Temat: the art of real-time i inne takie badziewia... ;)

Mozliwe ze niejeden z Was natkanal sie w necie na takie publikacje jak DEMOSCENE: the art o real-time i FREAX. Po krotce - ksiazki o scenie komputerowej. No ale oczywiscie ATARI potraktowano tam bardzo marginalnie jak to wynika z odpowiedzi DEEZ'a, RA i EARX'a. Jak sie zapatrujecie na napisanie ksiazki/albumu o scenie atari??? Moze panowie redaktorzy wszelkich magow opracowali by jakis sympatycynz tekst. Od scrolla do phonga  (najlepiej po angielsku)???
Jak by do tego doszlo to zobowiazuje (!!!bardzo bym chcial!!!) sie zrobienia tej ksiazki do gwiazdki. Oczywiscie wszystko zalezy od tego czy ktos opracuje teksty. Qrcze... wybralem zle forum bo mialem to napisac pod 8 bitami :D a wlazlem do 16/32.. A wiec zeby bylo jasne kieruje te mala prosbe/apel do 8 bitowcow.
Zobaczymy co odpowie na to zachodnia czesc sceny 16/32.
O oprawe graficzna prosze sie nie martwic... poradze sobie :D
Ksiazka dostepna bedzie jako pdf. Chyba ze znajdzie sie ktos kto podejmie sie wydrukowania tego na papierze.

A tak przy okazji... u mnie w pracy napingalam juz kalendarze na 2006 rok. A wiec przypominam sie juz teraz jawnie i zdecydowanie wczesniej. Czy chcecie kalendarz na 2006??? Jaki ma byc? O grach? scenie? sprzecie? Wasze propozycje mile widziane :d Nawet jak by mi nikt nie odpisal to i tak go zrobie :D
Jak wczessniej sie uporam z tym to bedzie wiecej czasu i mozliwosci z ewentualnym wydrukowaniem tego na offsecie.

Myslcie ludki :D

2

Odp: the art of real-time i inne takie badziewia... ;)

Ksiazka: fajny pomysl, ale znajac zapal i mozliwosci czasowe scenowcow, to marnie to widze.

Kalendarz: ja chce i najlepiej ze zdjeciami Atarynek (i konsol tez!)

3

Odp: the art of real-time i inne takie badziewia... ;)

tak sie sklada ze robie w drukarni
zapytam sie jak to wyglada od strony finansowej i dam znac

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: the art of real-time i inne takie badziewia... ;)

Pomysl nieglupi :)  bo za 10-20 lat malo kto moze pamietac, co sie wlasciwie dzialo w lata 80. i 90. ubieglego wieku odnosnie tzw. sceny Atari    8)

Jak sie zapatrujecie na napisanie ksiazki/albumu o scenie atari??? Moze panowie redaktorzy wszelkich magow opracowali by jakis sympatycynz tekst.

W niewydanym do tej pory, najnowszym numerze SYZYGY (taki magazyn dyskowy, jakby ktos zapomnial :> )  jest moje tlumaczenie tekstu Bewesofta na temat historii sceny 8-bitowego Atari (teksty z jego "X-DEMO"). Dodalem tam tez pare rzeczy od siebie....   :P
Poza tym na pewno warto brac wiedze z Atariki.

5

Odp: the art of real-time i inne takie badziewia... ;)

Sa miejsca w sieci i sa artki w magach ktorymi mozna by sie smialo posilkowac :D Dodatkowo dochodzi wiedza kazdego z Was, doswiadczenia itd. Potrzebuje kogos/lub zespolu ludzi kto to zbierze do kupy i opracuje merytorycznie. Wowczas prosil bym o finalny tekst i reszte juz sam wykonam. Chce zeby to bylo kolorowe, mase screnow i zupelnie nieszablonowy layout. Tyle obiecuje. Ale musi byc ktos kto zdecydowanie i konsekwentnie opracuje taki tekst. Jesli ktos czuje sie na silach uderzyc w strone 16/32 bitow (w zasadzie tylko Michal mi do glowy przychodzi :D) to niech cos opracuje... Jak cos bedzie to prosze smialo walic z tym na moja skrzynke!!!