1

Temat: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

Pewnie nie odkryłem ameryki, ale czy warto wrzucać 50-80 zł za gotowca?
http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/prin … 67150.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … asc-0.html

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

2

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

Ale za 29zl to mi sie nie chcialo tego lutowac, zreszta gniazda CF tez nie sa tanie.. + plytka + robocizna... - wole kupic :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

Jak się ma porządny sprzęt lutowniczy (stacje lutowniczą), do tego mieszka się w okolicach jakiejś giełdy elektronicznej i można tanio dostać podzespoły to można sie pobawić... chociaż tak jak napisał Pecuś nie wiem czy akurat w tym wypadku dla oszczędności tych 5-10zł warto poświęcać swój czas

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

Ja akurat mam stacje lutownicza i gielde niedaleko... i tak jestem zbyt leniwy :) :) :)
Zlacze kosztuje teraz (najtaniej i w miare dobre) - 9,50 ... za plytke trzeba dac jakies 15zl, reszta to juz grosze, no ale w sumie ze 2zl.... nie kalkuluje sie ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

kalkulowałem to po kosztach sprzedających na allegro - przy tej cenie 29 to na allegro niezły kosmos. ale jak patrzę na zdjęcie... to wykonanie tego raczej żałosne, co? Pecus?

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

6

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

dely ostatnio znalazl gniazdo po 8, plytke kalkuluje na 2, stacje lutownicza mam i... wciaz mi sie nie chce

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

ale jak patrzę na zdjęcie... to wykonanie tego raczej żałosne, co? Pecus?

Ja to wlasnie na allegro kupilem (ale latwiej pokazac u nich w sklepie internetowym). wykonianie srednie... ale gniazdo duuuzo lepsze niz te dostepne po 8-9zl "kadlubki" - takie z mechanizmem i przyciskiem do wypychania karty.
Przyznam ze kupilem dwie takie i mialem problem z odpaleniem (cos zwieralo), przeczyscilem szczteczka i jest O.K., zamowilem juz u nich kolejne ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

8

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

czyli jakość idzie w parze z ceną w tym przypadku. gotrnic drogi, płytki sprzedają po 15. jest jeszcze jakaś firma port80h, też tanio nie jest, a gniazdo bez mechanizmu w obu przypadkach. tyle, że się chwalą, że pracuje w trybie udma z nowymi kartami, co pewnie nie jest zaletą przejściówki, tylko karty.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

9

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

ewentualnie dodali rezystor, albo 3 sciezki 1:1 od zlacza cf do zlacza hdd
po prostu jakos nie istnieje cos takiego ja kontrola jakosci i przy takim rastrze zawsze wychodza jakies dziwne rzeczy
troche mnie to dziwi, bo przy tym samy rastrze robiac plytke metodami chaupniczymi mam 25% odpadu - oni widze podobnie...

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

jest jeszcze jakaś firma port80h, też tanio nie jest, a gniazdo bez mechanizmu w obu przypadkach. tyle, że się chwalą, że pracuje w trybie udma z nowymi kartami, co pewnie nie jest zaletą przejściówki, tylko karty.

Mam przejsciowke port80h, bardzo dobra jakosc wykonania i faktycznie pracuje w UDMA (jest to rowniez zaleta przejsciowki, kilka sygnalow wiecej jest wyprowadzone)

11

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

ile razy dałeś? :D bo mają coś między 60 a 80 zł to sporawo chyba, choć za jakość się płaci.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

12

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

no drogo dalem, ale jestem zadowolony. AFAIR 75zl.

13

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

ja mam dokladnie taka przy kmk. dziala bez zarzutu, aczkolwiek nie ma wypychacza - dlatego tez jest fully internal. niestety.

--
= krap.pl =

14

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

Iiii... krap - malo sie starales ladnie toto umocowac. Ja mialem z wypychaczem, ale go zdemontowalem jak wypilowalem idealny w obudowie - wypychacz psulby tylko wyglad.
No i jest wyjmowalne - wszystko to kwestia precyzji dopasowania :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

15

Odp: IDE<->CF Zrób to sam lub z samicą.

nie chce sie wtracac ale plytke macie na www.gotronik.pl a alemety do tego to grosze :)

trza go zmodyfikowac :P