1

Temat: alternatywa dla makedisk

czy istnieje cos lepszego (szybszego)
po przerzuceniu wczoraj paru demek na ste i uporczywym address mark not found postanowilem napisac cos wlasnego, wiec jesli cos takiego istnieje (procz wersji windowsowej, ktora nie oferuje formatowania dyskow) to uratuj mnie ktos przed samym soba i zapodaj jakiegos linka

przechodze na tumiwisizm

Odp: alternatywa dla makedisk

PC nie wydoli formatow 11 sektorow na sciezke. Nie da rady nie da sei finito koniec szlus. Wiec nawet nie wiem czy jest sens...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: alternatywa dla makedisk

ale przecież większość dyskietek np z automation jest w formacie 82x10, 81x10 albo 80x10. jeśli masz jeszcze dosa polecam hdcopy. dla mnie makediska od razu dyskwalifikuje to że nagrywa dysk w cyklu format,write,verify. głowica lata jak szalona, a dysk nagrywa się 5 min pod win xp. tym programem pod windowsa nie nagrałem żadnej dyskietki, zawsze się wywalał.

4

Odp: alternatywa dla makedisk

wydoi, ale musialbym zejsc do poziomu kontrolera :( (czytaj pooooozniej)
a co do sensu... to po co w ogole komu atari - prawda?
tak czy inaczej jesli moge czekac 2 minuty zamiast 5 na dyskietke to mysle ze jest sens - nawet przy standardowym podejsciu przez procedury systemowe i limit 10sektorow/sciezke

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: alternatywa dla makedisk

nie widziałem jeszcze żadnego obrazu dysku 80x11. mógłby mi ktoś podrzucić w celach kolecjonerskich? dyski 10 sektorowe są normalne na pc i od dawna wykorzystywane (taki program 800.com był nawet kiedyś pod dosem). kiedyś nawet udało mi się nagrać dysk 83x10.

Odp: alternatywa dla makedisk

Konrad: jakeis napewno byly, dokladnie nie pamieta, z tym ze to byl format zadko stosowany bo takie dyski mialy tendencje do padania

Candle: zejsc do poziomy kontrolera powiadasz... teoretycznei mozna, ale czy WinXP do tego dopusci? Ewentualnie mozna pisac jako specjalny sterownik flopa do WinXP.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: alternatywa dla makedisk

Adam: Win XP mnie tak troche nie interesuje... kontroler obsluguje do 12 sektorow/sciezke w formacie mfm i do 8192 bajtow na sektor
Konrad: demo lamers.msa - wczoraj sie naciolem

wy tu gadu gadu a odczyt msa juz zrobiony

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: alternatywa dla makedisk

mi to tam osobiscie co bardzo bardzo chce przegrac to sie nigdy dobrze nie przegra... a to co "tak sobie" to jakos idzie... a teraz to i tak przez kabel puszczam, moze i wolno, ale okazalo sie ze przynajmniej pewnie.. a jesli chodzi o makedisk to osobiscie najlepsze efekty osiagnalem pod czystym DOS 7.11, a nie zadne tryby msdos nie liczac jakiegokolwiek windowsa na NT... moze to tylko zbieg okolicznosci, ale dziala :)

9

Odp: alternatywa dla makedisk

ktos zna gap lenght i przeplot dla formatu 11sektorow/sciezke?

no to drogie dzieci 11 sektorow/sciezke formatuje sie i zapisuje bezblednie, gorzej z odczytem na ste :(
GAP LENGHT i INTERLEAVE bardzo potrzebne

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: alternatywa dla makedisk

Candle moze sprobuj sformatowac dyskietke na 11 sektorow i 85 sciezek na ST pod FCopy Pro. Moze analiza takiej dyskietki rozwiaze problem GAP LENGHT i INTERLEAVE?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

11

Odp: alternatywa dla makedisk

candle: a jak programujesz kontroler? kiedyś w TA był artykuł jak wczytywać dyski z Atari na PC. tam był opis przerwania które programuje kontroler, tzn zmienia parametry. jakbyś zrobił taki programik pod windę to uradowałbyś wielu ludzi. ja kiedyś próbowałem zrobić pod linuxem, ale nie miałem dokumentacji.

12

Odp: alternatywa dla makedisk

a fdutils nie daja rady? z ciekawosci pytam bo pamietam ze to obslugiwalo mase dziwnych formatow niepecetowych.

13

Odp: alternatywa dla makedisk

dobra, zdebugowalem sobie makediska
otoz nie przeprogramowuje on kontrolera w ogole...
wektor 1E stoi caly czas na tym samym miejscu
po portach tez nic nie sle
sprawdzilem tez jaki daje interleave...
otoz nie daje zadnego - sektory sa zapisane w kolejnosci
jak sformatuje tak dysk to zapis trwa ponizej minuty, ale atarka dalej go nie czyta
ja kce gap lenght :((



dobra  :evil: ktos ma/zna jakies narzedzia do obejrzenia dysku?

przechodze na tumiwisizm

Odp: alternatywa dla makedisk

Havoc ma racje, kabel i ST2disc lub MSA2cośtam. Zawsze pewny rezultat.
Wcześniej warto sprawdzić czy się uruchamia na emulatorze. :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

15

Odp: alternatywa dla makedisk

to mnie nie interesuje

ok, formatowanie pod w98 dziala, moze wyrobie sie z wersja testowa przed polnoca, ktos zainteresowany przetestowaniem tego pod xp?
temat 11sektorow odpuszczam do czasu zdobycia jakis informacji na ten temat

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2005 1:01 ]
ktos ma ochote testowac?

przechodze na tumiwisizm