1

Temat: Atari i PLIP

Czy ktoś próbował połączyć ST/TT z Linuxem za pomoca portu równoległego (PLIP) - czy istnieje jakiś stos IP dla TOS (nie dla MINT-a) i skąd go zassać oraz sterownik PLIP dla Atari

Może ktoś próbował - na razie googlanie mnie do niczego ciekawego nie doprowadziło :-(

PS.OCzywiście na ST TOS, na PC Linux z łączem do  Internetu z maskaradą  -ST z PC połączony po PLIP

2

Odp: Atari i PLIP

Z tego co wiem to na atari nie ma plipu kompatybilnego z pc'owym.
Nawet ten pod minta sterownik jest kompatybilny tylko sam ze sobą.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Atari i PLIP

No to może SLIP ???

4

Odp: Atari i PLIP

Czy ktoś próbował połączyć ST/TT z Linuxem za pomoca portu równoległego (PLIP) - czy istnieje jakiś stos IP dla TOS (nie dla MINT-a) i skąd go zassać oraz sterownik PLIP dla Atari

Może ktoś próbował - na razie googlanie mnie do niczego ciekawego nie doprowadziło :-(

PS.OCzywiście na ST TOS, na PC Linux z łączem do  Internetu z maskaradą  -ST z PC połączony po PLIP

problem w tym ze port centronics w ST/TT ma mniej sygnalow niz wymaga tego PLIP na PC. Swego czasu Konrad Stepien zrobil obejscie tego problemu. zajzyj do archiwum pl.comp.sys.atari

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: Atari i PLIP

A na co komu SLIP? PPP smiga bez problemu, tylko trza wylaczyc kompresje i na golym flaku predkosc maks to 57600 bo przy 115200 bedzie gubic pakiety i bedzie w sumie wolniej niz przy 57600 (ach ten niebuforowany SCC)

A Konrad Stepien to nie tyle "zrobil" co "robil", ale chyba zarzucil prace.

Ogolnie proponuje sie zainteresowac: EtherneC albo CTLink (karty sieciowe, ta druga jeszcze niegotowa)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio