1

Temat: Oslonki na klawiature

Ziomale i ziomalki,

Patrzac ostatnio ze smutkiem na moja popekana oslonke na klawiature xe wpadlem na pomysl wytworzenia czegos podobnego.
Jesli ktos nie wie o co chodzi to mowie o takiej pokrywce na kompa z przezroczystego cienkiego plastiku co by sie cacko nie kurzylo.
Sprawa wyglada tak, ze mam znajomego posiadajacego maszyny do produkcji podobnych rzeczy i jest w stanie za minimalna oplata wytworzyc
mala seryjke.
Glownym problemem jest tutaj matryca, ale jest ona w sumie malo skomplikowana i moge sprobowac ja zrobic.
Powiedzcie prosze orientacyjnie kto i na ile sztuk by sie pisal, zebym wiedzial czy gra jest warta swieczki.
Cena gadzetu bedzie rzedu paru zlotych (nie zamierzam robic na tym gigamega interesu).. wszystko zalezy od ilosci chetnych.

Poniewaz zdecydowana wiekszosc posiada modele xe - takie oslonki pojda na pierwszy rzut,  potem mozna pomyslec o innych modelach.

2

Odp: Oslonki na klawiature

ja się piszę na jedną do XE i jedną do XEGS-a, no i jak by dało radę to jeszcze 1 raz do 800XL (ale to już nie pili) :)

Edited: No i jedną do ST, bo widzę, że też można :)

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Oslonki na klawiature

ja biere 3 do XE i 3 do XEGS.

--
= krap.pl =

4

Odp: Oslonki na klawiature

Ja chcę dwie na 65XE.

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Oslonki na klawiature

2x 65XE; 1X800XL; ew 1xXEGS

no to jeszcze by na ST sie pydalo

6

Odp: Oslonki na klawiature

1 x xegs 1x (xc12) 1x 130XE (z dodatkowymi 4ma Fkami od PC) :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Oslonki na klawiature

Fki wejda bez problemu jako, ze nie wystaja ponad ksztalt obudowy

8

Odp: Oslonki na klawiature

a ja juz mam takowa x-letnia z logo atari i zdecydowanie popieram pomysl!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

9

Odp: Oslonki na klawiature

Fki wejda bez problemu jako, ze nie wystaja ponad ksztalt obudowy

moje wystaja :) bo sa z PCta nie z ST ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Oslonki na klawiature

Ja poproszę 2xXE

Sikor umarł...

11

Odp: Oslonki na klawiature

moje wystaja :) bo sa z PCta nie z ST ;]

Powaga czy jaja se robisz?
No coz.. 1 sztuki na specjalne zamowienie robil raczej nie bede

12

Odp: Oslonki na klawiature

no to i jedna dla mnie
jakies szanse na oslone do st? niestety orginalna rozdeptalem  :oops:
ps. jaki kolor i jaki material?
pisalbym sie na mozliwie ciemna - nie chce zzolknietego atari

przechodze na tumiwisizm

13

Odp: Oslonki na klawiature

kolor? defaultowo przezroczyste... a co, lepiej takie jak szyby w dresiarskich autkach?
Material: no taki plastik przezroczysty, jak bede mial gotowa matryce to zobacze jaki jest wybor (i roznica cenowa) grubosci

Co do obudowy na ST.. czemu nie.. kwestia ilosci chetnych.

14

Odp: Oslonki na klawiature

robta przezroczyste, najwyzej kupimy w sklepie z artykulami tuningowymi spray SMOŁA-TEC uzywany przez karczochow do upgradowania swoich beemek...

--
= krap.pl =

15

Odp: Oslonki na klawiature

ja sie pisze na 5x XE, 2x XL

Czy planujesz rowniez nadrukowac jakies logo?

nie marudz

16

Odp: Oslonki na klawiature

Mam 3 mozliwosci
- nie robic logo
- robic logo sitodrukiem
- zrobic logo na matrycy, zeby bylo wytloczone

sitodruk zwieksza koszt pojedynczej sztuki a logo tloczone utrudnia prace nad matryca.

Musze to przemyslec, zeby wszyscy byli zadowoleni :)

17

Odp: Oslonki na klawiature

Jesli beda na Quasta te oslonki to ja biere jedna na 65XE. Najlepiej z tloczonym ladnym logo Atari (gdzies mi sie walala jedna taka z niewymiarowym logo, błeee).

Odp: Oslonki na klawiature

Dla mnie 2x65XE i 2xST. Te oslonki to twarde czy miekkie? wartoby sie rozreklamowac na newsach i atarowskich vortalach (lol, jak to brzmi) i pewnie przybyloby jeszcze sporo zamowien.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

19

Odp: Oslonki na klawiature

Mysle, ze zrobie po prostu wiecej - to czego nie kupia ludzie z forum wystawie na allegro i juz

20

Odp: Oslonki na klawiature

dobry pomysl :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

21

Odp: Oslonki na klawiature

tlocz logo. byle ladne. ;)

--
= krap.pl =

22

Odp: Oslonki na klawiature

Co do tloczenia to mysle, ze latwiej (i nawet efektownie) bedzie zrobic sam znaczek bez napisu atari.. umiejscowiony nad grillem

23

Odp: Oslonki na klawiature

Ja bym wzial ze 3 do XE (na zapas, bo wlasnie wdepnalem w ostatnia i juz jej nie ma)... :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

24

Odp: Oslonki na klawiature

niech bedzie bez napisu. ;)

--
= krap.pl =

25

Odp: Oslonki na klawiature

Samo logo wystarczy, ale zeby nie wystawalo z 0,5cm nad oslonke (tak jak w mojej starej), tylko troszeczke i bylo ladne (proporcjonalne).