1

Temat: Klawiatura do mega ST4

Witam - mam dwa pytanka, czy 25 Euro  za Atari Mega ST4, z Pro File 160DC, Digidesign Sound Tolls Digital Interface (milo by bylo jakby mnie ktos wtajemniczyl co to jest  Pro File 160DC, Digidesign Sound Tolls Digital Interface ???? ) do tego MAC performa 600 (wszystko z monitorami, klawiaturami i myszkami, Tylko Atari ma zammiast myszki trackball) to duzo przeplace czy to rozsadna cena jest? Jako, ze klawiaturka ma pewne braki - to znaczy prowadnice od duzych klawiszy sa porypane i klawisza ESC nie da sie prawdopodobnie odnalezc to moze ktos ma do sprzedania oryginalna klawiature do mega ST4? Jesli tak to prosze o opis i cene i moze takze fotke jakby byla mozliwosc na maila: guayar@wp.pl i moze orygnalna myszka do Atari mega ST tez by sie znalazla? Uprzejmie prosze o odpowiedzi :)

2

Odp: Klawiatura do mega ST4

Moim zdaniem jest to tanio. Bierz.

3

Odp: Klawiatura do mega ST4

Jedyne co mi mogę podpowiedzieć że ProFile 160DC to chyba dysk twardy 160MB.

25 Euro to będzie jakieś 100 zeta. Chyba nie przepłacisz.

4

Odp: Klawiatura do mega ST4

jeszcze jedno pytanie mi przyszlo do glowy - czy sa sklepy (internetowe tez) z czesciami do Atari? (tak jak sie to ma chociazby z Amiga) chodzi mi o to, ze jezeli nikt sie nie zglosi z klawiatura badz mysza od Atari mega ST to moze w takim sklepie bede mogl skompletowac brakujace czesci?
pozdrawiam i dziekuje za kazda odpowiedz :)

5

Odp: Klawiatura do mega ST4

Klawiature mozesz kupic tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48742438

Nie jest ona od MegaST, ale MegaSTE (inny ksztalt klawiszy funkcyjnych), ale jest zgodna. A uklad hiszpanski jest najbardziej zblizony do angielskiego (chodzi mi o klawiasze w okolicach Entera).

6

Odp: Klawiatura do mega ST4

Acha - jeszcze jedno - klawiatura może być niesprawna, ale ze wszystkimi klawiszami - jednak wolałbm oryginalną od mega ST niż tą chociaż dziękuję za linka :) Niesprawna dlatego, że pomogłaby mi naprawić tę klawiaturę, którą będę miał :)

7

Odp: Klawiatura do mega ST4

Sam bym też chciał wiedzieć czy są jakieś sklepy z częściami do Atari. Pozostaje Allegro albo też Paskud, może by się u niego znalazła sprawna klawiatura od Megi (tej drugiej możliwości jeszcze nie próbowałem :) ).

8

Odp: Klawiatura do mega ST4

Ale mi wystarczy popsuta, gdyż ja dostane Atari Mega ST4 wraz ze sprawna klawiaturą, ale bez prowadnic do dużych klawiszy oraz prawdopoodobnie bez klawisza Escape jak mi zostało przekazane (zobligowałem człowieka do poszukania klawisza, ale nie wiadomo czy znajdzie) - dlatego ja z chęcią bym nawet kupił popsutą klawiaturę, ale z klawiszami kompletnymi by móc ją naprawić - może ktoś ma taką popsutą klawiaturę od mega ST? myszke z chęcia też bym nabył nawiasem mówiąc, bo trackball mi sie nie uśmiecha :P

9

Odp: Klawiatura do mega ST4

Mogą pasować klawisze od zwykłego ST (ten sam dizajn :) ). A co do trackballa to bym raczej nie zamieniał go na mysz. Ja pracuję z trackballem (wprawdzie nie do ST ale do hebla) i łatwiej mi się obsługuje kompa z trackballa niż myszy. Jakby co to może się zamienimy bo mam jedną mysz dodatkowo (zależy w jakim ten trackball jest stanie)
Jakby co to daj znać na maila albo gg albo na priva.

Odp: Klawiatura do mega ST4

Jesli chodzi o klawiature to zawsz mozna sobie zmontowac interfejs Eiffel i podlaczyc klawiature/myszke PS2.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Klawiatura do mega ST4

jestem kolekcjonerem w miare moich skromnych mnożliwości, dlatego uznaje tylko rzeczy oryginalne i dlatego chciałbym oryginalną klawiature od mega ST - w zasadzie mogą być nawet same klawisze od niej jeżeli ktoś ma ją w częściach, a popsutą nie pogardze, gdyż chciałbym naprawić tamtą klawiaturę, a jak się działająca trafi t tamtą będę miał na części, jednakże warunekiem jest by była to oryginalna od tego modelu. A co do trackballa to dam znać, kiedy dostanę - czekam na transport z niemiec tego sprzętu. Co do normalnego ST - hmmm z cięzkim sercem bym go obdzierał z klawiszy. A mam moze ktoś w takim razie samą klwiaturę od ST skoro to ten sam design i może ktoś wie czy klawisze by pasowały?

12

Odp: Klawiatura do mega ST4

Sklepy są - ale głównie w Stanach. Poszukaj Best Electronics - na przykład. Poza tym - google twoim przyjacielem są ;)

Sikor umarł...

13

Odp: Klawiatura do mega ST4

W stanach mnie nie interesuje - chce po prostu naprawic klawiature - nie chce wkladac w tego Ataraka 10x wiecej nie za niego zaplace tlyko dlatego by kilka klawiszy dobrze dzialalo - dlatego prosze o pomoc czy w Polsce jest jakis sklep typu www.efunzine.com - jednakze dla Atari - wiele nie potrzebuje - tylko kilku klawiszy - od biedy moge kupic i sprawna klawiature od mega ST jednakze nie chcialbym by jej koszt przekroczyl koszt zakupu calego Atari a tak by bylo jesli bym sprowadzal jedna klawiature ze Stanow.

[ Dodano: Sob Kwi 23, 2005 15:15 ]
Jako, że widze, że nie latwo zdobyć odpowiednią klawiaturę, a koszty byłyby duże sprowadzenia chociażby ze stan postanowiłem zrezygnować z kupna tego Atari (szczególnie robienie tego dla jednego zagubionego klawisza i kilku prowadnic do dużych klawiszy) - wszystkim za pomoc serdecznie dziękuję - jednak zostane przy commodore, gdzie części oryginalne są dużo łatwiej dostępne, a sprzęt jest mi bliższy - a szkoda, gdyż chciałem posiadać sprzęt Atari - chociażby do celów porównawczych. Wszystkich pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc. Może kiedyś w końcu uda mi sie zakupic w pełni sprawny i kompletny zestaw Atari po okazyjnej cenie, wtedy na pewno i tu wrócę :)