1

Temat: ATARI 800WIN 4.0 i joystick

WItam wszyskich :)

Jestem tu nowy i juz na samym początku pomyliłem działy ze swoim pytaniem ...  ale juz to naprawiam :P

Mam pytanie czy w emulatorze jest możliwość ustawienia joya z dwoma przyciskami ??? bo z tego co pamiętam to właśnie takie joye posiadałem kiedyś do mojej atarynki. Przydały by się np. w KARAATACE bo tam z tego co pamiętam jeden odpowiadał za nogi drugi za ręce ... no i w grze TANKS  :lol:

I jeszcze jedno czy opcja stereo tez mocno wycina u Was jeden kanał (o ile dobrze pamiętam to prawy)
Dzięki za info 

Pozdrawiam

PS: Muzyka z dema gry TANKS jest THE BEST !!!!

MM: Taaa, Ty naprawiłeś ;)

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

2

Odp: ATARI 800WIN 4.0 i joystick

Atari 8-bitowe w joysticku wspierało tylko 1 przycisk, niestety.
W paddles ("wiosełka") każde miało oddzielny przycisk, ale nie o to Ci chyba chodzi.
W Karatece się chyba różniło krótkie i długie przytrzymanie przycisku, a w Tanks strzelało się fajerem, a miny stawiało się bodajże fire+dół.

Powodzenia.

PS. Muzyka z gry TANKS nie jest THE BEST. Ale prawie :D

: 404. Stopka not found

3

Odp: ATARI 800WIN 4.0 i joystick

Wielkie dzięki za podpowiedź  :lol:  :lol:  :lol:

A co do muzyczki to DEMO TANKS i FRED mają dla mnie najlepszą a jacy są Twoi faworyci ????

Pozdrawiam

ps: do MM w połowie jakby ja bo skasowałem jeden temacik ;)

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

4

Odp: ATARI 800WIN 4.0 i joystick

Nie ma co dyskutować na temat muzyczek, jest tyle wspaniałych utworów, że jednej, ani nawet kilku, najlepszej po prostu nie ma.
Ale te początkowe synthy w TANKS są rzeczywiście milusie.

[ Dodano: Wto Kwi 19, 2005 3:51 pm ]
Łojej, przekroczyłem 400 i popsuł mi się awatarek, trzeba wymyślić nowy :D

: 404. Stopka not found

5

Odp: ATARI 800WIN 4.0 i joystick

A co do muzyczki to DEMO TANKS i FRED mają dla mnie najlepszą a jacy są Twoi faworyci ????

proponuje zobaczyc w chartsach na aa 8)

6

Odp: ATARI 800WIN 4.0 i joystick

W chartsach sa jakies popeliny ;) Polecam Deseastre Grega, odkad go uslyszalem to nigdy nie spadl w moim subiektywnym rankingu  :arrow: .

Ale to tylko jeden kawalek a jest ich / tzn. dobrych/ od ch**a!!!

7

Odp: ATARI 800WIN 4.0 i joystick

ja Ci dam popeline ;)

8

Odp: ATARI 800WIN 4.0 i joystick

Na dobrą sprawę nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby Atari obsłużyło 3 niezależne przyciski w dżoju (i myszy) - wystarczy wykorzystać linie od potencjometrów. Szkopuły są dwa: 1) żadna gra z tego nie korzysta, 2) trzebaby skonstruować nowy dżoj (przerobić stary).

Komputery CPC obsługiwały dwa przyciski w dżoju, ale były one chyba niekompatybilne ze standardowymi? Moje dwa QuickShoty mają przełącznik trybu normal/CPC.

[ Dodano: Wto Kwi 19, 2005 09:54  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

9

Odp: ATARI 800WIN 4.0 i joystick

ja Ci dam popeline ;)

A mam wymienic?! :P