26

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

gdzie znajde tani i/lub prosty w montazu programatorek dla pc do tego typu kostki?

hmm . willem +/- 100-160 zł ;-)

jakich kosci mozna/nalezy uzyc?

no wlasnie a jakie masz w tym kmk ? :>

co moze pojsc zle

chodzi ci o epromke ? czy o kmk jak sie zle zaprogramuje ?

jesli nie podolam/nie bede mial czasu kto moglby wyslac mi dzialajacy biosik i za ile?

jak bede mial owa epromke i dane do zaprogramowania to moge ci podeslac oplacisz tylko przesylke :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

27

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

a mój '816 jest właśnie tej produkcji i strajk mode z obomamoimi KMK_IDE.

.. a, że tak zapytam - czy komputer w którym to posiadasz 65c816 ogólnie jest sprawny ?? :):)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

Byl sprawny, zanim dostral sie w moje raczki  :D . A tak szczerze, to rzeczywiscie zaden interfejs Caspera nie chodzil z 816. Dopiero po mojej 'drobnej' przerobce zaczaly dzialac.

29

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

szkoda tylko, ze jednobankowe ROM'y - bedzie zabawa ze sterownikiem w RAM'ie (XMS) :/ i każdorazowo trza sie bedzie prosić Draco o szersze informacje nt. zmian/nowości.

[ Dodano: Sob Kwi 16, 2005 6:06 ]

.. a, że tak zapytam - czy komputer w którym to posiadasz 65c816 ogólnie jest sprawny ??

w kompie był, a rqacxzej niebyło ;) XMS'u - w trakcie gdy CPU/Antic uzyskiwał dostęp do XMS'u, to zmianie ulegała zawartość pamięci podstawowej, co prowadziło w końcu do zawieszenia kompa.

Natomiast KMK absolutnie odmawiały posłuszeństwa z '816.

Wszystkie bolączki usunął niezastąpiony Pasiu :D Chwała mu za to na wieki :!:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

Draco : raczej chodzilo mi o v1.6 ale teraz to juz sam nie jestem pewien... wiec wycofuje moj post  :idea:

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

31

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

każdorazowo trza sie bedzie prosić Draco o szersze informacje nt. zmian/nowości.

Pisałeś mi przez GG (i chyba tutaj też), żeś sprokurował nowy sterownik i porobił zmiany w mapie pamięci interfejsu, ale szczegółów żadnych na ten temat nie można się było doprosić, ergo nie mogłem uzgodnić moich zmian z twoimi. Nie narzekaj więc, że będziesz się musiał dostosowywać do tego, co ja robię, bo sam jesteś sobie winien :P

KMK
? HEX$(6670358)

32

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

hmm . willem +/- 100-160 zł ;-)

yay!  :?

no wlasnie a jakie masz w tym kmk ? :>

robiony przez jacka zuka chyba A.D.1999. naklejka cholernie mocno trzyma i nie moge sie dostac do napisow. :| ale popracuje nad tym.
rozdziewiczylem! ma takie oznaczenia:

/ST/ 89117
TS 27C64A - w sieci widywalem jeszcze samo 27C64 lub 27C64B - ma to jakies znaczenie?
-20CQ

chodzi ci o epromke ? czy o kmk jak sie zle zaprogramuje ?

zdecydowanie o kmk. epromke najwyzej kupie nowa, a inferfejsu lepiej nie zjarac :P

jak bede mial owa epromke i dane do zaprogramowania to moge ci podeslac oplacisz tylko przesylke :)

dziex! z twoja pomoca wychodzi duzo mniejszy koszt i zdecydowanie mniejsze ryzyko!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

33

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

3 weekendy = 3 tygodnie.
a co zmieniłem? do wymiany 3 uklady ('574->'573), do kosza 6 innych ukladów a w ich miejsce 2 GALe.

Znałem kiedyś gościa, który w podobny sposób naprawiał telewizor. Wymienił blok sygnałowy, moduł odchylania, zasilacz a wreszcie kineskop. Na koniec okazało się, że winna była źle przykręcona listwa masowa łącząca bloki.

_________________
Prawdziwy mężczyzna nigdy nie zapyta o drogę. Najwyżej wybierze alternatywny cel wyprawy. :-D

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

34

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

żadnych - plik z BIOSEM ma 1,5kB a EPROM ma 2kB pozostałe 512 bajtów nie jest widziane w systemie.

no wlasnie ;] w jakie miejsce epromki 2764 (8192bajty) mam wpier...c te 1536 bajtow ? ;>

"wszystko się kiedyś kończy......."

35

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

żadnych - plik z BIOSEM ma 1,5kB a EPROM ma 2kB pozostałe 512 bajtów nie jest widziane w systemie.

no wlasnie ;] w jakie miejsce epromki 2764 (8192bajty) mam wpier...c te 1536 bajtow ? ;>

$0000...$05FF

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

36

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

aa no to luzik myslalem ze bedzie trzeba kombinowac ja z tym Atari os - A ;-).... thx

"wszystko się kiedyś kończy......."

37

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

Rzeczywiście problemem nie jest 816 a rozwiązanie układowe interfejsu. Konieczność jego 'dostrajania' (poprzez dobieranie pewnej pojemności w układzie) wydaje mi się trochę dziwna i jest to dość specyficzne rozwiązanie (można nawet powiedzieć, że oryginalne)... ale o tym już się kiedyś wypowiadałem.

Wyjaśniam przyczyny. Pierwotny projekt nie przewidywał żadnego "strojenia". W trakcie prób okazało się jednak, że występują problemy wynikające z wrażliwości FIFO w kontrolerze dysku na zakłócenia pojawiające się podczas operacji odczytu/zapisu bufora. Były one interpretowane przez FIFO jako dwa kolejne odczyty/zapisy, co powodowało utratę bajtu przy odczycie lub dwukrotny zapis tego samego bajtu na dwóch kolejnych adresach wewnątrz sektora. Ponieważ źródłem zakłóceń były linie adresowe i sterujące, konieczne okazało się ustabilizowanie tych sygnałów wokół dodatniej fazy fi2 przez zatrzaśnięcie stanów na tych liniach po ich ustalonym wystawieniu, a przed narastajacym zboczem fi2. Przesunięcie fazy układem RC było najprostsze w wykonaniu i okazało się skuteczne. Każde inne rozwiązanie (VCO z pętlą PLL, dodatkowy generator kwarcowy, uniwibrator, linia opóźniająca lub szereg bramek) dodatkowo komplikowało i podrażało układ, nie mówiąc o tym, że też niekoniecznie eliminowało dostrajanie. Nie wydawało się to jednak wielką wadą - ot, konieczność prostego dobrania elementów przy uruchomieniu. Dopiero później okazało się, że poszczególne egzemplarze Atarynek miały rozmaite timingi i różne obciążenia sygnału fi2 wynikające z rozszerzeń.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

38

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

(...) ale szczegółów żadnych na ten temat nie można się było doprosić, ergo nie mogłem uzgodnić moich zmian z twoimi. Nie narzekaj więc, że będziesz się musiał dostosowywać do tego, co ja robię, bo sam jesteś sobie winien

ano z miłą chęcią chciałbym Ci te informacje przekazać, jest tylko taki malitki drobiazg... w postaci faktu, że wszystko od tego leżakuje sobie na dysku małego ATARI :(

Pozatym, bez problemu dostosuję się do Twoich rozwiązań.

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2005 19:19 ]

plik z BIOSEM ma 1,5kB a EPROM ma 2kB pozostałe


dobra. pomyłka... To SRAM ma 2kB, a EPROM ma 8kB... sorki  :oops:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

39

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

ano z miłą chęcią chciałbym Ci te informacje przekazać, jest tylko taki malitki drobiazg... w postaci faktu, że wszystko od tego leżakuje sobie na dysku małego ATARI :(

Ależ nie ma problemu, ja poczekam, aż się dostaniesz do swojego dysku. Dotąd wszystkie zmiany, które zrobiłem, są backward compatible, nie ma żadnych dodatkowych zmiennych, przeciwnie, nawet to i owo się zwolniło. Akurat ostatnia rzecz, na jakiej mi zależy, to powstanie dwóch - albo więcej - niekompatybilnych sterowników.

KMK
? HEX$(6670358)

40

Odp: wlasna kostka z IDE BIOS 1.8

ja poczekam, aż się dostaniesz do swojego dysku.

no to czekamy razem :)

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!