tablic, wiec na 6502 nie jest to demon szybkosci

http://atariarea.histeria.pl/pliki.php? … w&id=2

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

66

Odp: 65c816@14 w praktyce

Dobra, sprawdzę ale dopiero w weekend.

pasiu: bez poprawek, 16mb dram, a ile bedzie dostepne to insza sprawa

Jeżeli z tej strony na to patrząc, to ok.

tak w ogole to odezwalbys sie w ten czy inny sposob
wolalbym wspolpracowac niz tworzyc nowe dziady

Może zacytuję Strykera: "Candle, Ty żyjesz?"  :D .

nie chce sytuacji w ktorej sa dwa konkurencyjne i niekompatybilne rozszerzenia z 816 - w ten sposob nie osiagne swojego szatanskiego planu

A jest coś oprócz mojego prototypu? A cóż to za "sztański" plan?

67

Odp: 65c816@14 w praktyce

to ja proponuje wziasc sie do kupy zrobic liste i zebrac kasuczi

ja tez sie pisze na 2 kompleciki ino kto/kiedy/jak/ilekase zbiera?

nie marudz

68

Odp: 65c816@14 w praktyce

kase zbiera kierownik, wiecej szczegolow mam nadzieje jutro

przechodze na tumiwisizm

69

Odp: 65c816@14 w praktyce

to podaj ceny kompletu (VIA i procek), jak juz bedziesz znal je na 100%.

--
= krap.pl =

70

Odp: 65c816@14 w praktyce

W65C22S6P-14 (DIP) @ ?3.10 / $5.95
W65C22S6PL-14 (PLCC) @ ?3.10 / $5.95
 
this cost is for any quantity up to 100, over 100 i can improve the pricing.

przechodze na tumiwisizm

71

Odp: 65c816@14 w praktyce

Czyzby owy dystrybutor byl w UK skoro ceny sa w funtach?

72

Odp: 65c816@14 w praktyce

tak, szybciej mozna sie z nim dogadac niz z tym w niemczech

przechodze na tumiwisizm

73

Odp: 65c816@14 w praktyce

A ile chcą za procek ? Bo Candle podałeś tylko 65C22 :lol:

74

Odp: 65c816@14 w praktyce

.......
a ty uczony w pismie?

przechodze na tumiwisizm

75

Odp: 65c816@14 w praktyce

O sorry, w piśmie jakoś sobie radzę, gorzej z czytaniem do tyłu ;)

Jakby co to mnie też zapisz na komplecik.